Skocz do zawartości

XVI Mistrzostwa Polski Piwowarów Domowych - Grand Champion 2018


Mateusz Puślecki

Rekomendowane odpowiedzi

Podoba mi się pomysł eliminacji do Mistrzostw Polski jednak warunek zdobycia podium to moim zdaniem zbyt wysoka poprzeczka. Punktowane miejsce w jednym z konkursów powinno wystarczyć, wtedy prawo startu mieliby piwowarzy sklasyfikowani w Pucharze czyli około 150 osób.

Po przeczytaniu poprzednich wpisów podtrzymuję opinię, że grupowanie stylów nie jest właściwe. Przy takim systemie nie wystarczy zrobić dobre piwo, trzeba jeszcze mieć dużo szczęścia by znaleźć się w gronie 2-3 piwowarów wpuszczonych do finału.

zachęcam szersze grono piwowarów do wyrażania swojej opinii, jak Mateusz wróci z urlopu będzie miał co czytać :)

Poza tym jeśli nie wypowie się odpowiednio duże grono to decyzje ponownie zapadną w kuluarach i zostaniemy postawieni przed faktem dokonanym.

Edytowane przez Maryh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może dlatego, że jestem świeżym piwowarem. Być może dlatego, że nie posiadam w tej dziedzinie wielkiego dorobku. Być może dlatego, że nie bardzo mogę z przeróżnych powodów pozwolić sobie na uczestnictwo w Pucharze PSPD. A najprawdopodobniej z każdego z tych powodów, nie jestem zwolennikiem tego rodzaju eliminacji do MPPD. Elitarność, która miałaby być tym sposobem wytworzona, sprawiłaby, że zabawa dotyczyć będzie wąskiego grona ludzi a dla dużej części piwowarów startujących w konkursach z doskoku może przestać być interesująca. Obecna, otwarta formuła, oczywiście dopóki frekwencja pewnego dnia nie przerośnie najśmielszych oczekiwań, sprawia, że wielu ludzi może zechcieć pogłębiać swoją wiedzę o warzeniu piwa i poprawiać umiejętności warzelnicze, żeby pewnego dnia tym jednym jedynym piwem zachwycić sędziów i zostać Grand Championem. Nawet jeśli będzie okazywać się to tylko złudną marą. Jakiekolwiek eliminowanie piwowarów przed ocenieniem ich piwa w konkursie może sprawić (nawet jeśli to nie jest wielce prawdopodobne), że dobre piwa oraz receptury na nie będą zostawać w przydomowych piwniczkach. Do konkursu będzie ograniczany dopływ "świeżej piwowarskiej krwi". To trochę tak jak z piłkarską Ligą Mistrzów - zawłaszczyli ją wielcy i bogaci; i najchętniej nie wpuszczali by tam mniejszych, bo nie jest to w ich interesie. Coraz bardziej przymykają dla nich "drzwi eliminacyjne". Ale część kibiców ma już trochę tego dosyć twierdząc, że oglądanie n-tego w sezonie i nastego w pięcioleciu pojedynku tych samych z tymi samymi nie jest już takie ekscytujące. Kluby zaczynają kisić się we własnym sosie. Coraz częściej na trybunach można zobaczyć transparenty głoszące, że football wymyślony przez biednych, ukradziony został przez bogatych. Jakkolwiek jest to nieporównywalne, nie róbcie tego samego, nie z piwowarstwem domowym. Oczywiście moim skromnym zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego Ci początkujący ale ambitni piwowarzy nie chcą stanąć ze swoim piwem w lokalnym (mniej prestiżowym) konkursie najpierw?

Liczy się tylko GCh, na inne konkursy to szkoda nawet piwa wysyłać?

Edytowane przez kantor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł kantora mi przypadl do gustu ale mozna go troszke zmodyfikowac , np. prawo do udziało w MPPD maja ososby które w poprzedzajacych konkursach danego roku zakwalifikowaly sie do finału. 

Oczywiście statystyka na tym ucierpi  i nie bedzie tych piw ponad 500(mniejsze wplywy do kasy pspd) , ale piwowarzy zyskaja na feedbacku sedziowie dostana ( w teorii) lepsze piwa. 

