Skocz do zawartości

08.12.2018 I Konkurs Piw Domowych Aleksandrowa Łódzkiego


zielu

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy piwowarzy,

W imieniu Organizatora, Browaru z Centralnej Polski, serdecznie zapraszam do uczestnictwa w I Konkursie Piw Domowych Aleksandrowa Łódzkiego.



 

Konkurs odbędzie się 8 grudnia 2018 r. w Aleksandrowie Łódzkim w restauracji La Rocca. Ewentualne eliminacje będą miały miejsce dzień wcześniej, tj. 7 grudnia 2018.



 

Konkurs przeprowadzony zostanie w kategorii:

1) Witbier – pełny opis niebawem



 

Witbier [10 o – 12,5 o BLG]

Lekkie, orzeźwiające rześkie piwo pszeniczne z dodatkiem kolendry oraz skórek pomarańczy Curacao. Dopuszczalne jest użycie również skórek innych owoców, które podkreślą cytrusowy charakter tego stylu. Nie mogą jednak zdominować jego profilu. Kluczową cechą będzie wysoka pijalność, dlatego piwo nie może być pełne, słodkie ani zbyt mocno drożdżowe. Dopuszczalna lekka kwaśność, pochodząca przede wszystkim od pszenicy.



 

Nagrody:

Główną nagrodą jest uwarzenie przez Browar z Centralnej Polski piwa według zwycięskiej receptury. Dodatkowo na piwowarów, którzy zajmą miejsca na podium, czekają atrakcyjne nagrody. Szczegóły niebawem.



 

Dostarczenie piw:

Piwa zgłaszane do konkursu należy dostarczyć pocztą lub kurierem wraz z Formularzem Zgłoszeniowym do restauracji La Rocca. Dokładny termin przyjmowania zgłoszeń podany zostanie wkrótce.



 

Opłaty:

Koszt zgłoszenia piwa do konkursu wynosi 15 PLN.



 

Dodatkowe informacje:

Wyniki konkursu nie zostaną wprawdzie zaliczone do Pucharu PSPD, niemniej jednak, sam konkurs przeprowadzony zostanie z zachowaniem najwyższych standardów organizacji, w tym oceny sensorycznej nadesłanych piw.



 

W skład komisji oceniającej piwa wejdą między innymi: piwowarzy Browaru z Centralnej Polski oraz certyfikowani sędziowie piwni.



 

Konkurs przeprowadzony zostanie na arkuszach PSPD. Każdy uczestnik otrzyma metryczkę z konkursu.



 

Zapraszam serdecznie do udziału w konkursie. W razie pytań, pozostaję do dyspozycji.



 

Z pozdrowieniami w imieniu organizatorów,

Michał Zieliński

Witbier.pdf

Regulamin konkursu.pdf

Edytowane przez zielu
dodano opis stylu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałem właśnie opis stylu. Zgodnie z opisem, dopuszczamy użycie użycie również innych skórek niż Curacao, jednakże wszystko z umiarem. Mają one tylko podkreślać cytrusowy charakter, a nie zdominować profil tego piwa. Absolutnie nie chodzi nam o Cytrusowego Wita chmielonego jeszcze na zimno.

 

Przypominam, że główną nagrodą jest uwarzenie zwycięskiego piwa przez Browar z Centralnej Polski. Co więcej, piwo będzie miało swoją premierę 8.03.2019 roku na festiwalu piw rzemieślniczych Piwowary w Łodzi. Już teraz zdradzę, że Witbier będzie jedną z kategorii, KPR organizowanego na festiwalu. Niewykluczonego zatem, że Browar zdecyduje się wystawić swoje piwo w tejże kategorii. Także jest o co walczyć :) Jesteśmy w trakcie ustalania kolejnych nagród, które niebawem ogłosimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni piwowarzy oraz piwowarki,

Niestety z przyczyn niezależnych zarówno ode mnie, jak i od Browaru z Centralnej Polski, zmuszeni jesteśmy przełożyć finał konkursu na 8.12.2018, co równocześnie oznacza późniejszy termin przyjmowania wysyłek. Pozostałe kwestie pozostają bez zmian. Przepraszamy za zaistniałą sytuację.

