Jump to content

Butelki - "ankieta"


Recommended Posts

Drodzy piwowarzy, nie wiem czy jest to dobre miejsce na tę dyskusję [najwyżej proszę admina, żeby mnie przeniósł, albo skasował wątek], ale chciałbym poznać wasze zdanie na temat typów butelek, których używacie. Ja np. lubię [nie będę podawał fachowych nazw tylko via piwo, które w nich było pierwotnie]: "Żubr" "Harnaś" i "Pinta". Z kolei moja Greta niezbyt toleruje "Warkę". A Wy?

 

1. Macie jakieś ulubione butelki [jakie i dlaczego], czy lejecie w to, co macie pod ręką?

 

2. Których butelek z zasady nie stosujecie i  dlaczego?

 

3. Czy cienkościenne, np. "Pinta", częściej prowokowały granaty?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Mam kapslownice Grifo, która z powodu konstrukcji nie ma problemu z tolerancją butelek w zależności od wymiarów/rodzaju szyjki.

Przede wszystkim używam butelek z których jestem w stanie w miare bezproblemowo ściągnąć oryginalną etykietę. Niestety większość craftowych piw (w tym Pinta) ma dość mocne etykiety (nie dość że laminowane to jeszcze klejone na dość mocnym kleju). Tak więc głównie posiadam butelki zwrotne (20%) oraz bezzwrotne (80%) z piw koncernowych lub lokalnego kraftu.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.