Skocz do zawartości

NASZE SZTOSY


Morze

Rekomendowane odpowiedzi

JanuszMyszynski

 

Dzieki. Chodzi mi o to, ze zapisujemy juz 2 strone wpisami nie na temat. Widze, ze sa na forum osoby, ktore maja kilka tysiecy postow, a nie wprowadzaja zadnej wartosci merytorycznej do dyskusji. Popisac to mozna sobie na czacie. Mam nadzieje, ze jakis dobry moderator zaopiekuje sie tematem i zrobi porzadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Widze, ze sa na forum osoby, ktore maja kilka tysiecy postow, a nie wprowadzaja zadnej wartosci merytorycznej do dyskusji.

Ma wrażenie, że oczekujecie na coś nie dając wiele :(

 

 

Popisac to mozna sobie na czacie

A skąd o tym wiesz, bo jakoś Cię z czata nie kojarzę?

 

 

Mam nadzieje, ze jakis dobry moderator zaopiekuje sie tematem i zrobi porzadek.

No to jakbyś nie wiedział to informuję, że masz wybór między jednym i jednym :polew:

http://www.piwo.org/index.php?app=forums&module=extras&section=stats&do=leaders

 

Może jednak "sprzedając" swoje genialne pomysły na życie warto się troszkę merytorycznie przygotować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JanuszMyszynski

 

Dzieki. Chodzi mi o to, ze zapisujemy juz 2 strone wpisami nie na temat. Widze, ze sa na forum osoby, ktore maja kilka tysiecy postow, a nie wprowadzaja zadnej wartosci merytorycznej do dyskusji. Popisac to mozna sobie na czacie. Mam nadzieje, ze jakis dobry moderator zaopiekuje sie tematem i zrobi porzadek.

W skrócie, to jest bez sensu,

co z tego ,że ty zrobisz "sztosa" jak ktoś inny to spieprzy,po za tym każde piwo może być sztosem,a już ufac kolesiowi,bo cały czas robił zrąbane i fulem mu wyszło normalne piwo które może uznać za wybitne,

no chyba, że sztosem ma być cokolwiek byle to był RIS z beczki...

 

No i ten sztos ,tez jestem uczulony na wszystkie sztosy, mega, petardy, rozkminiania i inne gówna które są akurat na topie "ubogacającym" nasz język.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swoją drogą, jak wygląda procedura dodawania przepisów do sekcji "receptury ze słodów"?

 

 

 

Nijak, martwy temat

 

A co stoi na przeszkodzie, żeby to zmienić? Większość receptur jest sprzed dobrych kilku lat. Piwowarstwo cały czas ewoluuje, pojawiają się nowe podstyle, interpretacje styli, piwa które wygrywają konkursy i autorzy dzielą się recepturami. To wszystko sprawia, że fajnie byłoby tą stronę wzbogacać na bieżąco o nowe przepisy :)

Edytowane przez luki161
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W skrócie, to jest bez sensu,

co z tego ,że ty zrobisz "sztosa" jak ktoś inny to spieprzy,po za tym każde piwo może być sztosem,a już ufac kolesiowi,bo cały czas robił zrąbane i fulem mu wyszło normalne piwo które może uznać za wybitne,

no chyba, że sztosem ma być cokolwiek byle to był RIS z beczki...

 

No i ten sztos ,tez jestem uczulony na wszystkie sztosy, mega, petardy, rozkminiania i inne gówna które są akurat na topie "ubogacającym" nasz język.

 

Idąc tropem " co z tego, że Ty zrobisz sztosa, jak ktoś inny spieprzy" to można dojść do wniosku, że w ogóle podawanie receptur na piwa jest bez sensu. Co z tego, że receptura fajna, skoro ktoś ją spieprzył. To może w ogóle wprowadźmy zakaz podawania receptur, bo ktoś może je schrzanić. 

Po drugie, to chyba nie chodzi o to, żeby byle Zenek, który uwarzył dwie warki chwalił się byle czym, tylko żeby własnie ktoś taki mógł spojrzeć na najlepsze wzorce.

Po trzecie to już jest chore. Jak można całą dyskusję sprowadzić do jednego głupio użytego słowa.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

W skrócie, to jest bez sensu,

co z tego ,że ty zrobisz "sztosa" jak ktoś inny to spieprzy,po za tym każde piwo może być sztosem,a już ufac kolesiowi,bo cały czas robił zrąbane i fulem mu wyszło normalne piwo które może uznać za wybitne,

no chyba, że sztosem ma być cokolwiek byle to był RIS z beczki...

 

No i ten sztos ,tez jestem uczulony na wszystkie sztosy, mega, petardy, rozkminiania i inne gówna które są akurat na topie "ubogacającym" nasz język.

 

Idąc tropem " co z tego, że Ty zrobisz sztosa, jak ktoś inny spieprzy" to można dojść do wniosku, że w ogóle podawanie receptur na piwa jest bez sensu. Co z tego, że receptura fajna, skoro ktoś ją spieprzył. To może w ogóle wprowadźmy zakaz podawania receptur, bo ktoś może je schrzanić. 