 

Co do kategorii są one zbyt szerokie i bardziej optował bym za przywróceniem starego systemu - był prosty i przejrzysty.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kantor napisał:

A dlaczego Ci początkujący ale ambitni piwowarzy nie chcą stanąć ze swoim piwem w lokalnym (mniej prestiżowym) konkursie najpierw?

Liczy się tylko GCh, na inne konkursy to szkoda nawet piwa wysyłać?

Najprawdopodobniej z wielu powodów. Począwszy od finansowych poprzez logistyczno - lokalowe a skończywszy na pozostałych (innych). Konkursów jest wiele. Moim zdaniem uczestnik wielu z nich miałby większe szanse na eliminacje niż uczetnik kilku czy też jednego. Warzenie kosztuje. Wymaga miejsca. Nie wspomnę już o tym, że co nie wyślesz na konkurs, to trzeba wypić :) Nie twierdzę, że młody, ambitny piwowar nie chce startować w innych konkursach. Nie mówię też, że każdy nie może. Wielu jak już złapie bakcyla, to pewnie meble wystawi na oeliksie, żeby dostawić fermenntorów. Jestem tylko i wyłącznie zwolennikiem rozwiązania, które docenia efekt a nie dyskwalifikuje za brak możliwości.

Edytowane przez PaniczPiotr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Markos227 napisał:

Pomysł kantora mi przypadl do gustu ale mozna go troszke zmodyfikowac , np. prawo do udziało w MPPD maja ososby które w poprzedzajacych konkursach danego roku zakwalifikowaly sie do finału. 

Dzięki za poparcie ale to chyba było by już za łagodne kryterium, ta pierwsza 6 czyli punktowane miejsca to chyba jakieś minimum :P to też wiele upraszcza, bo wystarczy wziąć listę z Pucharu ( jestem też za gradacją czyli np. prawo do wystawienia jednego piwa za każde napoczęte 5-7-10(?) punktów z Pucharu np w poprzednim roku kalendarzowym (bo z sezonu to raczej byłoby ciężko)). 

 

 

19 minut temu, PaniczPiotr napisał:

Moim zdaniem uczestnik wielu z nich miałby większe szanse na eliminacje niż uczetnik kilku czy też jednego. Warzenie kosztuje.

A moim zdaniem, największe szanse ma piwowar który wyśle stylowe piwo ;)

Jak wyślesz piwo w miarę w stylu i w miarę bez wad technicznych, to raczej w większości kategorii pierwsza 6 jest pewna.

 

A patrząc od strony finansowej, to udział w lokalnym konkursie zazwyczaj jest tańszy i zamiast wysyłać na GCh, nie lepiej, wspomóc frekwencją lokalny konkurs?

Ponadto w małym konkursie sędziowie mają więcej czasu, metryczka pewnie będzie lepsza, więcej z niej korzyści odniesiesz.

A nie tylko grandczampiony, prestiż, chwała itp :P

Edytowane przez kantor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł eliminacji do Mistrzostw Polski jest ciekawy, ale niestety nie przejdzie. Głównie z powodu ograniczenia uczestników (czyt. sumy wpisowego). Nie każdy przecież z tych 150 punktujących w Pucharze coś zgłosi. Jakie musiałoby być wpisowe w takiej sytuacji, żeby zadowolić organizatorów? Jeżeli sporo wyższe, to byłby dodatkowy impuls, żeby nie wysyłać.
Ja bym po prostu wrócił do klasycznej formuły, czyli 8-10 osobnych kategorii - to sprawdzało się najlepiej i nie sprawiało zbyt wiele trudności sędziom.

