Jump to content

Warzenie piwa, awaria podwozia i niedoswiadczona druga połówka + drożdże


Recommended Posts

Witam wszystkich.
Rozpisze się trochę.
Podczas weekendowego zacierania wygoniłem moją lepszą połowę na zakupy - samochodem, który dopiero co wyszedł z warsztatu po generalnym remoncie;) wszystko było ok - zacieranie - filtracja - warzenie - chłodzenie... No i właściwie podczas chłodzenia zdarzyło się coś niedobrego. Zadzwonił telefon a w słuchawce głos mojej ukochanej, zapłakana, przestraszona itp. Miała nieprzyjemność doświadczyć awarii podwozia. Byłem wtedy bardzo zajęty chłodzeniem brzeczki dlatego poprosiłem ojca, który mieszka niedaleko miejsca awarii, żeby zaopiekował sie swoją synowa i ściągnął samochód na pobocze. Wydawało się że najgorsze minęło.
Ojciec przywiózł moja Kobietę do domu. A ja dalem jej zadanie "za kare";) (oczywiście żartuję). Miała uwodnić drożdże i zadać je do brzeczki. Ponieważ warka miała wybicie 62l podzieliłem ją na dwa fermentory. Do jednego fermentora miały iść (wg moich założeń) S04 a do drugiego US05. Ja w tym czasie ogarniałem lawetę. Oczywiście fail. Kobiecina z powodu braku zainteresowania tym czym Jej facet się zajmuje, wymieszała obie saszetki w litrze ostudzonej przegotowanej wody i zadała drożdże "po równo" do obu fermentorów.
Pytanie nr 1:
Jakiej marki polecacie wahacz dolny prosty do Galanta z 2001r?
Pytanie nr 2:
Gdzie na Śląsku znajdę dobrego lakiernika? (Bestia uszkodziła błotnik)
Pytanie nr 3:
Czego mogę się spodziewać po zadaniu brzeczki mixem drożdży US05 i S04?
Serdecznie pozdrawiam:)
W programie nie ucierpiały żadne osoby ani zwierzęta.
Audycja zawierała lokowanie produktu.

Edited by RobertSlask
Link to comment
Share on other sites

to było śmieszne tylko raz (nie żebym był przeciwnikiem patrialchalizmu) - generalnie stare jak świat i teraz juz słabe.

 

czego się możesz spodziewać? tego co po drożdżach US04...

Link to comment
Share on other sites

Przyzwyczaj się, to forum już takie jest ;)

US05 są bardzo neutralne, s04 trochę bardziej estrowe. W zależności od temperatury w jakiej fermentujesz możesz się spodziewać, że piwo będzie umiarkowanie estrowe (18 stopni) lub umiarkowanie neutralne (15 stopni).

PS żart stary ale i tak się uśmiechnąłem :) dzięki

Link to comment
Share on other sites

Masz kolejną nauczkę: "jeżeli coś ma być zrobione dobrze, po prostu zrób to sam."

Wracając do pytania nr 3 o efekcie zdecyduje temperatura, wszystko zależy co chcesz uzyskać. Przy takim miksie efekty będą niespodzianką, zależy który szczep zdominuje środowisko.

Jedno jest pewne jak nie skiśnie będzie z tego piwo.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Smutne, że to forum zaczyna wyglądać jak forum elektrody

smutne to jest jak ktoś uważa, że mu się coś należy li tylko za sam fakt zadania pytania - odpowiedzi na nie padały w 2010, 2012 i 2013 roku a to i tak wziąłem pierwsze 2 tematy z brzegu.

Link to comment
Share on other sites

Jaras prosze uargumentować swoją wypowiedź - gdzie i w jaki sposób stwierdziłem że coś mi się należy? Proszę nie wkładać mi w usta słów, których nie wypowiedziałem. Z resztą widac po Pańskich postach na tym forum, że to właśnie Pan jest osoba roszczeniową. Z wyrazami szacunku pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Jaras prosze uargumentować swoją wypowiedź

 

Ależ proszę ja Ciebie uprzejmie - rozbierzmy Twoją wypowiedź w kontekście najczęstszych zarzutów kierowanych w stronę elektrody, które można przedstawić za pomocą najbardziej chyba rozpoznawalnego cytatu: "temat wałkowany tysiąc razy, użyj opcji Szukaj, zamykam temat". Zgodzę się że moderatorzy elektrody mają kij w dupsku jednak trochę za głęboko, bo wielkokrotnie widziałem przykłady gdzie temat zamknięty bo "użyj opcji szukaj" a wyszukiwarka linkuje do niczego. Niemniej jednak w naszym przypadku, jak już wspomniałem, poświęcając kilka sekund własnego czasu można było znaleźć odpowiedzi, więc porównanie do elektrody jest raczej nie na miejscu.

 

I mamy teraz kolegę RobertSlask, który nie zadał sobie trudu poszukania odpowiedzi tylko z biegu angażuje społeczność żeby robiła za niego i jeszcze bezczelnie rzuca "no nareszcie wartościowa wypowiedź" ludziom, którzy powiedzieli "sprawdzam". Jak dla mnie toś jest leń.

 

Oczywiście czekam na rewanż w postaci linków do moich roszczeniowych wypowiedzi.

 

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Masz @jaras rację. O jakość forum trzeba walczyć, bo (moim zdaniem) powoli zamienia się w hałdę z której trudno coś wygrzebać.

Tu ukłon w stronę Dr2, który hamuje niektórych zapędy.

Temat który mnie dręczy to "opisy radosnej twórczości", czyli setki/tysiące receptur, z których nic nie wynika.

Bo autor nie raczył nawet napisać czy piwo wyszło genialne, czy poszło do kibla.

Tu mogę nie mieć racji, ale... jak mi się uda odkryć Amerykę to napiszę co i jak. A na razie w zeszycie.

Pozdrawiam czytających.

Edited by zielony07
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.