 

Żeby nie zostawić Was jednak w smutku, informuję, że pierwszym partnerem konkursu został sklep deptana.pl, który ufunduje vouchery w wysokości:

- 250 PLN dla zwycięzcy konkursu

- 150 PLN dla piwowara, który zajmie II miejsce

- 100 PLN dla piwowara, który zajmie III miejsce

 

Jesteśmy w trakcie dalszego ogarniania nagród oraz przygotowywania regulaminu, także kolejne informacje pojawią się niebawem :)

 

W razie pytań, jestem do dyspozycji.
 

Edytowane przez zielu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opublikowałem właśnie regulamin konkursu (patrz pierwszy post). Najistotniejsza informacja jest taka, że Wasze skarby przyjmować będziemy w dniach 12.11.2018 - 25.11.2018. Formularz Zgłoszeniowy jest póki co niedostępny, także proszę o cierpliwość. W chwili obecnej dopinamy tematy kolejnych sponsorów :)


Dodatkowo informuję, że utworzone zostało wydarzenie na FB odnośnie I Konkursu Piw Domowych Aleksandrowa Łódzkiego. Także wszystkich, którzy mają za dużo wolnego czasu swojego FB, zachęcam do śledzenia wydarzenia.

 

W razie pytań, jestem do dyspozycji.

Edytowane przez zielu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
5 godzin temu, rayavaldek napisał:

W związku z przełożeniem konkursu do kiedy należy wnieść opłatę i do kiedy należy dosłać piwo ?

 

Tak jak stoi napisane w regulaminie ? Czyli do 26.11.2018 czekamy na wpisowe, zaś między 12.11.2018 a 25.11.2018 będziemy przyjmować zgłoszenia.

 

Dopinamy ostatnie szczegóły rejestracji oraz tematy nagród, także proszę o cierpliwość.

 

W razie kolejnych pytań, pozostaję do dyspozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

Szanowni piwowarzy,

Pod podanym niżej linkiem możecie już rejestrować swoje skarby na I KPD Aleksandrowa Łódzkiego. Po zakończeniu procesu, otrzymacie na maila potwierdzenie, które drukujecie i wciepujecie do paczki. https://konkurspiwdomowychaleksandrow.evenea.pl/

 

WAŻNE: Rejestrować możecie się już nawet dzisiaj. Przypominam jednak, że paczki przyjmujemy między 12.11.2018 a 25.11.2018, także żeby ktoś się nie pośpieszył  ? 

 

Browar z Centralnej Polski dopina właśnie ostatnie szczegóły kolejnych nagród (warzenie zwycięskiego piwa oraz vouchery do deptana.pl były już wcześniej ogłoszone), także na dniach powinno być załatwione.

 

Jakby coś było niejasne, to pytajcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejnym sponsorem I Konkursu Piw Domowych Aleksandrowa Łódzkiego został Viking Malt, który ufunduje słody w ilości:

- 25 kg dla zwycięzcy konkursu

- 10 kg dla piwowara, który zajmie II miejsce

- 5 kg dla piwowara, który zajmie III miejsce

 

W przygotowaniu są również dyplomy (po mojej stronie) oraz koszulki (Browar z Centralnej Polski) dla piwowarów, którzy staną na podium.

 

Przypominam również, że ogłosiłem już kategorie na przyszłoroczny VI Łódzki Konkurs Piw Domowych, który odbędzie się za niespełna pół roku. Także wysyłajcie Wity do Aleksandrowa i przygotowujcie się powoli na Łódź :)

Edytowane przez zielu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Szanowni piwowarzy i piwowarki,

Przypominam, że w dniu dzisiejszym rozpoczęliśmy przyjmowanie paczek na I Konkurs Piw Domowych Aleksandrowa Łódzkiego. Wasze skarby będziemy przyjmować do 25.11.2018 włącznie. Radzę jednak nie czekać na ostatnią chwilę, mając na uwadze jak działa Poczta Polska ?

