Skocz do zawartości

Czy mogę otworzyć piwo tydzień po butelkowaniu?


McColtan

Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, McColtan napisał:

czy warto otworzyć jedną butelke po tygodniu leżakowania

Absolutnie nie ... uleci duch kraftu i piwo ci skwasnieje ;)

tak na powaznie, mam kilka warek na koncie i zawsze jedna butelke otwieram po tygodniu, pszeniczke probowaem raz 3 dni po... tak ze spoko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej amerykańskiej pszenicy to tydzień po butelkowaniu już połowy warki nie ma chociaż faktycznie Sylwester był w tak zwanym międzyczasie

Aczkolwiek jeśli chodzi o zasadę to IMHO chyba lepiej jeszcze ten jeden tydzień wytrzymać. Szczególnie przy tych cięższych piwach (często nawet dłużej) ale nawet w wyżej wymienionej AP to jeszcze nie było to co powinno.

Wysłane z mojego Che2-L11 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie piwko otworzone po 3-4 dniach ma jeszcze dodatkowo słodki posmak, dla niektórych to też może być zaleta. Spokojnie można po tygodniu otwierać jeśli to styl nie wymagajacy leżakowania. Ja po 3-4 dniach już do chłodnego garażu piwa przenosze i są nagazowane.

Wysłane z mojego LG-D405 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
9 godzin temu, Ayodele napisał:

A jak długo można przechowywać pszeniczne ?

 Poki nie uleci smak ;) A tak powaznie, to sa to zmienne kwestie, duzo zalezy od technologii. Co nie zmienia faktu, ze np. moja pszenica jest najlepsza do wypicia w ciagu miesiaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, luki161 napisał:

 Poki nie uleci smak ;) A tak powaznie, to sa to zmienne kwestie, duzo zalezy od technologii. Co nie zmienia faktu, ze np. moja pszenica jest najlepsza do wypicia w ciagu miesiaca.

Ja zauważyłem, że moje pszeniczne również do miesiąca poźniej brakuje już tego orzeźwienia i kolor ciemnieje, generalnie smak słabszy im dłużej leżakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.