Skocz do zawartości

BrewPiLess - bardzo ekonomiczny kontroler fermentacji (wersja 02.03.2017)


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Złożyłem brewpilessa, wszystko podłączone, gra i buczy :) Spotkałem się jednak z takim problemem:

Po chłodzeniu brzeczki chłodnicą zanurzeniową chciałem jeszcze schłodzić brzeczkę o temperaturze 27 stopni do 15 stopni przed zadaniem drozdzy już w lodówce z podłączonym brewpilessem - ustawiłem beer constant na 15 stopni i poszedłem spać z myślą, że rano będzie zadana temperatura. Brzeczka ledwo się schłodziła do 23, a temperatura lodówki według wykresu oscylowała od 5 do 10 stopni. 

I tutaj zauważyłem, że w trybie Beer constant na ustawione 15 pojawia się również fridge set ustawione na 5 stopni, jak zmienię beer temperature na 12 stopni to pojawia się fridge set 2 stopnie. Czyli fridge set ma maksymalnie 10 stopni niżej niż beer constant temperature. 

Doprowadziło to do tego, że przez noc brzeczka się nie schłodziła do wymaganych przeze mnie 15-16 stopni. 

I tu pytanie: Czy da się ustawić beer constant temperature bez automatycznego ustawiania 10 stopni niższej fridge temperature (przecież lodówka może zejść nawet do 2 stopni)? albo czy da się ustawić maksymalne chłodzenie, tak aby schłodzić brzeczkę do wybranej temperatury jak najszybciej -  z maksymalną mocą chłodniczą lodówki? Czy da się to jakoś obejść? 

 

Podejrzewam, że takie ustawienie w programie ma zapobiegać zbyt długim czasem pracy kompresora w lodówce, a co za tym idzie zniszczeniem go -  jednak jeśli lodówka dalej ma termostat, którego nie wymontowywałem to sama powinna się ochronić przed nieprawidłowym działaniem. No i chyba bardziej mi szkoda 30 l brzeczki w którą włożyłem czas i znaczne ilości chmielu niż lodówki kupionej za flachę taniej whisky...

wykrestemp1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 26.09.2022 o 22:14, elroy napisał:

Ja podpytam co aktualnie warto skonstruować do tych celów. Koledzy mnie proszą o jakiś układ i myślę, aby im zrobić poniższe (do tego oczywiście zestaw przekaźnikowy)

Pytanie, czy coś lepszego wyszło, czy spokojnie poniższe? Przy okazji zrobię na pewno więcej gotowców.

https://github.com/stefschin/BrewPiLess-32-PCB

 

PCB Top

 

PCB na stanie, gotowe zestawy raczej nie wcześniej niż miesiąc. Gdyby ktoś był chętny na testy prototypu (ma warunki, lodówkę i czas na testy) to chętnie podeślę sprzęt do zabawy :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 1 miesiąc temu...
Godzinę temu, Nagellan napisał:

Cześć. Mam pytanko do szacownego grona. Czy dało by rade zintegrować Brewpiless z Home Assistant. Chodzi mi głównie o możliwość kontroli zdalnej będąc poza zasięgiem sieci domowej. Pozdrawiam 

da rade bez wiekszych problemów raczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 22.10.2022 o 22:56, elroy napisał:

 

PCB na stanie, gotowe zestawy raczej nie wcześniej niż miesiąc. Gdyby ktoś był chętny na testy prototypu (ma warunki, lodówkę i czas na testy) to chętnie podeślę sprzęt do zabawy :) 

Witaj,

Jeśli temat aktualny to ja chętnie potestuję sterownik z opcją  jego kupna. Niestety nie mam aktualnie zbytnio czasu na złożenie sterownika.

Pozdrawiam

Edytowane przez MarcEs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.02.2023 o 13:28, MarcEs napisał:

Witaj,

Jeśli temat aktualny to ja chętnie potestuję sterownik z opcją  jego kupna. Niestety nie mam aktualnie zbytnio czasu na złożenie sterownika.

