Jump to content

Gazowana brzeczka po fermentacji burzliwej


Hemel

Recommended Posts

Witam szanownych Piwowarów!

Nastawiłem swoją pierwszą warkę- brewkit Coopersa Australian Pale Ale. Drożdże z paczki. Fermentacja burzliwa trwała 8 dni w temperaturze 18 stopni. (temp. brzeczki). Zlałem brzeczkę na fermentację cichą do drugiego fermentora. Zauważyłem, że piwo jest bardzo nagazowane- takie bym chciał mieć finalnie:) dzisiaj, po 3 dniach na cichej, jest to samo. Dodam też, że gaz nie ucieka rurką, a pokrywa od pojemnika jest nabrzmiała i dopiero po jej naciśnięciu gaz ma ujście. Wyjeżdżam na tygodniowy urlop i tu moje pytanie- czy piwo wygazuje? czy po powrocie mogę je rozlać, nawet jeśli będzie gazowane? Co wtedy z surowcem do refermentacji?

 

dzięki z góry za pomoc!

Link to comment
Share on other sites

 

 

Wyjeżdżam na tygodniowy urlop i tu moje pytanie- czy piwo wygazuje?
Tak wygazuje się. Nie całkowicie, ale w większości. Nagazuje się w czasie refermentcji, no i refermentacja jest także jednym ze sposobów konserwacji piwa.

 

 

czy po powrocie mogę je rozlać, nawet jeśli będzie gazowane? Co wtedy z surowcem do refermentacji?
Jeżeli fermentacja będzie zakończona, to możesz rozlewać, ale spokojnie. Nie śpiesz się z rozlewem. Surowiec do refermentacji dajesz normalnie.
Link to comment
Share on other sites

Ilość surowca do refermentacji obliczasz biorąc pod uwagę temperaturę w jakiej fermentowało piwo. Przegazowanie może wynikać z za dużej ilości surowca do refermentacji, złego jego rozmieszania, niedofermentowania, lub infekcji. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.