 

Przypominam również o konieczności rejestracji pod podanym niżej linkiem. Wasze zgłoszenia przyjmujemy do 26.11.2018.

https://konkurspiwdomowychaleksandrow.evenea.pl/

 

W razie pytań / wątpliwości, jestem do dyspozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W załączniku przesyłam zdjęcia koszulek Browaru z Centralnej Polski (wspominałem o nich kilka postów wyżej), które są jedną z nagród dla piwowarów, którzy staną na podium konkursu. Stąd przy rejestracji, macie również "checkboxy" z rozmiarem koszulki :) 

 

Przepraszam, że tak późno, ale dopiero dzisiaj dostałem zdjęcia od Browaru.

 

Przypominam, że zgłoszenia przyjmujemy pod podanym niżej linkiem. Po zakończeniu procesu rekrutacji, otrzymacie potwierdzenie na maila, które drukujecie i dorzucacie do paczki.

https://konkurspiwdomowychaleksandrow.evenea.pl/

 

Jeśli są jakieś pytania, to śmiało.

Koszulka Browar z Centralnej Polski - przód.jpg

Koszulka Browar z Centralnej Polski - tył.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Dokonałem wpłaty przez system Evenea ale nie wpisałem w tytule swojego nazwiska ani adresu mailowego. Co mogę teraz zrobić żeby nie płacić dwa razy bo po fakcie doczytałem się w regulaminie, że bez tego opisu będzie to traktowane jako darowizna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, rayavaldek napisał:

Dzień dobry,

Dokonałem wpłaty przez system Evenea ale nie wpisałem w tytule swojego nazwiska ani adresu mailowego. Co mogę teraz zrobić żeby nie płacić dwa razy bo po fakcie doczytałem się w regulaminie, że bez tego opisu będzie to traktowane jako darowizna.

 

Witam,

Wiem, że jest to nieco enigmatyczne, także już wyjaśniam. Owszem napisaliśmy w regulaminie o konieczności napisania swoich danych w tytule przelewu. Potem jednak chłopaki z Browaru zdecydowali, że cała rejestracja będzie się odbywała poprzez Eveneę.

 

Także Panowie, jeśli zarejestrowaliście się poprzez Evenęę (wymagane było między innymi podanie Nazwiska oraz maila) i zrobiliście przelew (nawet bez tytułu) , to wszystko jest w najlepszych porządku :)  Jeszcze tylko wydrukujcie potwierdzenia, które dostaliście na maila i dorzućcie do paczki.

 

Jeśli jednak ma to Was uspokoić, to podeślijcie mi na maila bądź w prywatnej wiadomości (wiecie RODO i te sprawy :P) Wasze Imię i Nazwisko, to potwierdzę jutro z Browarem, że wszystko jest ok i wrócę do Was z radosną wieścią.

 

W razie kolejnych wątpliwości, służę pomocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Szanowni piwowarzy,

Poniżej prezentuję listę uczestników I Konkursu Piw Domowych Aleksandrowa Łódzkiego. Kolejność alfabetyczna:

1) Jarosław Badura

2) Zbigniew Błaszczyk

3) Mateusz Ciechanowicz

4) Henryk Cimała

5) Damian Dąbrowski

6) Marcin Dengler

7) Wiktor Dudek

8 ) Jakub Eger

9) Jakub Gajdecki

10) Marcin Kania

11) Artur Lesiak, Iwona Gruszka

12) Adam Lis

13) Piotr Litkowski

14) Łukasz Maciążek

15) Michał Matysiak

16) Michał Nalewajka

17) Jacek Niedzielski

18) Krzysztof Pawlik

19) Marcin Pęzik

20) Mikołaj Pieczyński

21) Piotr Plich

22) Rafał Stróżyna

23) Waldemar Wach

24) Michał Wiśniewski

25) Piotr Wróblewski

 

2 paczki nam przeciekały, dlatego zostały od razu otworzone. Na szczęście stłuczona była tylko 1 z 4 butelek, także piwowarzy wezmą udział w Konkursie bez konieczności dosyłania piw. Oczywiście problem dotyczył tych paczek, gdzie wyraźnie było napisane OSTROŻNIE SZKŁO ;)

 

Teraz garść informacji o samym konkursie. Eliminacje rozpoczniemy 7.12.2018 (piątek) o godzinie 17 : 00. Po skończonych eliminacjach opublikujemy listę finalistów.