Jeżeli chodzi o Puchar, to jest to zabawa dla paru osób bez (niestety) należnego mu prestiżu :( Traktowany po macoszemu, nikogo za bardzo nie interesuje - a szkoda, bo jednak świadczy on o tym, kto warzy nie tylko najwięcej, ale i najlepiej.
Wiem, że są koncepcje zmian; ufam, że obędzie się bez zbytnich komplikacji systemu kompletnie zaciemniających system dla postronnych obserwatorów.
Dla mnie idealnym byłoby ograniczenie piw punktowanych do Pucharu do najlepszych 10 w sezonie (pomysł Janka zdaje się). Tym sposobem nie byliby forowani szaleńcy warzący 80% kategorii w sezonie :P i konkurencja mogłaby być ciekawsza.
Z kolei drugi pomysł Janka, czyli niezaliczanie do Pucharu gorzej obsadzonych konkursów (powiedzmy do 10 zgłoszeń a może nawet bardziej restrykcyjnie) doprowadzi do jeszcze większego spadku zainteresowania niszowymi kategoriami (które trudniej uwarzyć lub poświęcić trzeba nim o wiele więcej czasu), bo odpadną piwa uwarzone przez zainteresowanych Pucharem.
Dodatkowo byłaby to forma ukarania piwowara a z tego co pamiętam, regulamin Pucharu ewoluował właśnie w tym celu, żeby temu zapobiec.

W sumie to o Pucharze to nie dyskusja na ten temat, więc można przenieść ;) 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję aby piwa najlepszych 10 piwowarów poprzedniego pucharu wchodziły od razu do finału mistrzostw, pomijając eliminacje. Zwiększy to prestiż obu rywalizacji. Jestem tez za powrotem do 10 lub wiecej małych kategorii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ahtanum Ahtanowicz napisał:

Głównie z powodu ograniczenia uczestników (czyt. sumy wpisowego).

Tego też się obawiam ale cały czas mam nadzieję, że ten konkurs nie jest robiony dla kasy.

 

Zresztą nie rozumiem idei, która ostatnio chyba jest forsowana, zarabianie na piwowarach domowych, żeby coś zrobić za tę kasę dla piwowarów domowych.

(ale oczywiście idea zarabiania przez PSPD na nie-piwowarach domowych, żeby coś zrobić dla piwowarów domowych, jest dla mnie bardzo zrozumiała ;) )

Może warto ten konkurs zrobić z konkretnymi eliminacjami i później minimalnym wpisowym, tak żeby tylko koszty się wyzerowały, zwłaszcza, że konkurs ma konkretnego sponsora. 

 

44 minuty temu, wizi napisał:

Proponuję aby piwa najlepszych 10 piwowarów poprzedniego pucharu wchodziły od razu do finału mistrzostw, pomijając eliminacje.

Można by też zrobić aby organizator mógł dać "dziką kartę" jakimś piwowarom z dużymi osiągnięciami, np byłym zdobywcom GCh, czy Pucharu, którzy nie byli aktywni w danym sezonie.

10 Pucharu z poprzedniego sezonu nie ma sensu, bo oni i tak będą mieć wystarczającą ilość pudeł czy punktów żeby mieć kwalifikacje ;)

Edytowane przez kantor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kantor napisał:

10 Pucharu z poprzedniego sezonu nie ma sensu, bo oni i tak będą mieć wystarczającą ilość pudeł czy punktów żeby mieć kwalifikacje ;)

Zakładając, że przejdzie twój pomysł to faktycznie nie ma to sensu.

 

Ja jestem za tym, aby mistrzostwa były dostępne dla wszystkich, natomiast najlepsza 10 z pucharu nie musiała przechodzić przez eliminacje w kategoriach w których wysłali piwa. Miałoby to sens, gdyby piwowar mógł wystawić piwa np. w max 3 kategoriach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł KANTORA mi się nie podoba. Tym bardziej dopuszczanie jakiś dodatkowych piwowarów za stare osiągniecia to za dużo kombinacji i problemów. Chociaż wtedy mógłbym wysłać 1 piwo :D.

Uważam, że stara forma z 8 lub max 10 konkretnymi kategoriami jest najbardziej czytelna i konkurs dostępny dla wszystkich.

@Undeath - historia przyznawania GCh zaczęła się w 2009 roku, nie jak piszesz od 2006.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać nie tylko ja nie podzielam zdania Kantora :P Brakowało mi właśnie tego zdania od kogokolwiek. To piwo ma się bronić nie piwowar. Dobry piwowar nie równa się zawsze świetne i idealne piwo. Oprócz tego słuszna uwaga Ahtanum, że nawet duża cześć z tych osób co zajęły jedno miejsce w jakimś konkursie punktowanym do pucharu PSPD nie musi wcale wystawiać piwa w GCh. I tak z tych 150 osób załóżmy okaże się, że jest maks 50-60. Organizator na to z całą pewnością nie pójdzie. Pytanie też co z zagranicznymi piwowarami? Oni też przecież mają możliwość startowania, a wtedy odbiera im się to.

