Skocz do zawartości

takie tam BPA


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Gryzę się z myślami jakie by tu piwo zmontować w ten niezbyt dobry czas.

Nareszcie w piwnicy temperatura spadła do możliwych do zniesienia zakresów więc biorę się za belgijskie pale ale

Założenia:

Ekstrakt początkowy: 10 może 11 brix - zobaczy się co wyjdzie

Wybicie: ok 28l

Goryczka: max 30 IBU 

- słody:

Pale ale 4,20 kg

Crystal 10L 0,4 kg

Crystal 60L 0,1 kg

-chmiele: 

Marynka ok 20g na 60' (jeszcze sobie przeliczę dokładnie ilość żeby nie przedobrzyć)

Pilgrim 20g na 20'

Pilgrim 25g na 0'

Oktawia 25g na 0'

no i grzybki....

Cóż... jestem otwarty na propozycje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem z jakiej słodowni jest ten 10L (dostałem go od kogoś) ale on sam w sobie jest delikatnie ciasteczkowy wiec dodawanie biscuita to trochę przesada. Z drugiej strony daje sporo pełni co przy takim siku się przyda. Bardziej mnie interesuje sprawa drożdży które nie mogą mi za bardzo wytrawić tego piwa a na belgijskich szczepach się za bardzo nie znam.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiekolwiek płynne do trappistów (nie do saisonów i nie do witów). Który konkretnie szczep to już kwestia gustu. Z Wyeasta Trappist High Gravity albo Belgian Adreness na pewno się sprawdzą. Ewentualnie coś z Fermentum Mobile. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiekolwiek płynne do trappistów (nie do saisonów i nie do witów). Który konkretnie szczep to już kwestia gustu. Z Wyeasta Trappist High Gravity albo Belgian Adreness na pewno się sprawdzą. Ewentualnie coś z Fermentum Mobile. 

Najchętniej z FM - POLISH ONION :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.