Skocz do zawartości

Pozyskam sadzonki\sztobry chmielu


Gawron

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że wiosna zaczyna się zbliżać:polew: czas pomyśleć o założeniu plantacji chmielu którą sobie obiecałem w zeszłym roku. Dlatego jeżeli ktoś posiada sadzonki/sztobry chmielu i chciałby się nimi podzielić za pieniądze\barter\uścisk dłoni, ewentualnie jeżeli szuka kogoś do wspólnego zamówienia, to zapraszam do kontaktu w wątku lub na priv. Poszukuję 3-4 odmian aromatycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.01.2018 o 09:45, Gawron napisał:

Jako, że wiosna zaczyna się zbliżać:polew: czas pomyśleć o założeniu plantacji chmielu którą sobie obiecałem w zeszłym roku. Dlatego jeżeli ktoś posiada sadzonki/sztobry chmielu i chciałby się nimi podzielić za pieniądze\barter\uścisk dłoni, ewentualnie jeżeli szuka kogoś do wspólnego zamówienia, to zapraszam do kontaktu w wątku lub na priv. Poszukuję 3-4 odmian aromatycznych.

Mam parę odmian, odezwij się wiosną to dogadamy szczegóły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Kontaktujecie się z IUNG Puławy i dostajecie  na wiosnę sadzonki chmielu za przysłowiowe   "dziękuję".
  • Chęć pozyskania karp/sztobrów trzeba zgłosić Pani Urszuli Skomra
Edytowane przez Joosto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Joosto napisał:
  • Kontaktujecie się z IUNG Puławy i dostajecie  na wiosnę sadzonki chmielu za przysłowiowe   "dziękuję".
  • Chęć pozyskania karp/sztobrów trzeba zgłosić Pani Urszuli Skomra

Pozyskiwałeś już z IUNG sadzonki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak

http://egiset.ihar.edu.pl/

W powyższym linku mamy 81 rodzai chmieli do wyboru.

W kryteriach wyszukiwania wpisujemy:

Genus : Humulus

Species: lupulus

Available to distribution: Yes

"Brać, wybierać, decydować i niczego nie żałować"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę nie wiem jak wybierać nie mam doświadczenia z chmielami, tam też nie wszystko jest opisane. Może ktoś coś poleci na goryczkę z wysokimi alfa kwasami, na aromat, na zimno a może jakiś uniwersalny.

 

Już nie ważne, musiałem ustąpić ...

Edytowane przez l3onsjo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W ubiegłym roku zamówiłam chmiel w IUNG Puławy. Dostałam Yungę i Cascade. Z czterech sztorb (po dwie na odmianę). Przeżyły i rozwinęły się trzy. Na prawdę ładna roślinka :) Jak uda mi się pozyskać na wiosnę własne sztorby to się podzielę/wymienię. Zebrałam sporo szyszek, ale w pierwszym roku ważniejsze jest ukorzenienie chmielu, więc nie nastawiałam się na obfite plony. Rośnie jak szalony i dużo pije ;)

20170824_194634.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rara napisał:

W ubiegłym roku zamówiłam chmiel w IUNG Puławy. Dostałam Yungę i Cascade. Z czterech sztorb (po dwie na odmianę). Przeżyły i rozwinęły się trzy. Na prawdę ładna roślinka :) Jak uda mi się pozyskać na wiosnę własne sztorby to się podzielę/wymienię. Zebrałam sporo szyszek, ale w pierwszym roku ważniejsze jest ukorzenienie chmielu, więc nie nastawiałam się na obfite plony. Rośnie jak szalony i dużo pije ;)

20170824_194634.jpg

Jaki był koszt tych sztobrów?

Edytowane przez Gawron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszty są zerowe, tak jak napisałem w poprzednim poście...a nie, przepraszam - musisz ponieść koszt przesyłki zwrotnej z podpisanymi papierami, że sztobry otrzymałeś nieodpłatnie. Pracownicy IUNG zaczynają wysyłać sztobry zainteresowanym "jak ziemia puści" i mogą podjąć prace pielęgnacyjne przy chmielach, czyli pewnie w kwietniu.

Ja rok temu dostałem to, o co poprosiłem czyli  Shinsu Wase, Cascade, Fuggle, Limbus, Tomyski, Rohatyński i odmiany eksperymentalne.

20170411_193738.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, dziedzicpruski napisał:

A dostałeś przy zamówieniu jakiegoś maila który je potwierdza ?

Próbowałem coś zamówić, ale nic nie dostałem i nie mam pojęcia czy faktycznie złożyłem to zmówienie poprawnie.

Spróbuj, proszę, skontaktować się w sprawie zamówienia z Panią Urszulą Skomra : uskomra@iung.pulawy.pl

I dajcie znać, czy się udało.

 

Z tego co pamiętam, zamiar pozyskania sztobrów z IUNG trzeba zgłosić do końca lutego.

Edytowane przez Joosto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem maila ok 2 tygodnie temu:
"Witam serdecznie!
Czy będzie możliwość pozyskania karp/sztorbów/sadzonek chmieli rodzaju żeńskiego następujących odmian:
170088 CASCADE 56013

170171 COMET
170083 WILLAMETTE
Z góry dziękuje za odpowiedź."
Ok tydzień temu otrzymałem odpowiedź:

"Dzień dobry,

 

Prawdopodobnie będzie dostępna tylko odmiana Cascade. Odmiany Willamete nie mamy już w zasobach kolekcyjnych, natomiast odmiana Comet musi zostać zregenerowana, więc w tym roku materiał rozmnożeniowy nie będzie dostępny. 

