Skocz do zawartości

Pozyskam sadzonki\sztobry chmielu


Gawron

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 miesięcy temu...

Dobrze rozumiem, że wybieram sobie chmiele jakie bym tam chciał, wypisuję formularz i czekam do wiosny na sadzonki? Nic nie płacę i wgl? :D Jak tak, to od jakich chmieli najlepiej zacząć przygodę? Wiadomo, łapki świerzbią do chmieli NZ, ale jakoś mam opory przed tym czy one dadzą radę na Śląsku :) Z góry dzięki za podpowiedzi ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Odkurzając temat.

Właśnie zrobiłem zamówienie na https://wyszukiwarka.ihar.edu.pl/pl/search?query=Humulus lupulus&offer=smta  i w tym roku system wysyła na skrzynkę mailową potwierdzenie złożenia zamówienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 20.01.2020 o 15:24, Joosto napisał:

Odkurzając temat.

Właśnie zrobiłem zamówienie na https://wyszukiwarka.ihar.edu.pl/pl/search?query=Humulus lupulus&offer=smta  i w tym roku system wysyła na skrzynkę mailową potwierdzenie złożenia zamówienia.

 

A z ciekawości, co udało Ci się zamówić? Teraz wielkiego wyboru nie ma, został tylko Glacier, ale i tak wziąłem na próbę  (o ile korona nie zahamuje wysyłek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie nie do mnie , ale że też zamawiałem więc się podzielę. Mam nadzieję dostać:

Galena, Glacier, Comet, Cascade, Hallertau Tradition Marynke i Lubelski.

Trochę dużo tego zamówiłem, ale opierając się na doświadczeniach poprzedników na tym forum, uznałem iż pewnie połowy z nich zabraknie z racji popytu.

 

EDIT: korzystając z okazji, czy ma ktoś jakieś przecieki jak tam w Puławach? Można się w tym roku spodziewać wcześniejszych wysyłek? ( z racji pogody) czy późniejszych? ( z racji epidemii )

Edytowane przez Levittoux
dopisanie pytania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Bzyku napisał:

A z ciekawości, co udało Ci się zamówić?

W tym roku zamawiałem francuzy i trochę anglików, ale jak pewnie wszyscy - czekam na realizację. Tak jak pisze @Levittoux, zamówienie swoją drogą a faktyczna ilość chmieli którą dostaniesz, swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Szanowny Odbiorco,

 

W obecnej sytuacji epidemii nie jesteśmy w stanie pobrać sztobrów chmielu w tym sezonie. Z przykrością informujemy, że zamówienia zostały anulowane. Zamówienia na chmiel na przyszły sezon będzie można składać dopiero w 2021 roku.

 

Pozdrawiam,

Marcin Zaczyński

Krajowe Centrum Roślinnych Zasobów Genowych

:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

W zeszłym roku przyszły do mnie z Puław Saaz, Nugget, Fuggles i Cascade. Przyszły bardzo późno i dotarły zmarnowane przez upały. Wzeszły jednak wszystkie. Nugget niestety padł zdeptany przez psa ? Cascade i Saaz oddany koledze jakoś poszły, tylko nie wydały szyszek. W tym roku pędy ruszyły. Jakiś plon powinny już tego roku dać.

Fuggles, jak to anglik. Rośnie jak dziki.

 

Od kolegi @Tymek19 sadziłem Saaz, Centennial i Goldings. Gorąco polecam i jeszcze raz dziękuję ? Goldings znowu szaleje. Pędy już mają 1,5m. Centennial ładnie się zapowiada. Saaz dopiero pokazał pędy

Edytowane przez Grzegorz Żukowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Szczęść Boże. Z okazji, że sponiewierałem swoją uprawę i wszystko zdechło, chciałbym nabyć sadzonki:

-challenger

-centennial

-saaz/żatecki

-nugget

-Ew. Inne, zwłaszcza charakterystyczne, aromatyczne
Byłbym wdzięczny za pomoc, szczególnie jakby od jednej osoby wyszło wszystko. :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.