Skocz do zawartości

Problem z fermentacją pierwszego dolniaka


uwotm8

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z moim pierwszym dolniakiem - lagerem wiedeńskim. Jakoś 3 tygodnie temu zaczęła się fermentacja, która była perzeprowadzana na drożdżach W34/70 w temperaturze 6-8 stopni. Po dwóch tygodniach zauważyłem oznaki końca fermentacji (spadła piana do zera, przestało bulkać itd.). Zmierzyłem więc BLG i wyszło mi niestety aż 5. Postanowiłem przenieść fermentor do cieplejszego miejsca, aby drożdże dokończyły robotę jednak samo podniesienie temperatury nic nie dało. Pomogło dopiero gwałtowne zamieszanie piwem i napowietrzenie - drożdże się lekko obudziły. Chciałem dać im tydzień dla pewności, ale dzisiaj (po tygodniu w temperaturze około 16 stopni) sprawdzając ekstrakt trochę się zaskoczyłem - 4 BLG. Z jednej strony boje się trzymać to piwo w fermentorze dłużej żeby nie skisło, z drugiej strony boje się granatów po zbyt szybkim zabutelkowaniu.

I teraz pytanie - co robić i co może być powodem takiego czegoś? Gęstwę z tych drożdży chciałem odzyskać do uwarzenia portera bałtyckiego, jednak boje się że większość z tych drożdży jest tam martwych i nie ma to sensu...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby nie skisło

Żeby co?   :polew:

 

Nic nie będzie. Zostaw na 3-4 dni sprawdź blg. Jak już nie spada to może jest po  wszystkim.

Na przyszłość: po co katujesz tak drożdże? Co chcesz uzyskać? 11-12st byłoby w sam raz.

Gęstwę możesz użyć. Wszystkie grzyby nie zdechły na pewno   ;)

Edytowane przez ASadam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób jek mówi kolega ASadam. Potrzymaj jeszcze kilka dni nad drożdżami, a późnej przelej na cichą albo butelkuj. Jakie było początkowe BLG i jak zacierałeś skoro 0,02 fg tak Cię niepokoi? U mnie to norma lecz ja lubię piwa pełne i cieliste więc zacieram na słodko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.