Skocz do zawartości

21.10.2017 - Gliwicki Maraton Warzenia Jopejskiego


alechanted

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć i czołem!
Planujemy zebrać się w kupę i pod gościną Dobrego Zbeera wspólnie uwarzyć jakąś większą warkę jopejskiego. Generalnie bez sztywnych ram, na koniec zwyczajnie blendujemy swoje brzeczki 45-55blg i liczymy na cud.

Wpaść może oczywiście każdy i każdy może przyłożyć do tego rękę. Jeżeli masz sprzęt, to bierz go ze sobą - każdy gar, kuchenka czy filtrator znacznie ułatwią pracę. Jeżeli masz jakieś luźne, jasne słody, to też zabierz. Sprawdzi się też dowolny chmiel jak coś. Jeżeli nie masz sprzętu, który możesz wynieść to jak najbardziej możesz wpaść tylko rzucić okiem jak nam idzie, albo służyć pomocą przy mieszaniu, śrutowaniu, przelewaniu etc - to dobrych kilka godzin ciągłej pracy, więc ktoś na zmianę też się przyda.

Oczywiście, zadawajcie pytania - na tyle, na ile mam dany temat wyklarowany udzielę odpowiedzi. No i daj znać tu, albo w wydarzeniu na fejsie czy coś ze sobą zabierasz, żebyśmy określili jakkolwiek nasze możliwości.

W temacie fermentacji, opcji mamy 3

  • Drożdże od biowaru, zakładając, że to, co odzyskali z mojego udanego jopejskiego daje ciągle radę.
  • W ramach targania składników przynosimy też drożdże. Jeżeli uwarzymy 30l jopejskiego 55l, to 15 paczek powinno przynajmniej ruszyć.
  • Po warzeniu przygotuję startery i będę wieczorami infekował z powietrza, a na koniec wybiorę próbkę, która jest najbardziej obiecująca.


21.10.2017, godz 15:00 (nie musisz pojawić się punktualnie)
Gliwice
Dobry Zbeer - ul. Górnych Wałów 30

event na fejsie:
https://www.facebook.com/events/697809667090943

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.