Skocz do zawartości

Igorrodz

Rekomendowane odpowiedzi

Same parametry ibu blg i srm nic nie mówią poza ekstraktem kolorem i goryczką. Naprawdę uważasz że te trzy parametry wystarczą na określenie czy piwo jest w styl ?

A gdzie ja napisałem coś takiego, że to wystarcza? Proszę nie nadinterpretować mojej wypowiedzi.

 

 

Bardzo bym chciał żebyś przedstawił mi przepis na fajne, gorzkie i odpowiednio aromatyczne AIPA korzystając ze 100g przeciętnego amerykańskiego chmielu np. mosaic.

No cóż, na podstawie przedstawionych to tu i poniżej

 

 

Jeśli uważasz że 200g czy 300g chmielu na porządne aipa to już łopata, no cóż, nie wiem jak się do tego odnieść, ja tak nie uważam.

Twoich preferencji, zapewne nie jestem w stanie tego uczynić bo w g mnie preferujesz przechmielanie i rozrzutność w chmieleniu, a ja z gustami nie będę dyskutował.

EOT

Edytowane przez �Dr2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoich preferencji, zapewne nie jestem w stanie tego uczynić bo w g mnie preferujesz przechmielanie i rozrzutność w chmieleniu, a ja z gustami nie będę dyskutował.

EOT

Styl to styl i preferencje czy gusta nie mają tu nic do rzeczy. AIPA ma mieć mocny aromat chmielowy i tyle. Ciężko taki osiągnąć ze 100g chmielu. To, że Ty lubisz piwa nieprzeładowane chmielem jest tu nieostotne. Ja też nie jestem zwolennikiem sypania łopaty amerykańskiego chmielu do każdego piwa i bardzo cenię sobie klasyczne, słabo chmielone style. AIPA jednak akurat do nich nie należy i musi buchać chmielem, bo inaczej nie jest AIPĄ. Oczywiście nikt nikomu nie broni sobie zrobić piwa o parametrach AIPA mającym niski czy średni aromat chmielowy, ale nazywajmy rzeczy po imieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

AIPA ma mieć mocny aromat chmielowy i tyle.

Pozwolę sobie zacytować opis BJCP z Wiki

"Aromat

Od wydatnego do intensywnego aromatu chmielowego ..."

"Wiele wersji jest chmielonych na zimno ..."

wiele to nie znaczy wszystkie i obowiązkowo :(

 

Oczywiście długo jeszcze można dyskutować co znaczy "wydatny", ale wg mnie ten styl padł ofiarą przekonania, że "więcej znaczy lepiej", a to raczej prawdą oczywistą nie jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.