Skocz do zawartości

Igloo mash tun


Rafał Pałka

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z forumowiczów używa czegoś takiego?

Mogę to mieć bez kosztów przesyłki z USA i zastanawiam się czy warto.

http://www.homebrewing.org/5-Gallon-Converted-Igloo-Cooler-Mash-Tun-with-False-Bottom-_p_1005.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BretBeermann jakiś czas temu sprzedawał swoje Igloo, może odpowie.

Gdybym nie miał innej zaciernej, miał pieniądze do wydania i nie chciał montować tańszej alternatywy (fermentor plus oplot, plus izolacja z karimat/ wełny/ folii itp. rozwiązań chałupniczych) brałbym bez wahania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam zacierałem w lodówce (ale innej, sprzedaje ją obecnie na forum), co prawda nie igloo ale nad igloo też się zastanawiałem. Jeżeli wciągu ostatnich 2 lat nic się nie zmieniło to trzeba jedynie doizolować przykrywkę (robisz dziurkę i np psikasz pianką) to po odpowiednim wygrzaniu powinna pięknie trzymać temp przy zacieraniu. Przy tej wielkości raczej zacieranie na lenia bo może brakować miejsca na dolewanie wrzątku. Na forach zza wielkiej wody są chwalone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wajcha wypowiedz się trochę szerzej jeśli znajdziesz chwilę. Jak trzyma temperaturę? Jak wygląda klarowność i wydajność. Czy możesz porównać z innym systemem którego używałeś?

Masz takie samo dno czy to z okrągłymi otworami?

 

Wysłane za pomocą mTalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zacierałem infuzyjnie w lodówce 10kg słodu na 20l wody. Wyszło mi 50l brzeczki 12 blg. Takie moje maks bo w lodówce się mieści 27l.

Ps temperature też można podbić. W tym miesiącu robiłem pierwszy raz dekokcje - więc nawet mashouta zrobiłem :)

 

PS nie jest to te igloo

Edytowane przez redlum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

 

Teraz właśnie kupiłem coolera ale wersję 10gal

Ile dałeś i gdzie?

 

http://alembik.eu/753-garnek-termos-40-l-z-kranem-do-zacierania.html

 

Jak filtrujesz? Miałem przerabiać lodówkę, ale zastanawiam się nad tym mniejszym modelem coolera. Jaki masz spadek temperatury w czasie zacierania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gawron dokładnie jeszcze nie testowałem. Podobno przy większym jest max 2°C/h. Próbuję w nim zainstalować fałszywkę, lecz są problemy bo to plastik i idealnie okrągły nie jest. Najwyżej pojadę dalej na oplocie lub kupię wypukłą fałszywkę na ali. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Najwyżej pojadę dalej na oplocie lub kupię wypukłą fałszywkę na ali. 
, a Bazooka Screen? Dostępna od ręki za psi pieniądz w tym sklepie, a opinie nawet dobre czytałem o niej. Nie myślałeś nad tym, żeby ją wypróbować? 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Dnia 13.02.2017 o 22:34, Gawron napisał:

dokładnie jeszcze nie testowałem. Podobno przy większym jest max 2°C/h. Próbuję w nim zainstalować fałszywkę, lecz są problemy bo to plastik i idealnie okrągły nie jest. Najwyżej pojadę dalej na oplocie lub kupię wypukłą fałszywkę na ali. 

Wrócę do tematu, ponieważ stałem się właścicielem coolerka. Jak rozwiązałeś temat filtracji. Jakie spostrzeżenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Podbijam. Zastanawiam się nad https://alembik.eu/857-garnek-termos-26-l-z-kranem-do-zacierania.html Czy na 21l brzeczki nastawnej będzie ok? Zacieranie jedno temperaturowe z infuzyjnym podbiciem temperatury do wygrzewu, gęstość brzeczki do fermentacji max 17 blg. Ewentualnie pszeniczniaki ok 12 blg na dwie przerwy i wygrzew infuzyjne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.