Skocz do zawartości

Jaśmin - jak to ugryźć?


łysy ĄĘ

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ w pobliżu mojego miejsca zamieszkania jest spora "plantacja" dzikiego jaśmiu, chciałbym się co nieco dowiedzieć o tym dodatku. Co i jak zbierać? Kiedy? Jak przygotowywać, jak przechowywać. Dawkowanie. Spodziewane efekty...

 

Tutaj http://twojbrowar.pl/pl/dodatki-piwowarskie/1553-jasmin-20g.htmlwygląda jakby świeże, niesuszone ale lekko przywiędłe kwiatki. W dodatku tak jakby zebrane przed stadium pełnego rozkwitu. Spodziewam się jednak, że to co jest w sprzedaży to po prostu będzie susz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważaj na jaśmin w piwie w połączeniu z innymi aromatami może w bukiecie piwa tworzyć indol. Więc nie przeginać z nim w ilości. 

 

Osobiście piłem to piwo: 

http://blog.rewak.eu/tag/jasmin/

I było całkiem niezłe, a jaśmin nie był nachalny i dominujący, przyjemny jeszcze w tym zestawieniu z chmielami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

 

temat zgłębiałem trochę w zeszłym roku przy okazji warzenia piwa z herbatą jaśminową na WKPD; polski jaśmin suszony kupowany w sklepie zielarskim oraz allegro kompletnie nie pachnie jak coś co kojarzymy z zapachem jaśminowym. Wygląda na to że ten azjatycki, a ten znany z polskich ogrodów to rośliny zupełnie inaczej pachnące, także sprawdź najpierw czy o to Ci chodzi ;)

Ja finalnie użyłem zielonej herbaty jaśminowej, jaśmin w niej zawarty pochodził nie z kwiatów, a prawdopodobnie ze sztucznych aromatów, piwo mam do tej porty w butelkach bo jest zbyt mocno perfumowane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piłem komercję z jaśminem i dla mnie efekt samych kwiatów szału nie robi. Doskonale natomiast sprawdzają się herbaty jaśminowe (choćby w Radudze Samurai czy Fabrica RARA Smocze Oczy). W domówce używałem MOLI HUA CHA i TAI MU LONG ZHU - MOLI (20g/12l/72h) i efekt jest świetny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.