Pozdrawiam

 

OK!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ktoś loguje dane w bazie InfluxDB ? Wpadł mi ostatnio w ręce tzw. think client i postanowiłem się pobawić Home Assistant. Zainstalowałem InfluxDB + Grafana i nie wiem jak to skonfigurować, żeby wysyłać dane do bazy. Wyczytałem, że można użyć Node-Red, ale zastanawiam się czy da się i jak to zrobić bez Node-Red.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno się tym nie bawiłem, ale zacząć należy od czegoś w tym stylu,

influx -execute 'CREATE DATABASE mydb'


Poźniej sprawdzić czy działa
 

curl -i -XPOST 'http://localhost:8086/write?db=mydb' --data-binary 'temperature,location=salon value=22.5'


i zerknąć czy ok,

 

influx -database 'mydb' -execute 'SELECT * FROM temperature'


W Grafanie zobacz czy masz źródło danych i po test&verify jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam.

Mam problem z połączeniem się z BP przez telefon, nie łączy mnie z 192.168.4.1 i przez przypisany przez router IP też nie. Komputerem łączę się normalnie. 

Po ciężkich bojach zrobiłem aktualizację z 4,0 na 4.3 (za pomocą VSCoce). Teraz nie dość że dalej nie łączę się za pomocą telefonu (iOS) to jeszcze przestał działać wyświetlacz w Breewpilesie.

Ktoś miał takie problemy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.12.2023 o 08:15, Kaczka napisał(a):

Witam.

Mam problem z połączeniem się z BP przez telefon, nie łączy mnie z 192.168.4.1 i przez przypisany przez router IP też nie. Komputerem łączę się normalnie. 

Po ciężkich bojach zrobiłem aktualizację z 4,0 na 4.3 (za pomocą VSCoce). Teraz nie dość że dalej nie łączę się za pomocą telefonu (iOS) to jeszcze przestał działać wyświetlacz w Breewpilesie.

Ktoś miał takie problemy ?

A wgrałeś prawidłową wersję?

Nowa wersja 4.3.1 jest dosyć ciekawa glycol chiller już jako konfigurowalna opcja plus zakładka "ADVANCED" w "SYSTEM" umożliwia ze strony www konfigurację opcji, które wcześniej były dostępne przez komendy JSON.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

A ja z kolei mam problem z dostepem po sieci do iSpindla, skonfigurowałem go do podłączenia do mojej sieci domowej, wszystko niby jest okej ale po chwili znika i nie widać go nigdzie, tak jakby się rozłączał ? soft w wersji 7.3.3 

 

EDIT. Przepraszam :) napisalem post w złym dziale, proszę o przeniesienie do działu iSpindel - temat techniczny :)

Edytowane przez stroboskop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, stroboskop napisał(a):

A ja z kolei mam problem z dostepem po sieci do iSpindla, skonfigurowałem go do podłączenia do mojej sieci domowej, wszystko niby jest okej ale po chwili znika i nie widać go nigdzie, tak jakby się rozłączał ? soft w wersji 7.3.3 

 

EDIT. Przepraszam :) napisalem post w złym dziale, proszę o przeniesienie do działu iSpindel - temat techniczny :)

To normalne po resecie pojawia się w sieci jako AP w celu konfiguracji - jak zapiszesz ustawienia przechodzi w stan uśpienia. Po skonfigurowanym czasie (Interwał pomiaru i wysyłki) połączy się ponownie i wyśle dane. W ten sposób zużywa mniej baterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, WojtekGaaD napisał(a):

To normalne po resecie pojawia się w sieci jako AP w celu konfiguracji - jak zapiszesz ustawienia przechodzi w stan uśpienia. Po skonfigurowanym czasie (Interwał pomiaru i wysyłki) połączy się ponownie i wyśle dane. W ten sposób zużywa mniej baterii.

aha, czyli jeżeli chce zmienić jakieś ustawienia muszę poprostu wciskać reset zeby zrobił AP i wtedy da się konfigurować ?

 

EDIT. no i ustawilem interwal na 1800s czyli 30min i po wlaczeniu pokazalo pierwszy pomiar, po pol godziny zero nowego pomiaru.

Edytowane przez stroboskop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.