Skocz do zawartości

Szklany fermentor


goldi_WRO

Rekomendowane odpowiedzi

Używam coś takiego 15 litrów, kupione okazyjnie. Piwo da radę fermentować w tym ale ma spory minus niestety. "Kondon" u mnie który zasłania wlot jest wykonany z bardzo elastycznego sylikonu co powoduje że łatwo się ześlizguje z balona. Trzeba go zaklejać taśmą i mocować dodatkowo bo podczas fermentacji potrafi odlecieć. Wkłada się w niego rurkę i też jest niewygodne przy przenoszeniu, bo majta się po całej okolicy. Gdyby ta pokrywka była plastikowa wszystko byłoby git niestety trochę zabawy z tym kondonem jest.  O nawet znalazłem to: https://www.malinowynos.pl/produkt/709/korek-kaptur-do-balonu-szerokootworowego 

 

Drugi minus jakoś mam uczucie że ta pokrywka zbytnio nie chroni piwa przed tlenem i jak jest jeszcze napęczniała po fermentacji to jest okej. Po kilku dniach jednak widać wyraźnie jak opada a CO2 ucieka, więc jakaś tam wymiana gazowa następuje. Robiłem 4 piwa do tej pory i były dość szybko spijane więc utlenieniem się nie skończyły, ale do dłuższego leżakowania piwa nie polecam.

 

Ogólnie balon bardzo wygodny do mycia i wlewania piwa oraz fermentacji. Jednak służy mi on tylko przy mocnych piwach - gdy zostają jakieś wysłodziny o blg powyżej 10 idealnie mieści sie te 12 litrów do niego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Używam coś takiego 15 litrów, kupione okazyjnie. Piwo da radę fermentować w tym ale ma spory minus niestety. "Kondon" u mnie który zasłania wlot jest wykonany z bardzo elastycznego sylikonu co powoduje że łatwo się ześlizguje z balona. Trzeba go zaklejać taśmą i mocować dodatkowo bo podczas fermentacji potrafi odlecieć. Wkłada się w niego rurkę i też jest niewygodne przy przenoszeniu, bo majta się po całej okolicy. Gdyby ta pokrywka była plastikowa wszystko byłoby git niestety trochę zabawy z tym kondonem jest.  O nawet znalazłem to: https://www.malinowynos.pl/produkt/709/korek-kaptur-do-balonu-szerokootworowego 
 
Drugi minus jakoś mam uczucie że ta pokrywka zbytnio nie chroni piwa przed tlenem i jak jest jeszcze napęczniała po fermentacji to jest okej. P

Poproś Malwine o gumkę do włosów jak nie masz swojej ;-)

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, amap napisał:

Poproś Malwine o gumkę do włosów jak nie masz swojej ;-)

Kaptur za mało nachodzi by gumka go utrzymała :P Nawet uszyłem sobie specjalnie elastyczna ale dalej się to zsuwa, więc jedynym rozwiązaniem jest taśma klejąca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaptur za mało nachodzi by gumka go utrzymała Nawet uszyłem sobie specjalnie elastyczna ale dalej się to zsuwa, więc jedynym rozwiązaniem jest taśma klejąca.
U mnie wchodzi pod rant idealnie, może mniejszą gumkę użyj?

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.