Jump to content

Wysokie końcowe Blg


Recommended Posts

Witam. Mam maly problem z moim pierwszym piwem. Nastawiłem Czech Pilsner firmy Better Brew. Fermentacja burzliwa przebiegła dobrze, ale po 7 dniach Blg zatrzymało sie na 5.. Mineło już 10 dni a Blg nadal 5. Zapomnialem zmierzyc Blg poczatkowego. Fermentacja sie skonczyla, 'puknie' raz czy dwa na caly dzien. Czy moge juz butelkowac, czy moze zlac na cicha i zobaczyc co bedzie? A jesli na cicha to na jak dlugo i co robic jesli nie pomoze? Butelkowac i dodac mniej glukozy do refermentacji? W smaku jest bardzo dobre tylko to Blg..

Link to comment
Share on other sites

Ja bym dał na cichą jeszcze na jakieś 7-10 dni. Zresztą zależy też jaką masz temperaturę piwa bo pewnie mierzysz to areometrem a on skalowany jest bodajże w 20°C.

Mi zawsze pokazywało 3-4 BLG i kapslowałem. fakt stan 3-4 BLG utrzymywałem przez 3-4 dni dla pewności. A cukru i tak dawałem 30g więcej niż w przepisach i nigdy granatów nie było czy zbyt dużego nasycenia CO2.

Edited by Ordi93
Link to comment
Share on other sites

Jeżeli zacierałeś "na słodko" (72 stopnie) ,to normalne. Dla pewności zlej na cichą i jeżeli blg po tygodniu będzie się utrzymywać ,butelkuj.

Ja tak robię i działa ;)

Link to comment
Share on other sites

warto dobrze napowietrzyć brzeczkę na początku... teraz to tylko temperaturka... Miałem kiedyś podobną sytuację a jak zlałem na cichą to mi zaczęło bulgać...:) Drożdże dostały trochę tlenu...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.