Skocz do zawartości

Fermentor stożkowy Ss brewtech


Wobor

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie tak! kup glikol rozrób go w stosunku 70% glikolu i 30 % wody i trzeba tylko zmienić w sterowniku aby chłodził nie do 0 a do -7 bo jest tam takie ograniczenie, aha i nie ma potrzeby wtedy już potrzeby aby motorek mieszał ten roztwór bo i tak nie zamarznie, nowy kosztuje ponad 2000 pln, używki są już dostępne od 600 pln. Wszystkie przewody dobrze zaizoluj aby się nie pociły. Są takie czarne otuliny do rurek. Aha czy te nowe unitanki mają jakiś z góry wlot aby szybko nabić dwutlenkiem zbiornik? czy całość CO2 musi iść przez kamień do karbonyzacji?

Dlaczego się pytam? przy zlewaniu piwa do butelek od razu z tanku - kamień nie ma na tyle dużej wydajności by uzupełniać brakujący co2.

 

Idealnym rozwiązaniem jest zakup schładzacza podgrzewacza glikolowego który może podgrzać do +45 i schłodzić do -7. Ma takie cudo lindr ale ta cena 4500 pln!!!! wtedy jest już bajka.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Beer Makers napisał:

. Aha czy te nowe unitanki mają jakiś z góry wlot aby szybko nabić dwutlenkiem zbiornik? czy całość CO2 musi iść przez kamień do karbonyzacji?

 

Na moje oko to możesz odpiąć bulgotkę i wpinasz co2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak napisał Beer Makers, schładzarka z rollbaru daje radę, ja za swojego corneliusa evo 50 dałem 300zł, działa już dwa lata ciągle i bez żadnych awarii, resztę opisałem Ci na pv? co do przeróbek to wystarczy wywalić czujnik (termostat) banku lodowego, ja wygiąłem go pod klapę tak żeby nie miał kontaktu z cieczą i schładzarka schodzi maksymalnie do - 6,9°C oczywiście bez zamarzania cieczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Małe sprostowanie w temacie klarowność, który tak mnie nurtował otóż wczoraj butelkowalem pilsa, który przeleżał w tanku 2,5 miesiąca i jestem turbo zadowolony z klarownosci, jest dokładnie tak jak oczekiwałem poniżej zdjęcia. Wygląda na mętne ale w rzeczywistości jest super czyste. Tylko ten czas ... ? 

DSC_1684.JPG

DSC_1674.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

 

Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie o taki unitank

 

https://www.ssbrewtech.com/collections/all-unitanks/products/7-gal-unitank?variant=46529203218

 

Zastanawia mnie jak to wygląda z utrzymaniem w nim np stałej temp 17C , rozumiem że do schładzania trzeba dokupić  schładzarkę z rollbaru ? Jak wygląda podgrzewanie    i utrzymywanie stałej temperatury ?

 

Oprócz grzania i chłodzenia trzeba jeszcze coś dokupić ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 17.02.2020 o 08:19, witur napisał:

Witam.

 

 

Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie o taki unitank

 

https://www.ssbrewtech.com/collections/all-unitanks/products/7-gal-unitank?variant=46529203218

 

Zastanawia mnie jak to wygląda z utrzymaniem w nim np stałej temp 17C , rozumiem że do schładzania trzeba dokupić  schładzarkę z rollbaru ? Jak wygląda podgrzewanie    i utrzymywanie stałej temperatury ?

 

Oprócz grzania i chłodzenia trzeba jeszcze coś dokupić ? 

 

 7gal mały, a różnica w cenie między 14 nieduża, zastanów się nad 14 żeby nie żałować później. Z zakupów to jak wspomniałeś schladzarka plus sterownik. Do grzania możesz kupić maty albo kable, które pięknie wejdą pod pokrowiec i jeżeli sterownik będzie miał funkcję grzania i chłodzenia do podpinasz pod jeden, a schladzarka może żyć własnym życiem na oryginalnym termostacie lub ewentualnie drugi sterownik tylko do schladzarki. 

Edytowane przez pmzs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, prześledziłem ten temat jak i liczne informacje na stronie producenta, jednak dalej się nie potrafię zdecydować po między Unitankiem a nową wersją  Ss Brite Tank Brewmaster EDITION, w oby dwuch można nagazować piwo, prowadzić burzliwą fermentacje, dolnym ujściem odprowadzić drożdże. Tylko pytanie czy będzie tak dobrze drożdże, i chmiel opadał na dno jak w przypadku stożkowego, na mój rozum w Brite Tanku chyba też można prowadzić cichą fermentacje jak w przypadku Unitanku. Proszę o doradę ? i tak przy okazji z kąd zamawialiście i ile płaciliście za dostawę ??