 

Janek wikipedia trochę co innego podaje:

Cytuj

W 2004 r. najwyższej ocenione zostało piwo w kategorii Jasne Ale do 13 Blg., które uwarzył Hubert Cała[4]. W kolejnym roku zwycięzcą został Piotr Bodner za piwo pszeniczne, a jury postanowiło od następnego roku przyznawać tytuł Grand Championa - Wielkiego Mistrza - za najlepsze piwo spośród wszystkich kategorii[5]. Pierwszym Grand Championem został Tomasz Banachowicz za swoje piwo typu koźlak. W 2009 r. Grupa Żywiec ustanowiła specjalną nagrodę dla najlepszego piwowara - nagrodą tą jest przemysłowe uwarzenie piwa w cieszyńskim Brackim Browarze Zamkowym według receptury najlepszego piwa festiwalu i pod nadzorem jej autora. Jan Krysiak został pierwszym piwowarem-amatorem, który warzył swoje piwo w Cieszynie. Piwo to pod nazwą Bracki Koźlak Dubeltowy zostało wprowadzone do sprzedaży 6 grudnia 2009 r.

 

Więc tytuł przyznawany od 2006, a dopiero od 2009 byłeś laureatem z nagrodą warzenia w Cieszynie. Więc wywód chyba poprawny jeżeli źródło podaje prawdę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Undeath napisał:

Pytanie też co z zagranicznymi piwowarami? Oni też przecież mają możliwość startowania, a wtedy odbiera im się to

A to zagraniczni piwowarzy nie mogą startować w mniejszych KPD? 

Nie ma nikogo z zagranicy w Pucharze?

Widzę że każdy "argument" jest dobry ;)

 

5 godzin temu, wizi napisał:

Ja jestem za tym, aby mistrzostwa były dostępne dla wszystkich, natomiast najlepsza 10 z pucharu nie musiała przechodzić przez eliminacje w kategoriach w których wysłali piwa. Miałoby to sens, gdyby piwowar mógł wystawić piwa np. w max 3 kategoriach.

Nie no, eliminacje muszą być, tu się rozchodzi o prawo startu w MPPD, a nie pomijanie eliminacji dla wybranych piwowarów w samym konkursie, co to za pomysły :P

 

Tak w ogóle odnośnie tej edycji, to wg mnie podstawowy problem nie jest (był) w samych finałach, bo ja w przeciwieństwie do Szalas85 uważam, że sędziowie poradzą sobie z 7-8 piwami w 3-4 stylach w jednej kategorii, tylko z eliminacjami.

Mam wrażenie, że jak daną podkategorie sędziowała ostra komisja, to jak nie było piwa naprawdę wybitnego, to leciały wszystkie, jak komisja była bardziej łagodna to wchodziło sporo więcej (np w niektórych kategoriach powchodziły 3 piwa z 7-9).

Edytowane przez kantor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, kantor napisał:

A to zagraniczni piwowarzy nie mogą startować w mniejszych KPD? 

Nie ma nikogo z zagranicy w Pucharze?

Widzę że każdy "argument" jest dobry ;)

A my startujemy w małych konkursach zagranicznych? Słyszy się tylko o tych dużych typu Biela Vrana - reszta przebiega na szczeblu lokalnym i nie idzie bez znajomości dobrej języka wyszukać informacji na ich temat. 

To już nie można rozważyć wszystkich za i przeciw? Bo każdy "argument" będzie dobry i nie spełni jakiś kryteriów? Chciałeś dyskusji to ją masz.