Po drugie, to chyba nie chodzi o to, żeby byle Zenek, który uwarzył dwie warki chwalił się byle czym, tylko żeby własnie ktoś taki mógł spojrzeć na najlepsze wzorce.

Po trzecie to już jest chore. Jak można całą dyskusję sprowadzić do jednego głupio użytego słowa.  

No ale to tak będzie ,totalnie spamerski temat z byle jakimi recepturami Zenków którym się wydaje, ze zrobili dobre piwo, bo starym wyjadaczom raczej nie będzie się tego chciało pisać, nawet jakby umieścili coś fajnego to zginie to w zalewie nijakości.

 

Jak ktoś jest w miarę ogarnięty, widzi to pieprzenie o kolejnych ipach to po protu nie pisze nic na forum, bo na jakiego grzyba, od tego są nowooswieceni neofici z 30-50 warkami na koncie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pyknąłem sobie właśnie dwa własne "sztosy" i czekam na rozwój wydarzeń. Wasze zdrowie!

 

Odnośnie tych Zenków, warto zwrócić uwagę na tendencje, że zamiast zrobić coś dobrze, to głównie jest to trawestacja, tego co już było. Wystarczy spojrzeć po niektórych konkursach i po tym, co aktualnie kręci kraft. I mam poważne obawy, że jest to fidget spinner.

Edytowane przez Bogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że dział "receptury autorskie" w miarę wyczerpuje to o co chodzi autorowi tego wątku. Tylko żeby z tego działu usuwać, a najlepiej przenosić na bieżąco wątki z pytaniami typu "co myślicie o moim przepisie" a zostawić tylko te przedstawiające rzeczywiście sprawdzone, powtarzane i dopracowane receptury, a takich tam jest dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że ten temat nie ma sensu z powodów czysto praktycznych. Jeśli nawet będzie dobra receptura to jak wyobrażacie sobie dyskusję na jej temat bo nie uwierzę, że to będzie tylko zbiór receptur? To będzie jeden wielki galimatias. Dobra receptura obroni się sama i jej temat będzie żył - przykładem jest temat FAH-a, gdzie po kilku latach ktoś o coś pyta, coś dopisuje. Podobnie działa to na Homebrewtalk.com : dobra receptura= kilkuletni temat liczący kilkaset stron, gdzie ludzie piszą, że uwarzyli, że użyli innych chmielu itp. Moim zdaniem zdaniem powinno dodawać się temat ze zwycięską lub bardzo dobrą recepturą do działu receptur autorskich i jeśli będzie zainteresowanie będzie ruch, jeśli nie temat umrze samoistnie. I co najważniejsze wszystkie pytania i odpowiedzi będą w jednym miejscu, łatwe do odnalezienia.

 

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wniosek z tej historii jest taki: starzy mają się czym chwalić, ale nie chcą; młodzi chcą, ale nie mają czym.
  :polew:

https://youtu.be/zOpDo4rEaqw?t=18

 

 

Edytowane przez JanuszMyszyński
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie się wtrącić

 

 

 

Jezeli ktos zrobil 50 warek i nie może wybrać jednej, lub kilku, które się wyróżniały, to znaczy, ze wszystkie były do dupy

Sorry ale bullshit. Ja najbardziej lubię robić jasne lekkie piwa. Jak dobrze by nie wyszły, nie uważam, że taki pils mógłby być "sztosem". Są ludzie, którzy lubią robić zwykłe piwa, a nie dziwolągi. Jak chcesz takiego sztosa to polecam Ci sztandarowe piwo - Hefeweizen wg Anteksa z wiki.

Następna sprawa - dam Ci recepturę, Tobie nie wyjdzie, i co wtedy? Znów posłużmy się tym hefeweizenem. Robiłem go z 5 czy 6 razy - za każdym razem wyszedł inaczej.

 

Poza tym, do każdego piwa podchodzę krytycznie, i w każdym znajdę jakąś wadę, choćby niuans. Więc po co się chwalić niedoskonałą recepturą?

Z drugiej strony - często ludzie lubią się chwalić "super piwami", które jak się ich spróbuje, już wcale takie super nie są. Szczególnie początkujący piwowarzy mają takie tendencje, ale nie tylko oni.

 

Co do wniesienia czegoś merytorycznego do tematu:

Bier de brut- piwo bdb, ale do korekty;)

Braggot - ludziom smakuje;)

RIS 36blg - to chyba spełnia definicję sztosa ;)

 

Pozdrawiam ludzi lubiących ciężkie mocne piwa - ja nie za bardzo przepadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilu z nas uwarzyło to samo piwo minimum 3 razy?

Bo myślę żeby być jakkolwiek wiarygodnym trzeba cos zrobić wielokrotnie. 

Albo w idealnym układzie kilka osób zrobiło by piwo z jednego przepisu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mega sztos, 250ml piwa IPA, 30ml wina wiśniowego deserowego z beczki (5 miesięcy), 15ml Windsor Ale z beczki (6 miesięcy). Zabutelkowane dosłownie parę butelek.

Edytowane przez Bogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.