Skocz do zawartości

Drożdże do Rosanke


jankoś

Rekomendowane odpowiedzi

Zasadzam się na Rosanke. Zayp niezbyt skomplikowany (Pale Ale, monach, karmel), coś na goryczkę plus dodatki w postacji kwiatów lipy, rumianku, skórek pomarańczy. Celuję w 10-11 blg. Eksperyment totalny, ponieważ nigdy wcześniej nie warzyłem tego stylu, a jest w nim coś, co mnie intryguje.

 

Mam jednak zagwozdkę co do drożdży. Nie chciałbym bomby estrowej i belgijskiego charakteru, ale fajnie byłoby uwypuklić choć trochę jakieś kwiatki, zostawiając pełnię piwa. Jeden z piwowarów zasugerował S-04, w sumie ma to sens. Chcę użyć drożdży suchych.

 

Czy macie jakieś sugestie? Będę wdzięczny za wszystkie :)

Edytowane przez jankoś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Robiłem swoje Rosanke na S-04.

 

Napiszesz proszę jak piwo wyszło?

 

 

To był totalny eksperyment :) Wrzuciłem pamiętam wszystko co miałem z pozostałości po innych piwach i to co rosło dookoła domu - w smaku nie było to za dobre. Zatarłem za bardzo wytrawnie i generalnie wyszło trochę puste. Miało 11 Blg. Rozmawiałem przed robieniem z Pawłem Błażewiczem z Browaru Kormoran właśnie co do drożdży, kombinowałem żeby może dać jakieś dzikie, albo zakazić czymś te piwo :), a może piekarnicze. Uświadomił mnie, żeby tak nie kombinować i dać normalnych piwowarskich. Mój wybór padł na S-04 w sumie przypadkiem, bo takie akurat miałem w lodówce. Podsumowując moje piwo było bardziej zlewką, może któreś kwiatki, które sypnąłem były niedobrane. Warto myślę zobaczyć co Mariusz z Chłopów Bosych tam dodał: https://www.youtube.com/watch?v=axoWgw00bZA

Edytowane przez aopon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.