Jump to content

Jaśmin - jak to ugryźć?


łysy ĄĘ

Recommended Posts

Ponieważ w pobliżu mojego miejsca zamieszkania jest spora "plantacja" dzikiego jaśmiu, chciałbym się co nieco dowiedzieć o tym dodatku. Co i jak zbierać? Kiedy? Jak przygotowywać, jak przechowywać. Dawkowanie. Spodziewane efekty...

 

Tutaj http://twojbrowar.pl/pl/dodatki-piwowarskie/1553-jasmin-20g.htmlwygląda jakby świeże, niesuszone ale lekko przywiędłe kwiatki. W dodatku tak jakby zebrane przed stadium pełnego rozkwitu. Spodziewam się jednak, że to co jest w sprzedaży to po prostu będzie susz.

Link to comment
Share on other sites

Uważaj na jaśmin w piwie w połączeniu z innymi aromatami może w bukiecie piwa tworzyć indol. Więc nie przeginać z nim w ilości. 

 

Osobiście piłem to piwo: 

http://blog.rewak.eu/tag/jasmin/

I było całkiem niezłe, a jaśmin nie był nachalny i dominujący, przyjemny jeszcze w tym zestawieniu z chmielami.

Link to comment
Share on other sites

Czesc,

 

temat zgłębiałem trochę w zeszłym roku przy okazji warzenia piwa z herbatą jaśminową na WKPD; polski jaśmin suszony kupowany w sklepie zielarskim oraz allegro kompletnie nie pachnie jak coś co kojarzymy z zapachem jaśminowym. Wygląda na to że ten azjatycki, a ten znany z polskich ogrodów to rośliny zupełnie inaczej pachnące, także sprawdź najpierw czy o to Ci chodzi ;)

Ja finalnie użyłem zielonej herbaty jaśminowej, jaśmin w niej zawarty pochodził nie z kwiatów, a prawdopodobnie ze sztucznych aromatów, piwo mam do tej porty w butelkach bo jest zbyt mocno perfumowane...

Link to comment
Share on other sites

Piłem komercję z jaśminem i dla mnie efekt samych kwiatów szału nie robi. Doskonale natomiast sprawdzają się herbaty jaśminowe (choćby w Radudze Samurai czy Fabrica RARA Smocze Oczy). W domówce używałem MOLI HUA CHA i TAI MU LONG ZHU - MOLI (20g/12l/72h) i efekt jest świetny.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.