Skocz do zawartości

Beznadziejne pojemniki fermentacyjne


Morze

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc zamowilem pojemniki fermentacyjne z allegro wybierajac najpopularniejsza aukcje. Nie wiem czy to standard ale wywiercone otwory sa zrobione niedokladnie. Sprzedawca nawet nie wysprzatal pozostalosci. Bede musial wszystko poprawiac. Zalaczam zdjecia.

Do tego rurki mialy byc 6 kanalowe a sa 2. Wiem ze to zadna roznica, ale sam fakt, ze towar niezgodny z opisem. Dajcie znac czy u Was bylo podobnie

https://zapodaj.net/71dbe4c3ccc4b.jpg.html

https://zapodaj.net/96fb7ded8484c.jpg.html

https://zapodaj.net/971c651b0a293.jpg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sieknę klasykiem:

 

1343417773_bwazwj_600.jpg

 

Ja wolę wydać 2 cebuliony więcej i mieć porządne pojemniczki przezroczyste z ładnymi dziurami z sklepu piwowarskiego z możliwością zwrotu jak coś nie halo, niż takie właśnie sytuacje (albo samemu zrobić) ;) Niestety też musiałem się przejechać jak Ty kolego Morze zanim doszedłem do takiego wniosku. Najtańsze aukcje na allegro i z największą popularnością to niestety często jest chałtura byle jak byle by było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrobniesz nożykiem,tu i tam i będzie git.Dobrze,że dziury w połowie wysokości fermentora nie zrobili :D

 

Za nisko też nie dobrze... A jak patrzę na drugie zdjęcie to się zastanawiam czy wejdzie tam nakrętka do zaciśnięcia kranu ;) O reduktorze osadów już na 100% zapomnij.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Skrobniesz nożykiem,tu i tam i będzie git.Dobrze,że dziury w połowie wysokości fermentora nie zrobili :D

 

Za nisko też nie dobrze... A jak patrzę na drugie zdjęcie to się zastanawiam czy wejdzie tam nakrętka do zaciśnięcia kranu ;) O reduktorze osadów już na 100% zapomnij.

 

Rzeczywiście,nie zwróciłem na to uwagi.Tu już nawet nożyk nie pomoże.Moj tata zawsze powtarza,że biednego nie stać,na kupowanie najtańszych rzeczy.Kupisz gówno,wyrzucasz bo do niczego się nie nadaje,a potem i tak kupujesz coś lepszego w normalnej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Skrobniesz nożykiem,tu i tam i będzie git.Dobrze,że dziury w połowie wysokości fermentora nie zrobili :D

 

Za nisko też nie dobrze... A jak patrzę na drugie zdjęcie to się zastanawiam czy wejdzie tam nakrętka do zaciśnięcia kranu ;) O reduktorze osadów już na 100% zapomnij.

 

wkładasz nakrętkę i kręcisz kranikiem, a jak nie to klejem na gorąco :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już koledzy napisali, zwróć i po kupnie nowych nawierć/wytnij samemu. albo kup w lokalnym sklepie z rzeczami do piwowarstwa i niech na miejscu Ci nawiercą - unikniesz chałtury.

 

Kiedyś zrezygnujesz z kranika :) (ja już zapomniałem jak wygląda i działa)

 

czym można zastąpić kranik?

 

 

Te dziury lepiej by Misiewicz wywiercił ...

 

szanuję wtrącanie polityki do wątku o krzywo nawierconych wiaderkach, z mojej strony 10/10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

czym można zastąpić kranik?

 

Niczym po prostu używa się wiader bez kranika. Nawet rozlew jesteś w stanie zrobić bez kranika 

 

 

w sensie wycinasz dziurę i przez nią wylewasz warkę? bo nie rozumiem

 

NIgdy tak nie robiłeś? Zamykasz wiadro pokrywą, odwracasz do góry nogami i przez otwór po kraniku wlewasz piwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sensie wycinasz dziurę i przez nią wylewasz warkę? bo nie rozumiem

 

oczywiście żartujesz ? Nie, można się obyć bez kranika. W sensie takim że wiadro nie ma dziury a do rozlewu używasz węża z rurką do rozlewu  Jeśli jeszcze nie rozumiesz mogę Ci jakiś komiks narysować wyjaśniający tą jakże skomplikowaną zawiłość 

Edytowane przez morfitru75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rurka nierdzewna zakończona czymś (mam plastik wciśnięty) aby z dna nie zaciągało 'bagna' i otworek z boku aby zasycał ważną dla nas zawartość. Rurka z ko. połączona wężykiem silikonowym i tyle. Zasysanie paszczą :smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.