Skocz do zawartości

Lambic - pytanie u natlenienie


Rekomendowane odpowiedzi

kordas -> Dziękuję za odpowiedź.

I chyba tak będę musiał zrobić, choć na razie zbieram doświadczenie. ;p ;)

I chmiel. Bo chcę się oprzeć na tej recepturze. https://www.wiki.piwo.org/Fruit_Lambic_(Lambicus_Piatzii),_Piotr_Wypych_(coder)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do PETów to jedynie nie lubię ich nosić - standardowe mają syfiący się karton, można znaleźć w plastikowym pudle (obecnie chyba Artezan), bez opakowania kiepskie do przemieszczania.

Swoją drogą chciałbym tylko zwrócić uwagę aby nie przesądzać o lambikach po 6mc - po 10, czy roku może się znacząco różnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.02.2018 o 09:59, ksiegarz5 napisał:

W sumie ... jest to jakieś rozwiązanie. ;P

Jeszcze z tak z ciekawości zapytam, jakich drożdży użyłeś?

Nie zauważyłem posta, dlatego dopiero teraz odpisuję. :)

Zastosowałem schemat podany w recepturze którą wkleiłeś kilka postów wyżej, sprawdziło się. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tadzik -> Cóż, jeszcze nie miałem tej "przyjemności", więc ... ;p A jak w nich się fermentuje? Trzeba wkładać rurkę z korkiem czy ten co jest, hm, w zestawie, wystarczy?

 

WujekStaszek -> Spokojnie, nic się nie stało. A co z chmielem? Starzyłeś jakoś specjalnie czy po prostu kupiłeś X letni? Mi udało się nabyć Willamette 2014 z przeznaczeniem do braggota, ale zastanawiam się czy by go nie użyć właśnie do lambica, skoro już tyle lat ma ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jak chcesz używać granulatu, to polecam go rozdrobnić przed starzeniem. Miałem granulat jakiegoś starego chmielu amerykańskiego (leżał w sklepie z rok, jako prezentacja dla klientów, u mnie też trochę czasu spędził na parapecie), po przełamaniu granulki kolor był bardziej podobny do świeżego chmielu i chyba nawet dało radę wyczuć odrobinę aromatu. Więc zakładam, że spadek alfakwasów też mógł być mniejszy, niż zakładany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że ludzie coś takiego robią, ale efektów nie znam bo sam nie próbowałem. Ja przepuściłem sobie granulat przez gniotownik walcowy i tak rozdrobniony granulat leżał sobie gdzieś w pokoju nawet nie wiem ile czasu, chyba kilka miesięcy i po roztarciu go w ręce pachnie lepiej niż leżakujący w całości granulat po ok 1,5-2 latach. Ale to próba wykonana jednokrotnie, więc wiadomo, eksperyment jest mało miarodajny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, ksiegarz5 said:

Ciekaw jestem czy w moździerzu dało by radę ... ;p

O.k. Zapamiętam radę. Dzięki.

Moździerz daje radę,  do lambica ugniatalem, potem piekarnik i nic goryczki nie wniosło. Generalnie każdy chmiel na 5minut i mniej moździerzuje, łatwiej oddaje co ma w środku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Znalazłem to na FB. Może kogoś to zainteresuje odnośnie natlenienia lambic'a i  fermentacji w słoju ... Grupa jest zamknięta, więc bez członkostwa się nie obejdzie.

 

https://www.facebook.com/groups/955738471241909/permalink/1069922199823535/

Edytowane przez ksiegarz5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ksiegarz5 napisał:

Znalazłem to na FB. Może kogoś to zainteresuje odnośnie natlenienia lambic'a i  fermentacji w słoju ...

 

https://www.facebook.com/groups/955738471241909/permalink/1069922199823535/

mnie bardzo interesuje, ale treść jest niedostępna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ksiegarz5 napisał:

Zaraz to poprawię.

Dnia 1.08.2018 o 18:55, ksiegarz5 napisał:

. Grupa jest zamknięta, więc bez członkostwa się nie obejdzie.

Poprawa to chyba by była jakbyś wrzucił treść tego co jest tam takie interesujące  xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.