 

Bo eliminacje są ważniejsze nawet od finałów ;) Wiec tam są zawsze największe problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście konkurs jest do poprawy. W dwóch podkategoriach zająłem I miejsce, a w dużej nawet nie trzecie. Być może jest tak, że sędziowie cięli punkty w tych kategoriach. Ale zdziwiło mnie najbardziej stwierdzenie przewodniczącego jury, że po ostrej selekcji do finału dostały się piwa bardzo dobre i wybitne. Powinny mieć zatem ponad 40 pkt każde. Po wynikach tego nie widać. Można by rzec, że część była przeciętna. Moim zdaniem to puchar pspd powinien odzwierciedlać najlepszego piwowara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że mocno się myliłem.
Sądziłem że wystarczy zmienić formułę na taką zupełnie z d..., przygotować to na kolanie, zmienić nazwę i nadać nową numerację.... voila! Mamy puszczone z dymem 15 lat tradycji najlepiej postrzeganego konkursu.
Ale ale... Widzę że są jeszcze ciekawsze pomysły.
Czekam zatem na testy sprawnościowe kwalifikujące.

Wysłane z mojego SM-J730F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Undeath napisał:

To już nie można rozważyć wszystkich za i przeciw? Bo każdy "argument" będzie dobry i nie spełni jakiś kryteriów?

Ok, to wyjaśniam, bo coś "ostra" ta dyskusja się robi ;) ten argument dałem w nawiasie, bo wg mnie jest nieprawdziwy, bo piwowarzy zagraniczni mogą startować w lokalnych KPD, nawet jeden jest póki co na 30. miejscu w Pucharze (ich start dużo pewnie zależy od organizatorów, pewnie jakby każdy konkurs miał regulamin i w ogóle opis po angielsku, to pewnie zgłoszeń byłoby dużo więcej), ponadto nie ma jakiejś wielkiej zachęty do udziału w MPPD dla obcokrajowców, bo chyba nie ma nawet strony konkursu po angielsku (jak jest, to to cofam ale ja nie mogłem coś znaleźć).

Edytowane przez kantor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie, te rygorystyczne "eliminacje" odniosą odwrotny skutek do zamierzonego. Czy to nie właśnie ilość zgłoszeń i liczba pokonanych konkurentów stanowi o prestiżu i wyjątkowości zwycięskiego piwa?

A już pomysł o możliwości uczestnictwa na podstawie zeszłorocznych wyników pucharu wydaje mi się zupełnie nietrafiony, oczekiwanie cały rok na możliwość wzięcia udziału w konkursie jest absurdalna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.06.2018 o 16:07, JackStyle napisał:

Według mnie, te rygorystyczne "eliminacje" odniosą odwrotny skutek do zamierzonego. Czy to nie właśnie ilość zgłoszeń i liczba pokonanych konkurentów stanowi o prestiżu i wyjątkowości zwycięskiego piwa?

 

Cytuję powyższą wypowiedź, ale tak naprawdę odpowiadam kilku uczestnikom dyskusji. Często przewija się argument, że należy umożliwić udział jak najszerszej grupie piwowarów, w imię równości szans, czy jak kolega wyżej pisze, większego prestiżu. 

 

Weźcie pod uwagę, że efekt, jaki w ten sposób osiągnięcie, jest odwrotny. Im więcej piw, tym trudniej o miarodajne eliminacje. Wówczas całą tą postulowaną równość szans można sobie schować do kieszeni. Najlepsza droga do rzeczywiście miarodajnych wyników, to eliminacje kilkustopniowe, a równość polega właśnie na tym, że każdy może w nich wziąć udział. Chyba, że ktoś jest zdania, że sprawiedliwe jest np. przypadkowe wejście do finału piwa, które na to nie zasługuje i na tym polega wyrównywanie szans, moim zdaniem tak nie jest. 

 

Co do formuły I MPPD, to mi się tegoroczna nie podobała. Z 10 kategorii mamy 30, a sędziów tyle samo, więc i problemów więcej (sędziowanie kilku kategorii jednego dnia? come on). Fajnie, że ogłoszenie towarzyszyło fajnemu festiwalowi, niefajnie, że eksperymentowano na najważniejszym i najbardziej prestiżowym konkursie sezonu. Szczęście w nieszczęściu, że na Puchar to nie wpłynęło, ale dziwi mnie, że PSPD z podobną pompą nie ogłasza zwycięzcy Pucharu stowarzyszenia, nieporównywalnie trudniejszego do zdobycia. Formuła Pucharu to w ogóle temat na osobną dyskusję, ale brałem już w takiej udział przed sezonem 2016/2017 i w gruncie rzeczy niewiele się zmieniło, więc chyba nie ma ciśnienia na zmiany.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, pan_czarny napisał:

Weźcie pod uwagę, że efekt, jaki w ten sposób osiągnięcie, jest odwrotny. Im więcej piw, tym trudniej o miarodajne eliminacje.

