Skocz do zawartości

Porterówka


Jejski

Rekomendowane odpowiedzi

Miałbym pytanie odnośnie porterówki: próbował ktoś robić na "zielonym" porterze?

Za kilka tygodni będę zlewał porter bałtycki i zastanawiam się nad nastawieniem 1l porterówki. Domyślam się że piwo może jeszcze nie być do końca "wyczyszczone", pewnie będzie jakiś ślad diacetylu czy siarkowodoru ale mała ilość diacetylu chyba nie powinna zaszkodzić a siarkowodór najwyżej spróbuję miedzią usunąć, także ostrość alkoholowa ułoży się z czasem.

Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A tymczasem ta moja, od której opisu pozwoliłem sobie ożywić w lutym ten wątek, rozeszła się już w 2/3 :P I wszystkim smakuje. Co do efektu użycia cukru trzcinowego zamiast zwykłego - aromatem trochę się do kukułek przybliżyła, ale wciąż czuć, że to porterówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...

Cześć.

Ja robiłem tylko wg. Cieślaka, z obniżoną o połowę zawartością cukru.

 

Likier Porterowy wg. Cieslaka:

 

Zaprawa do likieru porterowego:

1. Wanilia (2 laski)

2. Rodzynki (40 gr.)

3. Cynamon (mały kawałek)

4. Goździki (5 sztuk)

5. Gałka muszkatołowa (ćwierć sztuki)

6. Spirytus 60% (200 ml)

 

Rozdrobnione surowce macerować spirytusem w przeciągu 2 tygodni, często mieszając, po czym zlać i przefiltrować przez watę do czystej butelki otrzymując 150 ml gotowej zaprawy.

 

 

 

A będzie problemem jeżeli do zaprawy dam również 95% spirytus? Wpłynie to na jej jakość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)

A będzie problemem jeżeli do zaprawy dam również 95% spirytus? Wpłynie to na jej jakość?

 

W teori lepsza ekstraktacja aromatów jest przy spirytusie 75%. Czy w praktyce będzie różnica ? nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mieszanki przypraw wystarczy 55%, nie dbamy wszak o kolor, tylko o aromat. 95% nadaje się bardziej do skórek i do szybkich ekstrakcji (kwestia godzin-dnia, dwóch), można zastosować, ale trzeba wiedzieć kiedy przerwać, w przypadku alkoholi o niższych mocach ekstrakcja rozkłada się w czasie i przez to jest bardziej dokładna, poza tym alkohol wydobywa odpowiednie aromaty, a nie tylko je wytraca. Najmocniejszy spirytus do maceracji to 85%, 95% bardziej stosuje się do korekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mieszanki przypraw wystarczy 55%, nie dbamy wszak o kolor, tylko o aromat. 95% nadaje się bardziej do skórek i do szybkich ekstrakcji (kwestia godzin-dnia, dwóch), można zastosować, ale trzeba wiedzieć kiedy przerwać, w przypadku alkoholi o niższych mocach ekstrakcja rozkłada się w czasie i przez to jest bardziej dokładna, poza tym alkohol wydobywa odpowiednie aromaty, a nie tylko je wytraca. Najmocniejszy spirytus do maceracji to 85%, 95% bardziej stosuje się do korekty.

 

A można po prostu rozrobić wcześniej ten 95% z wodą i następnie zalać te przyprawy? Czy jednak polecacie kupić gdzieś (nie mogę go znaleźć) ten 60%?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup spirytus 95% 500ml dolej 291ml wrzącej wody, daj się przegryźć-możesz sprawdzić łyżką jak uderzysz w butelkę czy dźwięczy czy na głucho, masz dokładnie 60.1%. Nie opłaca się kupować jakichś wynalazków, albo normalny spirytus 95-97% albo słowacki lieh 80%, najbezpieczniejsze rozwiązania.

Edytowane przez Bogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje :] I teraz już chyba ostatnia moja wątpliwość ten wrzątek wlewać do spirytusu czy spirytus do wrzątku. Dodam że chcę uzyskać tylko około 300ml 60% spirytusu. No i na ile to zostawić mniej więcej żeby się przegryzło? Bo chyba nie powinno się od razu tych przypraw wrzucać?

Edytowane przez expel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzątek wlewasz do spirytusu tylko w celu obniżenia/korekty mocy. Chcąc uzyskać 60%, potrzeba 126ml spirytusu i 214ml wódki lub 243ml spirytusu i 136ml wody. Jak będzie konkretny wrzątek, to za pół godziny się przegryzie, choć do końca chłodne nie będzie. W ciepłym maceracja będzie mocniejsza, więc daj mu się przegryźć chwila moment i daj przyprawy.

Edytowane przez Bogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mieszanka korzenna z przepisu Cieślaka się maceruje już tydzien. Wpadlo mi do glowy by po zlaniu zaprawy przez wate, wrzucic pozostalosci w ktorych zostal na pewno naaromatyzowany spirytus do 6 litrowego black ipa ktore akurat byloby na cichej. Wyszloby z tego moze cos w rodzaju christmas ale?

 

A przy korekcie mocy spirytusu do 60% zrobil sie on nieco metnawy, to normalne ?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przy korekcie mocy spirytusu do 60% zrobil sie on nieco metnawy, to normalne ? :)

Rzekłbym, typowe, ale przy mniejszych stężeniach (40%). Musiałeś użyć bardzo twardej, lub mocno zmineralizowanej wody. Spirytus sam z siebie też nie musiał być najlepszy, nie piszesz skąd go wziąłeś, więc nie zgaduję. Krzywdy sobie tym nie zrobisz, a z czasem to się wyklaruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie spirytus był mało oczyszczony, więc wytrącają się różne cuda nierozpuszczalne w wodzie (tak kiedyś właśnie wyglądał bimber)-nie ma to wpływu wielkiego na macerację, bez obaw.

 

Odnośnie pierwszego pytania-śmiało, zaszkodzić nie zaszkodzi, bo już najmocniejsze nuty zostały wyciągnięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spirytus byl "sklepowy" z banderolka, wiec coz :) znam teraz jego jakosc:P Chociaz rownie mozliwe jest to co powiedzial panta_rei o twardej wodzie.

A propos bimbru, to ten wytwarzany przez mojego rodziciela jest calkowicie klarowny (nie uzywam go ze wzgledu na "aromacik").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, w takim razie skoro wyszlo ze ten spirytus wcale najlepszy nie jest - to jest sens dodawac go do porterowki ? Czesc poszla na maceracje, reszte chcialam uzyc w daleszym procesie, ale teraz mam powazny dylemat czy nie wybrac sie po 'sliwowice' mojego taty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A przy korekcie mocy spirytusu do 60% zrobil sie on nieco metnawy, to normalne ?:)

 

Czesc. Kazdy spirytus przy rozrabianiu na moment metnieje, po chwili metnienie powinno ustapic.

 

Wysłane z mojego LT18i przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.