Skocz do zawartości

Zapomniana warka


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Jakoś w styczniu korzystając ze sprzyjających temperatur uwarzyłem jakiegoś tam Pilsa na próbę.
Ostatnio go widziałem w lodówce na początku maja, ale że młody miał Komunię i lodówka była potrzebna to fermentor wylądował w piwnicy przysłonięty jakimiś tam szpargałami.

 

I znalazłem wczoraj bidule.

 

Zapach smak w porządku. Tylko temperatura koło 18°C

 

Myślę nad rozlaniem i pytanie brzmi czy jest jeszcze sens i czy mogę liczyć na drożdże zdolne do nagazowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz 2 opcje: do kanału lub do butelek. Ja bym wybrał tą drugą opcję, oczywiście przed rozlewem dodać jeszcze solidną ilość chmielu na zimno...

A po kiego grzyba do pilsa ładować chmiel na zimno? To nie hamerykański pale ale żeby łopatami wrzucać chmiel na każdym etapie produkcji ;)

 

Tak jak kolega Oskaliber napisał, pakuj go do butelek, spróbuj w okolicy znaleźć kogoś, kto by posiadał trochę gęstwy, wystarczy łyżka. Jeśli dobrze pamiętam, to sporo osób na forum wspominało, że RISy i portery nagazowały im się nawet po półrocznym leżakowaniu, więc ostatecznie dodaj cukru do refermentacji i czekaj na wyniki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A po kiego grzyba do pilsa ładować chmiel na zimno?

no jak to po co ? bo taka moda z tymi chmielami, do stouta, do pszenicy, do wszystkiego i to nie jakieś tam skromne 10-20 czy 30 g musi być solidnie, a później że te kupne to takich jakieś kiepskie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A po kiego grzyba do pilsa ładować chmiel na zimno?

no jak to po co ? bo taka moda z tymi chmielami, do stouta, do pszenicy, do wszystkiego i to nie jakieś tam skromne 10-20 czy 30 g musi być solidnie, a później że te kupne to takich jakieś kiepskie

 

hehehehhe - a potem płacz w obie garście że cena chmielu taka wysoka i na głupiego lagerka muszą na chmiel wydać sporo więcej niż na słód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Masz 2 opcje: do kanału lub do butelek.

 

Rany Boskie, ludzie, co jest z Wami?! Od razu do kanału...   :D

Ja się dziwie, że w ogóle bierzesz pod uwagę taką opcje, tym bardziej, że kolega przecież pisze, że zapach i smak ok. Może być z tego całkiem fajne piwko.

Utarło się takie fajne powiedzenie, że "do kanału zawsze zdąży się wylać...". Strach pomyśleć ile stylów nie powstałoby, gdyby wszyscy tak z marszu wylewali piwo w kanał  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie byłoby mieć keg cornelius. Dodać surowca do refermentacji i kontrolować czy się nagazuje drożdżami, które już tam są. Jak nie, to albo gazować w kegu z butli, albo dodać gęstwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Fajnie byłoby mieć keg cornelius. Dodać surowca do refermentacji i kontrolować czy się nagazuje drożdżami, które już tam są. Jak nie, to albo gazować w kegu z butli, albo dodać gęstwy.

Wg mnie pomysł o tyle dobry co i komplikujący życie :(

Jeśli ktoś ma KEG to ma i butlę z gazem więc po co ta całą zabawa w refermentację w KEGu?

Wg mnie szkoda czasu, pracy itd.

Konia z rzędem temu kto rozróżni sposób nagazowania piwa (naturalne a z butli). :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Fajnie byłoby mieć keg cornelius. Dodać surowca do refermentacji i kontrolować czy się nagazuje drożdżami, które już tam są. Jak nie, to albo gazować w kegu z butli, albo dodać gęstwy.

Wg mnie pomysł o tyle dobry co i komplikujący życie :(

Jeśli ktoś ma KEG to ma i butlę z gazem więc po co ta całą zabawa w refermentację w KEGu?

Wg mnie szkoda czasu, pracy itd.

Konia z rzędem temu kto rozróżni sposób nagazowania piwa (naturalne a z butli). :facepalm:

 

Zgadzam się w 100%. Jakoś się zasugerowałem, że ANalfabeta chce przeprowadzić refermentację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.