Jump to content

Wybór śrutownika

pumba22216

Recommended Posts

Cześć,

Posiadam dostęp do zbóż niesłodowanych w dobrej jakości i praktycznie za darmo. Dodatkowo powoli wkręcam się w temat warzenia i przyszła mi myśl zakupienia śrutownika. Nie miałem do tej pory styczności z takimi urządzeniami, dlatego mam kilka pytań:

Możliwości finansowe pozwalają na zakup: http://twojbrowar.pl/pl/warzelnia-browaru/2228-srutownik-stolowy-biowin.html Nie planuję warzyć "przemysłowo", więc wydajność była by satysfakcjonująca. 

Wiem natomiast że to https://browamator.pl/srutownik-walcowy-bulldog,3,5,2429 jest nieporównywalnie lepsze.

Pytanie tylko czy jest aż 4 razy lepszy od pierwszego linku. Jeżeli macie jakieś doświadczenie, proszę o informację czy sprzęt z pierwszego linku sprawdzi się w moim przypadku, czy nie będzie problemów ze śrutowaniem zbóż niesłodowanych.

Pozdrawiam

21 minut temu, Warmiński MISIEK napisał:

Potwierdzam. Też mam taki i jest wart swojej ceny. śrutownik walcowy (gniotownik) przy odpowiednim ustawieniu szczeliny daje całą łuskę ze słodu, która ułatwia filtrowanie. Samo śrutowanie jak podłączysz wiertarkę zajmie na nim dosłownie 3 minuty

Oszczędność czasu to jedna kwestia. Jakość śrutowania, dokładność wykonania a zarazem żywotność i wytrzymałość to też ważne kwestie. Poczytałem o wspomnianym śrutowniku i muszę przyznać same przychylne opinie. Akurat jestem na etapie uzgadniania zamówienia.

Dziękuję za zainteresowanie i pomoc.

• 3 weeks later...

Też jestem posiadaczem tego śrutownika i potwierdzam jego sprawność. Po podłączeniu wkrętarki cały worek ( 50 kg) przerobiłem w ok. 15 minut

Może wyda się to oczywiste, ale jak rozwiązaliście temat podstawy śrutownika walcowego. Chodzi mi o deskę/sklejkę.

Oczywistym jest, kupić sklejkę wyciąć otwór, przykręcić śrutownik i po sprawie.

Jednak chodzi mi o coś "mobilnego" z uwagi na ograniczenia lokalowo/szafkowe.

Czy ktoś podsunie jakiś pomysł?

Dnia 27.10.2017 o 11:06, Singer napisał:

Też jestem posiadaczem tego śrutownika i potwierdzam jego sprawność. Po podłączeniu wkrętarki cały worek ( 50 kg) przerobiłem w ok. 15 minut

Potwierdzam. Mam podobne odczucia. 

Dnia 28.10.2017 o 16:35, kto3 napisał:

Mam na sklejce. Kwadrat o boku 40cm, jest mobilne, da się postawić bezpośrednio na fermentorze i śrutować do niego.

Płyta OSB, budowlana, cokolwiek.

Ja mam na stojaku od klocka rzeźnickiego. Podstawa z płyty nierdzewnej. Wcześniej miałem wycięty fragment na koło pasowe od pralki( na zdjęciu). Temat nieaktualny. No i dorobiłem rękaw z obudowy pochłaniacza kuchennego... Płyt wiórowych nie polecam  z uwagi na wykruszanie się drobin z płyty. Jak już to lepiej 3, 4 mm sklejka lub MDF... czy cóś...

20160911_114944.jpg

20160911_114951.jpg

20160911_115002.jpg

Edited by Singer

• 2 weeks later...

W końcu wymyśliłem "mobilną" podstawę pod śrutownik na wiadro. Z jednego panela podłogowego przeciętnego na 3 części. Wszystko po złożeniu ładnie mieści się razem z chłodnicą w wiadrze do filtracji. 08cc55385e95647c37c6e80c5884ae37.jpgba851763c5157c0729d1770ee1cad3f1.jpg6c8cac5e9c4dc7f4903d390f3d94dd72.jpg

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka