Skocz do zawartości

Patent na chmieliny - mój [dobry?] pomysł


JanuszMyszyński

Rekomendowane odpowiedzi

Przyszła mi do głowy taka idea. Znalazłem u Chińczyka takie oto ustrojstwo jak na załączonym obrazku. Różni państwo na forum powiadają, że w gotowaniu się to ch....o sprawdza, bo lata po całym garze. Toteż pomyślałem, żeby ten woreczek wygotować i wyścielić nim fermentor przygotowany do przelania schłodzonej brzeczki, a po przelaniu, cały ten woreczek z chmielinami z fermentora wyciągnąć. Sensowne? 

 

https://pl.aliexpress.com/item/2017-Free-Shiping-Brew-Filter-bag-55-50cm-100M-10-gallon-Fine-Mesh-HOP-BAGS-BEER/32819064988.html?spm=a2g17.10010108.1000013.3.73dd2541IZgl7D&traffic_analysisId=recommend_2088_2_90158_iswistore&scm=1007.13339.90158.0&pvid=20499e0d-6e1d-4455-b6f9-bfdeb4df41f4&tpp=1 

HTB1f7lBSXXXXXX4XpXXq6xXFXXXM.jpg

Edytowane przez JanuszMyszyński
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, JanuszMyszyński napisał:

Sensowne?

Jasne, że sensowne. Czemu nie. Ja jestem zwolennikiem kreatywności w piwowarstwie i każdy pomysł musi mieć szanse na wypróbowanie. Sam mam pewien pomysł, ale podzielę się z nim na forum jak go zrealizuję. Wyścielenie fermentora tym woreczkiem ma sens, co więcej, uważam że jest to też jakiś sposób na chmieliny po chmieleniu na zimno - przelewasz piwo z chmielinami do innego fermentora z tym woreczkiem, wyjmujesz woreczek z chmielinami, zadajesz syrop do refermentacji i rozlewasz do butelek :) . Po każdym użyciu odpowiednio go czyścisz i jest gotowy do następnego użycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaopatrzyłem się w hop spider bag do chmielu podczas warzenia. Po fermentacji i chmieleniu na zimno przepuściełem piwko przez tą torbę przed kapslowaniem. Niestety wydawałoby się, że ta torba ma super małe oczka ale drobinki chmielu przedostały się do butelek i teraz przy otwieraniu piwka muszę super szybko przelewać do kufla żeby piana nie wylatała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie stosowałem dokładnie tego patentu, ale kilka razy przeciskałem brzeczkę przez worek filtracyjny (docelowo do moszczu) - niestety ocza dość szybko się zapychają i przy obfitym chmieleniu oraz przełomie jest przy tym więcej strat niż zysków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj tez w ogole nie filtrowac chmielin i przelomu. Zrobilem tak ostatnio dwa piwa i patent na pewno zostanie u mnie na piwa robione glownie dla siebie, bo wplyw na smak jakis tam ma,ale dla mnie pozytywny. Trudniej jest umyc drozdze po takim chmieleniu, ale na razie nie planowalem nic ciezszego niz 18* Old Ale, ktore w piatek butelkowalem, wiec gestwa bedzie raczej dlaeksperymentu myta i zadana do czegos, niz z potrzeby. Porownawcze warzenie filtrowanego i niefiltrowanego masz opisane tutaj: http://brulosophy.com/2015/03/22/the-impact-of-kettle-trub-part-2-exbeeriment-results/ i http://brulosophy.com/2014/06/02/the-great-trub-exbeeriment-results-are-in/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mój patent. Sprawdzony. Działa genialnie. Rurka miedziana 10mm około metr, ukształtowana W okrąg. Jeden koniec zaślepiony drugi wygięty do zaworu spustowego tak aby cały okrąg przylegał do dna. W miejscu gdzie przylega do dna nawierciłem kilka otworów co około 10 cm. Na całość naciągnięty sraczowężyk. Luźno, tak aby między nim a rurką była przestrzeń. Końce wężyka zaciśnięte opaskami. Odsysa mi to całą brzeczkę. Zostają same chmieliny i białka z przełomu. Brzeczka kryształ. Sprawdza się też po chmieleniu na zimno i wysładzaniu. Nawet przy 200 g chmielu odessało brzeczkę do ostatniej kropelki. Ja używam w igloo cooler ale w zwykłym fermentorze też da radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rurka miedziana ma otwory po stronie stykającej się z dnem. Dzięki temu płyn odsysany jest do końca. Oczywiście jeśli za kranikiem jest wężyk tworzący podciśnienie. Gdyby był sam sraczowężyk w coolerze zostało by kilka cm brzeczki z chmielem. Strata pewnie około 2 l piwa. 2 l to 10 % więc raczej nie mało. Ważne, że brzeczka po tym jest klarowne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.