Nie chciałem tego pisać wprost ale jak już zostało napisane, to całkowicie się z tym zgadzam ;)

55 minut temu, pan_czarny napisał:

Chyba, że ktoś jest zdania, że sprawiedliwe jest np. przypadkowe wejście do finału piwa, które na to nie zasługuje i na tym polega wyrównywanie szans, moim zdaniem tak nie jest.

Albo nie wejście piwa, które na to zasługuje ;)

 

Wg mnie jak będzie powrót do starej formuły i frekwencja dopisze, to może tak być, że będą kategorie gdzie będzie po 100-150 zgłoszeń, jak jeszcze będzie to styl w którym w miarę prosto jest zrobić piwo w miarę w stylu i bez wad (w mojej opinii to np FES), to eliminacje będą bardzo trudne, wg mnie sporo trudniejsze niż np. ocenianie kilku piw w różnych stylach w tegorocznych finałach.

 

edit:

55 minut temu, pan_czarny napisał:

ale dziwi mnie, że PSPD z podobną pompą nie ogłasza zwycięzcy Pucharu stowarzyszenia, nieporównywalnie trudniejszego do zdobycia.

Puchar PSPD chyba jest wręczany na Brackiej Jesieni (przynajmniej kiedyś był) ale to jest w sumie nie jest ogłoszenie, bo przecież kto go zdobył wiadomo od dawna ;)

Edytowane przez kantor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym, żeby z tego ktoś wyciągał jakieś zbyt daleko idące wnioski. Miałem na myśli, że trudniej jest z równym skupieniem ocenić kilkadziesiąt piw, niż kilkanaście, i to chyba nie jest teza rewolucyjna - jesteśmy tylko ludźmi, piszę to również jako sędzia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, co jest zwłaszcza istotne jak piwa prezentują ogólnie przyzwoity poziom, i małe wady decydują o być albo nie być w finale.

 

Edytowane przez kantor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Poniżej prezentuję szczegółowe wyniki dotyczące I MPPD 2018 wraz z podziałem na szerokie kategorie i punktu do Pucharu PSPD 2017/18 zgodnie z regulaminem konkursu MPPD https://pspd.org.pl/wp-content/uploads/1-Regulamin-I-Mistrzostw-Polski-Piwowarów-Domowych-2018.pdf oraz regulaminem pucharu PSPD https://pspd.org.pl/wp-content/uploads/regulamin-pucharu-pspd.pdf 

 

Legenda

Punkty otrzymują piwowarzy, którzy zajęli w dużych kategoriach miejsca 1-6. Przy remisie dwóch piw decyduje suma miejsc, jaką konkretne piwo otrzymało od poszczególnych sędziów w stylu. Piwo, które otrzymało mniejszą sumę uzyskuje wyższe miejsce w kategorii.
 

Przydział punktów:

1.       Miejsce = 6 x 1,(ilość ocenianych piw w dużej kategorii)

2.       Miejsce = 5 x 1,(ilość ocenianych piw w dużej kategorii)

3.       Miejsce = 4 x 1,(ilość ocenianych piw w dużej kategorii)

4.       Miejsce = 3 x 1,(ilość ocenianych piw w dużej kategorii)

5.       Miejsce = 2 x 1,(ilość ocenianych piw w dużej kategorii)

6.       Miejsce = 1 x 1,(ilość ocenianych piw w dużej kategorii)

 

Poniżej wyniki w dużych kategoriach oraz ilość ocenianych piw. Poniżej wszyscy finaliści wraz z przyporządkowanymi miejscami, które zajęli + punkty za piwo + styl + punkty do Pucharu PSPD 2017/18.

