Skocz do zawartości

Cicha fermentacja


Rekomendowane odpowiedzi

 

przez to wszystko bardzo duzo mi odparowało az do 15blg a mialo byc 12blg

Ja pierdziu...co to za głupoty

 

no co? dlugo sie gotowało to sie duzo odparowało, bo pare godzin probowalem doprowadzic do wrzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mało ci odparowało ;)

Jak masz słabą kuchenkę kup dodatkowo grzałkę. Ja tak mam. Odparowanie przy palniku plus grzałka spore.

dobry jest taboret gazowy bo jest tani i dobry a przede wszystkim tani :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

dobry jest taboret gazowy bo jest tani i dobry a przede wszystkim tani :D

 

no tanie wino jest dobre bo jest dobre i tanie. I jeszcze dodatkową opcją jest że można gotować przed domem, gdzie przy obecnych temperaturach ma duże znaczenie, w domu strasznie gorąco się robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To mało ci odparowało ;)

Jak masz słabą kuchenkę kup dodatkowo grzałkę. Ja tak mam. Odparowanie przy palniku plus grzałka spore.

dobry jest taboret gazowy bo jest tani i dobry a przede wszystkim tani :D
Tylko że jak masz balkon 40cm x 110cm i mieszkasz w bloku to nie zastosuje taboretu.

 

płyta chodnikowa remedium na całe zło tego świata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już chyba grzałka brzmi lepiej niż trzymanie płyty chodnikowej w mieszkaniu :)

balkon mały ale się zmieści    ;) a  tak zupełnie na serio kumpel kładzie na swój pinkny parkiet sklejkę i jest bajki - ja mam płytki a mimo to warze na dworze nawet w zimie - wiesz podwórko ma dobrą wentylację   :D

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

powracajac do mojej pierwszej warki, jak pisałem wcześniej do jednej części dodałem citre a drugą zostawiłem w spokoju. ta część co zostawiłem w spokoju nie miała gazu w butelkach, a ta do której dodałem citry jest świetnie nagazowana, więc nie wiem gdzie popełniłem błąd. Chyba , że zapomniałem do tej pierwszej dodać cukru do refermentacji, chociaż nie sądze ;p.

 

teraz mam drugi problem:) robię pilsnera już jest na burzliwej fermentacji od 21stycznia, w tamtym tygodniu sprawdzałem blg i spadło z 13,5blg początkowego do 8blg. A dzis po tygodniu nadal jest 8blg. wszystko stoi w piwnicy w temp od 10-12st c. sprawdzałem refraktometrem, który kalibrowałem więc raczej wszystko jest ok. co mam robić? czy czekać tak jak sobie ustaliłem ze zlaniem na cichą do 3 marca czy co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wychodzi mi że: gdy wlewałem do fermentatora było 13,5blg teraz i tydzień temu miałem 8blg czyli wg tego programu mam obecnie 4,4blg

 

czyli od tygodnia stoi fermentacja

Edytowane przez conradock
poprawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wychodzi mi że: gdy wlewałem do fermentatora było 13,5blg teraz i tydzień temu miałem 8blg czyli wg tego programu mam obecnie 4,4blg
 
czyli od tygodnia stoi fermentacja
Nie mam doświadczenia w lagerach, ale z tego co czytałem na forum (polecam też się tym zająć) to spokojnie możesz podnieść temperature, nie za bardzo, ale o parę stopni, ewentualnie coś się doje. Ale sugerowałbym poczekać aż się wypowie ktoś bardziej oblatany w dolniakach.

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dnia 11.02.2018 o 21:20, kamilg20 napisał:

6 tygodni burzliwej dla pilsa? Hmmm... Dłuuugo. A ile drożdży zadałeś? Jeśli jedną saszetkę to pomysł jednak jest uzasadniony.

dałem 2 saszetki drożdży .

dziś zlałem do butelek jeden kalkulator kazał mi dać 112g glukozy do refermentacji na 22litry przy temperaturze piwa 11stopni. Pytanie może trochę za późno, ale czy nie będzie za mało gazu? i w jakiej temperaturze trzymac i przez ile dni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.03.2018 o 17:53, conradock napisał:

dałem 2 saszetki drożdży .

dziś zlałem do butelek jeden kalkulator kazał mi dać 112g glukozy do refermentacji na 22litry przy temperaturze piwa 11stopni. Pytanie może trochę za późno, ale czy nie będzie za mało gazu? i w jakiej temperaturze trzymac i przez ile dni?

Nie będzie za mało. Chyba, że lubisz mocno nagazowane piwa. Moje lagery po 3 tygodniach w 18-20°C były już w pełni nagazowane. Zaznaczając, że je wcześniej lagerowałem w niskiej temperaturze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.