Jump to content

[Piwny turysta] Cerveza Tres Guerreros z Bogoty


Recommended Posts

Bogota, to dla wielu podróżników przyczółek od którego rozpoczynają swoją przygodę z tym wielobarwnym krajem. Z nami nie było inaczej. Jednakże my, w przeciwieństwie do szerokich turystycznych mas, wybraliśmy odrobinę inną trasę, by odkryć to magiczne miasto. Nasze pierwsze kroki nie skierowaliśmy do legendarnego Plaza de Bolivar, obleganego Monserrate, czy też wiecznie zatłoczonej dzielnicy La Candelaria, ale do dzielnic, które słyną ze znakomitych garkuchni i ….rzecz jasna z browarów.

DSC05786

 Żeby jednak móc w pełni odkryć magię Bogoty, konieczne było dość dokładne przygotowanie się do tematu. Nie tylko dla tego, że w tym wielomilionowym mieście funkcjonuje z powodzeniem… aż 48 browarów, które (chyba na złość podróżnikom  )niestety nie chwalą się dokładnym adresem swoich siedzib, ale również dla tego, że wiele z nich działa w dzielnicach do których lepiej się nie zaglądać nawet w biały dzień. Ot taki urok pięknej Bogoty! Mało tego, ukochany przez wielu serwis Rate Beer, również nie ułatwia zadania. Informacje zamieszczone tam są niekompletne a czasami sprzeczne ze sobą a na dodatek adresy browarów, które widnieją na ich stronie odnoszą się np. do firmowego lokalu a nie do samego przedsiębiorstwa.

Co począć w tym przypadku? Najlepszą radą jest baczne obserwowanie profili browarów na tważoksiążce i bezpośrednie korespondowanie z browarami za pośrednictwem tej strony oraz szczegółowe zapoznanie się z miastem po przez lokalne witryny internetowe. Lokalne strony www w tym wypadku to słowo klucz, które z pewnością ułatwią wam zaplanowanie bezpiecznych wakacji Kolumbii. Mimo, że wydaje się to nad wyraz proste, to i tak może sprawić, że spędzicie przed komputerem wiele godzin przy planowaniu wycieczki po Bogocie.

Ale zostawmy już to, powróćmy do przewodniego tematu jakim jest tytułowy browar „Cerveza Tres Guerreros”.

„Cerveza Tres Guerreros” zapamiętaliśmy go szczególnie z wielu powodów. Był on z jednej strony naszym pierwszym browarem odwiedzonym na tej ziemi, a z drugiej zaś strony sprawił, że Kolumbia stała się dla nas krajem, o którym zawsze będziemy dobrze mówić.

Browar „Cerveza Tres Guerreros” został założony w 2014 roku, na dalekich rubieżach miasta, w dzielnicy Fontibon. To właśnie tutaj na północno-zachodnim krańcu miasta, wśród przemysłowych hal i jednorodzinnych domów, zrodził się browar, który sprawia, że życie w tym mieście staje się łatwiejsze a zarazem przyjemniejsze.
Powstał od zera w oparciu o rodzimą instalację piwowarską, której trzon tworzy dwunaczyniowa warzelnia o jednorazowym wybiciu 20hektolitrów oraz trzy unitanki o analogicznej wielkości.

Oferta „Cerveza Tres Guerreros” opiera się na trzech piwach Brown Ale (5,0% alk.), American Pale Ale (5,0% alk.) oraz American Stout (5,0%alk.)., które w zdecydowanej większości są rozlewane do butelek i są następnie dystrybuowane wyłącznie po stołecznych lokalach.

Wszystkie piwa , a w szczególności Stout i APA, uwiodły nas. Mimo, że było one schematyczne, piło się je wyjątkowo przyjemnie. Oczarowywały swoją prostotą a jednocześnie bogactwem swojego wnętrza. Genialne w swojej prostocie. Po prostu, pycha!

Konieczne musicie skosztować ich piw. Z pewnością nie zawiedziecie się a na dodatek sprawi, że nabierzecie niepohamowanej ochoty na Kolumbię!

DSC05778

.

DSC05773

.

 

DSC05774

Rozlew piwa

 

.

 

DSC05775

Piwa przygotowane do pasteryzacji

 

.

 

DSC05783

Magazyn gotowych produktów

 

.

 

DSC05780

Pełna oferta browaru. Stout, APA oraz Brown Ale

 

.

 

DSC05788

Tutaj przed browarem z Maestro Cervecero. Gracias!!!

 


4866 b.gif?host=piwnyturysta.wordpress.com&bl

Wyświetl pełny artykuł
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.