 

Lagery – 53 piwa oceniane

1.    Bartosz Barczyk – 44,5 pkt (Czech Pale Lager) / 9,18 pkt

2.    Krzysztof Zach – 44,25 pkt (Dunkels Bock) / 7,65 pkt

3.    Ireneusz Misiak – 41,75 pkt (Marzen) / 6,12 pkt

4.    Bogumił Sagan – 40,75 pkt (Czech Pale Lager) / 4,59 pkt

5.    Mariusz Jachimowski – 38,75 pkt (Czech Pale Lager) / 3,06 pkt

6.    Robert Pawlik – 37,75 pkt (Marzen) / 1,53 pkt

7.    Rafał Krzywicki – 37,25 pkt (Czech Pale Lager)

8.    Marek Kawecki – 34 pkt (German Pils)

9.    Michał Stanisławowski – 28,75 pkt (German Pils)

 

Lekkie ALE – 66 piw ocenianych

1.    Janusz Švach – 43,25 pkt (Dark Mild) / 9,96 pkt

2.    Ireneusz Misiak - 42 pkt (Dark Mild) / 8,3 pkt

3.    Piotr Przymusiak – 36,5 pkt (Irish Red Ale) / 6,64 pkt

4.    Maciej Ciszewski - 32 pkt (Trappist Single) / 4,98 pkt

5.    Wojciech Nowak - 30,75 pkt (Trappist Single) / 3,32 pkt

6.    Grzegorz Suchan - 29 pkt (Irish Red Ale) - decydują miejsca u sędziów / 1,66 pkt

7.    Jarosław Reczek - 29 pkt (Scottish Heavy) – decydują miejsca u sędziów

8.    Krzysztof Zach - 28,25 pkt (Irish Red Ale)

9.    Jacek Stachowski – 27,25 pkt (Trappist Single)

 

Specjalne IPA – 66 piw ocenianych

1.    Artur Kaleta - 43 pkt (West Coast IPA) / 9,96 pkt

2.    Daniel Górecki – 42,25 pkt (White IPA) / 8,3 pkt

3.    Grzegorz Zemla - 42 pkt (Rye IPA) / 6,64 pkt

4.    Piotr Mazurek - 40,75 pkt (Rye IPA) - w miejscach u sędziów remis, decyzją szefa jury / 4,98 pkt

5.    Marcin Zgłobica – 40,75 pkt (West Coast IPA) - w miejscach u sędziów remis, decyzją szefa jury / 3,32 pkt

6.    Maciej Chudy – 40,25 pkt (White IPA) / 1,66 pkt

7.    Rafał Krzywicki – 38,5 pkt (White IPA)

8.    Krzysztof Zach - 29 pkt (Rye IPA)

 

Mocne ALE – 50 piw ocenianych

1.    Adam Necel – 47,25 pkt (Wheatwine) / 9 pkt

2.    Maciej Osiński – 44,25 pkt (Wee Heavy) / 7,5 pkt

3.    Marcin Smoderek – 39,75 pkt (Wee Heavy) / 6 pkt

4.    Artur Milczarczyk – 38,25 pkt (American Strong Ale) / 4,5 pkt

5.    Jacek Stachowski - 30 pkt (American Strong Ale) / 3 pkt

6.    Paweł Kowalewski - 29 pkt (American Strong Ale) / 1,5 pkt

7.    Rafał Zwoliński – 19,75 pkt (American Strong Ale)

 

Piwa Ciemne – 65 piw ocenianych

1.    Szymon Kamiński – 44,25 pkt (American Porter) / 9,9 pkt

2.    Krzysztof Zach - 43 pkt (Schwarzbier) / 8,25 pkt

3.    Marcel Chrapkowski i Marlena Prucnal – 41,25 pkt (Irish Stout) / 6,6 pkt

4.    Kamil Pasierbik i Karolina Kuna – 39,5 pkt (Irish Stout) / 4,95 pkt

5.    Mateusz Smozik - 38 pkt (Irish Stout) / 3,3 pkt

6.    Marek Kawecki – 37,75 pkt (Dunkels Weissbier) / 1,65 pkt

7.    Szymon Okrzesik – 37,5 pkt (American Porter)

7.    Łukasz Kantor – 37,5 pkt (Schwarzbier)