Zamówienie należy złożyć poprzez system EGISET (egiset.ihar.edu.pl )najpóźniej do połowy marca, gdyż sztobry można pozyskać z plantacji jedynie wiosną.

 

Pozdrawiam,

Urszula Skomra"

Właśnie zrobiłem zamówienie jest w miarę proste. Zaznaczamy interesujące nas odmiany w systemie klikamy na górze "Add". Przełącza nas do następnego okienka. Na dole klikamy w "Proceed (SMTA)". Następnie regulamin dostępny tez w j. polskim klikamy "Accept". Uzupełniamy dane i klikamy "Submit". 

Wydaje mi się, że to wszystko, nie ma chyba żadnych opłat, ewentualnie jeżeli przyjdzie paczka za pobraniem na mój koszt to pokryje koszty. Zobaczymy wiosną.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli od zeszłego roku się nic nie zmieniło, to nie powinno być żadnej odpłatności za przesyłkę. Przy podpisywaniu "regulaminu" w formie elektronicznej warto zaznaczyć że zamawiamy  je jako osoba prywatna . Sam się teraz kusiłem na kilka odmian i złożyłem zamówienie na Zbyszko, Limbus i kilka eksperymentalnych. W zeszłym roku z posadzonych sztobrów Cascade, Fuggle i Tomyskiego zebrałem kilkaset gram szyszek.

Edytowane przez Joosto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.02.2018 o 19:16, Joosto napisał:

Jeśli od zeszłego roku się nic nie zmieniło, to nie powinno być żadnej odpłatności za przesyłkę. Przy podpisywaniu "regulaminu" w formie elektronicznej warto zaznaczyć że zamawiamy  je jako osoba prywatna . Sam się teraz kusiłem na kilka odmian i złożyłem zamówienie na Zbyszko, Limbus i kilka eksperymentalnych. W zeszłym roku z posadzonych sztobrów Cascade, Fuggle i Tomyskiego zebrałem kilkaset gram szyszek.

Dostałeś jakiegoś maila zwrotnego? Zamówiłem i cisza... Jak wcześniej pisano powinni coś chyba podesłać, bo po coś się go podawało.

Edytowane przez Dziunonni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

10 minut temu, Dziunonni napisał:

Dostałeś jakiegoś maila zwrotnego?

Pytałem o co chodzi i  odpowiedz;

Cytuj

zamówienie jest w systemie.
Niestety system nie należy do naszego Instytutu, podobnie jak Pan jestem
tylko jego użytkownikiem. Jedyne co mogę zrobić, to napisać do
administratora systemu o problemie z potwierdzaniem zamówień.

i co z tego wynikło

Napisałam o problemie powiadomień, ale prawdopodobnie na ich wprowadzenie
będzie trzeba jeszcze poczekać. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, dziedzicpruski napisał:

 

Pytałem o co chodzi i  odpowiedz;

i co z tego wynikło


Napisałam o problemie powiadomień, ale prawdopodobnie na ich wprowadzenie
będzie trzeba jeszcze poczekać. 

Ok, bo myślałem że trzeba tam coś jeszcze wypełnić itp. Najważniejsze, że mają w systemie :-p

Trwajmy zatem w wierze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.02.2018 o 23:35, Pierz napisał:

Czy wam też wyskoczyło tylko okienko "file saved" i nic więcej po złożeniu zamówienia?

Przy zamówieniu wybrałem język polski. Na koniec otrzymałem komunikat w stylu - "dziękujemy za zamówienie" i nic poza tym.

Mam spostrzeżenia co do funkcjonowania serwisu - brak zabezpieczenia przed automatycznymi skryptami (robotami); brak wsparcia dla protokołu SSL (przydatny przy podawaniu danych do umowy); w razie pomyłki - literówki brak możliwości korekty wprowadzonych danych.

I jeszcze na deser - czy zwróciliście uwagę na art 6 ? konkretnie na pkt.3  (...obowiązek udostępniać)

W przypadku gdy Odbiorca przechowuje w stanie żywym dostarczony Materiał, ma on obowiązek udostępniać go w ramach Systemu Wielostronnego za pomocą  Standardowej Umowy o Transferze Materiału, wraz z dostępną o nim informacją zgodnie z art. 5b.

Czyli materiał darmowy ale w systemie a'la torrent :-)

I jeszcze jeden zapis w pkt. 6.4 - chcesz się podzielić sztobrem - spisz Umowę...

 

W przypadku gdy Odbiorca przekazuje dostarczony Materiał, zgodnie z niniejszą Umową, innej osobie lub innemu podmiotowi (dalej zwanej jako Dalszy Odbiorca), Odbiorca:
a)    wykona to zgodnie z postanowieniami i na warunkach Standardowej Umowy o Transferze Materiału, poprzez zawarcie nowej umowy o transferze materiału oraz
b)    powiadomi o tym fakcie Organ Zarządzający, zgodnie z art. 5e.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.