 

Dzień później (tj. 8.12.2018) o godzinie 12 : 00 rozpoczynamy sędziowanie finału. Impreza w La Rocca (ul. Targowa 22, Aleksandrów Łódzki) rozpocznie się natomiast od godziny 17 : 00. Poniżej szczegóły:

17 : 00  - 19 : 00 - Giełda Birofilów

19 : 30 - Ogłoszenie wyników I Konkursu Piw Domowych Aleksandrowa Łódzkiego

20 : 00 - Degustacja nadesłanych piw

21 : 00 Koncert zespołu Blue Juke

0 : 00 Zakończenie

 

Wyniki zatem najpierw zostaną ogłoszone na imprezie, a dopiero później opublikujemy je na piwo org oraz FB. Musicie zatem uzbroić się w cierpliwość ;) Serdecznie zapraszamy wszystkich piwowarów (nie tylko uczestników) w sobotę (8.12.2018) do restauracji La Rocca już od godziny 17 : 00. Będzie można spróbować nadesłanych Witów. Ilość ograniczona :D

 

Wszystkim uczestnikom życzę powodzenia :) W razie pytań, jestem do Waszej dyspozycji.

Edytowane przez zielu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Szanowni piwowarzy i piwowarki,

Poniżej prezentujemy listę finalistów I Konkursu Piw Domowych Aleksandrowa Łódzkiego:

1) Jarosław Badura

2) Iwona Gruszka, Artur Lesiak

3) Jakub Eger

4) Piotr Plich

5) Zbigniew Błaszczyk

6) Jakub Gajdecki

7) Wiktor Dudek

8 ) Waldemar Wach

 

Gratulacje dla finalistów i powodzenia w jutrzejszym finale :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni piwowarzy i piwowarki,

Poniżej prezentujemy kompletne wyniki I Konkursu Piw Domowych Aleksandrowa Łódzkiego:

1) Jakub Eger 42 pkt

2) Iwona Gruszka / Artur Lesiak 39,75 pkt

3) Zbigniew Błaszczyk 38,75 pkt

4) Piotr Plich 37,25 pkt

5) Jarosław Badura 36,25 pkt

6) Waldemar Wach 31,5 pkt

7) Jakub Gajdecki 30,75 pkt

8 ) Wiktor Dudek 26,5 pkt

 

Kwestia nagród pozostaje po stronie browaru. Metryczkami zaś zajmę się osobiście ;) Eliminacyjne dostaniecie na dniach, na finałowe trzeba będzie poczekać do 2 tygodni.

 

Na koniec serdeczne podziękowania dla:

1) Browaru z Centralnej Polski za podjęcie się trudu organizacji konkursu,

2) Wszystkich pracowników restauracji La Rocca za pomoc w organizacji konkursu oraz ugoszczenie sędziów i stewardów

3) Piwowarów za zaufanie jakim nas obdarzyli, wysyłając swoje piwa na konkurs

4) Sponsorów: Viking Malt, Deptana.pl, Browaru z Centralnej Polski

5) Sędziów oraz stewardów za nieocenioną pomoc, dzięki której konkurs mógł zostać przeprowadzony.

 

Na sam koniec zapraszamy do uczestnictwa w II edycji konkursu. Szczegóły po nowym roku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Właśnie wysłałem metryczki finałowe, a w zeszłym tygodniu poszły metryczki eliminacyjne.

 

Jeśli ktoś nie dostał (a powinien), to sugeruję najpierw splunąć przez lewę ramię, następnie odpukać w niemalone, a na koniec sprawdzić folder SPAM :P Jeśli nawet to nie pomoże, to wówczas do mnie na priv ;)

 

Kwestia nagród pozostaje po stronie Browaru z Centralnej Polski. W ich imieniu proszę jednak o odrobinę cierpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.