9.    Damian Wadas – 35,75 pkt (Dunkels Weissbier)

10.    Dariusz Dul – 35,5 pkt (Schwarzbier)

11.    Rafał Mortka – 34,25 pkt (Dunkels Weissbier)

12.    Ireneusz Misiak - 33 pkt (American Porter)

13.    Bartosz Urbaniak – 30,25 (Irish Stout)

14.    Maciej Sartys – 27,75 (Irish Stout)

 

Piwo pszeniczne i owocowe – 54 piwa oceniane

1.    Mariusz Jachimowski - 42,5 pkt (Witbier) / 9,24 pkt

2.    Tomasz Żelezik i Radosław Mieszkowski – 42,25 pkt (Biere de Garde) / 7,7 pkt

3.    Bartosz Urbaniak – 41,75 pkt (Fruit Irish Stout) / 6,16 pkt

4.    Rafał Zwoliński – 38,00 pkt (Fruit Irish Stout) / 4,62 pkt

5.    Jacek Błędowski – 37,5 pkt (Fruit Irish Stout) / 3,08 pkt

6.    Grzegorz Adamczyk – 36,25 pkt (Fruit Irish Stout) / 1,54 pkt

7.    Piotr Czarny – 34,25 pkt (Witbier)

8.    Tomasz Figzal – 28,75 pkt (Witbier)

 

Piwa kwaśne – 35 ocenianych piw

1.    Tomasz Rapiej – 45,5 pkt (Brett Beer) / 8,1 pkt

2.    Jacek Stachowski – 42,75 pkt (Lichtenhainer) / 6,75 pkt

3.    Michał Matysiak – 39,25 pkt (Lichtenhainer) / 5,4 pkt

4.    Ireneusz Misiak - 38 pkt (Oud Bruin) - w miejscach u sędziów remis, decyzją szefa jury / 4,05 pkt

5.    Krzysztof Czechanowski - 38 pkt (Brett Beer) - w miejscach u sędziów remis, decyzją szefa jury / 2,7 pkt

6.    Janusz Švach – 37,5 pkt (Brett Beer) / 1,35 pkt

7.    Piotr Machowicz – 36,25 pkt (Brett Beer)

8.    Łukasz Komorowski – 32 pkt (Lichtenhainer)

9.    Bartosz Markowski - 28 pkt (Brett Beer)

10.    Kamil Świercz – 26,5 pkt (Brett Beer)

 


Suma punktów do Pucharu PSPD 2017/18 wg Piwowarów:

Ireneusz Misiak – 18,47 pkt

Krzysztof Zach – 15,9 pkt

Mariusz Jachimowski – 12,3 pkt

Janusz Švach – 11,31 pkt

Artur Kaleta - 9,96 pkt

Szymon Kamiński – 9,9 pkt

Jacek Stachowski – 9,75 pkt

Bartosz Barczyk - 9,18 pkt

Adam Necel – 9 pkt

Daniel Górecki – 8,3 pkt

Tomasz Rapiej – 8,1 pkt

Tomasz Żelezik i Radosław Mieszkowski – 7,7 pkt

Maciej Osiński – 7,5 pkt

Piotr Przymusiak – 6,64 pkt

Grzegorz Zemla - 6,64 pkt

Marcel Chrapkowski i Marlena Prucnal – 6,6 pkt

Bartosz Urbaniak – 6,16 pkt

Marcin Smoderek – 6 pkt

Michał Matysiak – 5,4 pkt

Maciej Ciszewski - 4,98 pkt

Piotr Mazurek – 4,98 pkt

Kamil Pasierbik i Karolina Kuna – 4,95 pkt

Rafał Zwoliński – 4,62 pkt

Bogumił Sagan – 4,59 pkt

Artur Milczarczyk – 4,5 pkt

Wojciech Nowak - 3,32 pkt

Marcin Zgłobica - 3,32 pkt

Mateusz Smozik - 3,3 pkt

Jacek Błędowski – 3,08 pkt

Krzysztof Czechanowski - 2,7 pkt

Grzegorz Suchan - 1,66 pkt

Maciej Chudy – 1,66 pkt

Marek Kawecki – 1,65 pkt

Grzegorz Adamczyk – 1,54 pkt

Robert Pawlik – 1,53 pkt

Paweł Kowalewski - 1,5 pkt

 

Edytowane przez Mateusz Puślecki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.