Edytowane przez Piotr2142
Dopisanie dodatkowego zdania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Piotr2142 napisał:

Witam, prześledziłem ten temat jak i liczne informacje na stronie producenta, jednak dalej się nie potrafię zdecydować po między Unitankiem a nową wersją  Ss Brite Tank Brewmaster EDITION, w oby dwuch można nagazować piwo, prowadzić burzliwą fermentacje, dolnym ujściem odprowadzić drożdże. Tylko pytanie czy będzie tak dobrze drożdże, i chmiel opadał na dno jak w przypadku stożkowego, na mój rozum w Brite Tanku chyba też można prowadzić cichą fermentacje jak w przypadku Unitanku. Proszę o doradę ? i tak przy okazji z kąd zamawialiście i ile płaciliście za dostawę ??

 

Może rozważyłbyś ten sprzęt? Miałem podobne dylematy, wydaje się że Norwedzy wydaje się maja lepszą ofertę.

https://www.brewtools.com/products/fermenters/unitanks/f100-unitank-40-90-liters-capacity-7712734-p0000000437

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,


To rozwiązanie fermentor plus Brite tank ma takie plusy.

- po 2 tyg fermentacji przelewasz piwo pozbywając się większości drożdży i nie natleniasz piwa
- w Brite tanku masz kosz na chmiele wiec tez te muliny nie zostają
- masz kamień do karbonyzacji i z tabel gazujesz jak chcesz w zasadzie.
- pracujesz na glikolu do minus 7 C wiec nie masz żadnych pozostałości w butelce bo w zimnym wszystko schodzi w dół
- pojemność po 150 l w zasadzie co 2 tyg możesz robić piwo
- jest CIP do czyszczenia fermentoru


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Piotr2142 napisał:

O kurde ale fajny? i ma podwójna ściane ?? no idealny? właśnie taką pojemność chciałem, od SS brewtech half bbl za mały a 1 bbl cena ? w eu pod dychę trzeba liczyć. Jak Ci się sprawuje? Sterowniki są jakieś do niego? 

 

Niejasno napisałem :) Ja jeszcze tego nie kupiłem, zbieram pieniądze. :)

Tak, minusem Brewtools jest konieczność zaimprowizowania czegoś do sterowania chłodzeniem (tego nie liczę, jestem w stanie sobie to załatwić, adaptowałem już dwa fermentory na sterowane elektroniką).
Plusy to przede wszystkim: 
podwójna ściana przy sensownej cenie oraz akcesoria: grzanie wsadowe na triclamp, hop drop, filtracja. Przy czym hop drop i filtracja w osłonie CO2. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Odkopię temat.  Nie mam SS Brew tech, a fermentor stożkowy klarsteina 70l ze spiralą jako wymiennik, podłączoną do schładzarki. Mój problem polega na tym, iż chcąc zejść na fermentorze do 1,5°C przy ustawionej temp. na chłodziarce -7°C, zamarza mi piwo wokół spirali. Fermentor izolowany. Jeśli ustawię na chłodziarce -3°C, piwo nie zamarza, ale zejdę tylko do 2,5°C. Macie jakieś pomysły jak to rozwiązać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mi przychodzi do głowy to wolno obrotowe mieszadło które wprowadzi w ruch ciecz, a przy tym nie napowietrzy brzeczki.

Wtedy nie powinno następować przemarzanie na styku chłodnica brzeczka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie wchodzi w grę, ze względu na ciągłe podnoszenie drożdży. Tak teraz sobie pomyślałem, że może zbyt agresywnie zacząłem schładzać z 16°C do 1,5°C. Obecnie obniżam o 2 stopnie, odczekuję do stabilizacji w całym fermentorze i ponownie obniżam. Zobaczę jaki będzie efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 25.06.2022 o 18:04, smola napisał:

Odkopię temat.  Nie mam SS Brew tech, a fermentor stożkowy klarsteina 70l ze spiralą jako wymiennik, podłączoną do schładzarki. Mój problem polega na tym, iż chcąc zejść na fermentorze do 1,5°C przy ustawionej temp. na chłodziarce -7°C, zamarza mi piwo wokół spirali. Fermentor izolowany. Jeśli ustawię na chłodziarce -3°C, piwo nie zamarza, ale zejdę tylko do 2,5°C. Macie jakieś pomysły jak to rozwiązać?

 

 

Inwersja?

https://www.facebook.com/piwolab/posts/pfbid0awGfUNvSo3UtrB5xZ4h4Kk2gcTCLut39B3Ntsy8zTiBUndU8nYkSSbsdK3S2QUHUl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.