Jump to content

Wysokie końcowe Blg

Recommended Posts

Witam. Mam maly problem z moim pierwszym piwem. Nastawiłem Czech Pilsner firmy Better Brew. Fermentacja burzliwa przebiegła dobrze, ale po 7 dniach Blg zatrzymało sie na 5.. Mineło już 10 dni a Blg nadal 5. Zapomnialem zmierzyc Blg poczatkowego. Fermentacja sie skonczyla, 'puknie' raz czy dwa na caly dzien. Czy moge juz butelkowac, czy moze zlac na cicha i zobaczyc co bedzie? A jesli na cicha to na jak dlugo i co robic jesli nie pomoze? Butelkowac i dodac mniej glukozy do refermentacji? W smaku jest bardzo dobre tylko to Blg..

Ja bym dał na cichą jeszcze na jakieś 7-10 dni. Zresztą zależy też jaką masz temperaturę piwa bo pewnie mierzysz to areometrem a on skalowany jest bodajże w 20°C.

Mi zawsze pokazywało 3-4 BLG i kapslowałem. fakt stan 3-4 BLG utrzymywałem przez 3-4 dni dla pewności. A cukru i tak dawałem 30g więcej niż w przepisach i nigdy granatów nie było czy zbyt dużego nasycenia CO2.

Edited by Ordi93

Jeżeli zacierałeś "na słodko" (72 stopnie) ,to normalne. Dla pewności zlej na cichą i jeżeli blg po tygodniu będzie się utrzymywać ,butelkuj.

Ja tak robię i działa ;)

warto dobrze napowietrzyć brzeczkę na początku... teraz to tylko temperaturka... Miałem kiedyś podobną sytuację a jak zlałem na cichą to mi zaczęło bulgać...:) Drożdże dostały trochę tlenu...