Skocz do zawartości

iSpindel - temat techniczny


burymichu

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Ravage miodosytnik napisał:

Gdzie takie cudo można nabyć? 

 

Samemu można złożyć lub kupić na znanych portalach aukcyjnych.

 

Swoją drogą akurat jestem w fazie 'budowania' iSpindel'a

 

spacer.png

 

Tutaj sprawdzenie działania na 'pająku'. Teraz projektowanie płytki PCB i jakoś się kręci.

Edytowane przez tmk1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Na pomiar wszystko ma wpływ. Odkręcanie, temperatura, ładowanie baterii. I zapewne plamy na słońcu.

Nieco lepiej jest jeśli urządzenie ma ładowarkę indukcyjną.

Przestałem się tym przejmować, liczy się kształt krzywej.  Dokładności nie da się zbytnio osiągnąć, ale przyrząd umila to męczące czekanie ◉‿◉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

43 minuty temu, zielony07 napisał:

Przestałem się tym przejmować, liczy się kształt krzywej.

Na super dokładność nawet nie liczę ale ważne żeby to było jakoś miarodajne i w miarę rzeczywiste.

Bardziej żeby była informacja kiedy drożdże zaczęły pracować, moment kiedy już powoli kończą pracę i powiedzmy okres stabilizacji. I dla mnie jeszcze jest ważne, np. w jakim czasie spadnie temperatura i kiedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To staraj się zakręcać mniej więcej z jednakową siłą. Można też kalibrować na szybko dwupunktowo.

Woda oraz brzeczka nastawna. Są tacy co tak robią i jest ok.

Ja mam ustawione pomiary co 30 minut i baterii starcza na 5 warek. Napięcie zjeżdża z 4.20 na 3.8 - 3.9.

A podobno można ciągnąć do 3V.

Na początku była tam absurdalny LED co się świecił cały czas i zabierał 99% energii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

a co powiecie na to, że jak mam podłączonego iSpindle przez port USB to normalnie wysyła do chmury dane, a jak już jest na samej baterii to tych danych nie wysyła? :) oczywko jeszcze raz softa będę wgrywał i konfigurował, ale może któremuś z was pojawił sie taki problem wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tmk1 napisał:

Witam,

 

a co powiecie na to, że jak mam podłączonego iSpindle przez port USB to normalnie wysyła do chmury dane, a jak już jest na samej baterii to tych danych nie wysyła? :) oczywko jeszcze raz softa będę wgrywał i konfigurował, ale może któremuś z was pojawił sie taki problem wcześniej.

Może kwestia konfiguracji wifi. Co do softu - polecam najnowszą wersję 6.3; były przedtem problemy z zapisaniem danych (sprawdź po wpisaniu danych łącząc się ponownie czy dane są takie jak wpisałeś).

Co do kalibracji - nie ma ona wpływu na obserwację zmiany gęstości, jedynie na wartości bezwzględne, więc przebieg fermentacji widać tak czy inaczej. Ja stosuję metodę szybkiej kalibracji woda-brzeczka co kilka warek, dokładność +-2 blg jest wystarczająca.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Gwynbleidd napisał:

ja kalibruje dwupunktowo, wrzucam do wody, patrze wynik, wrzucam do brzeczki i wprowadzam reczny pomiar gestosci, reszte sam leci i jest w miare dokladne.

Zrobiłem tak raz i mi jakoś specjalnie, nie zadziałało. Lepiej mi wyszło na tych roztworach z cukru. Spróbuję dodać jeszcze jeden pomiar dla brzeczki nastawnej.

Kolejna sprawa, że roztwór z cukru miał jakoś 22 st. C a fermentację robię na kveikach FM53 w temperaturach 30-35 st. C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale na kveikach to nie wiem czy w ogole jest co patrzec, tam dochodzi duzo wiecej zmiennych czy zaklocen ktore oszukuja wynik. Nie wiem czego uzywasz z ispindlem, ja uzywam brewpiless i tam tyemperatura jest brana pod uwage do odczytu. Mi by sie nie chcialo robic roztorow cukru za kazdym razem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gwynbleidd napisał:

uzywam brewpiless

monitor.beer. Dopiero dwa piwa uwarzyłem z iSpindel. Jedno zrobiłem odczyt woda + brzeczka, a przy drugim kalibrowałem z roztworem cukru. Obydwa piwa na kveikach. Fakt, że nie podawałem temperatury. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.06.2020 o 12:26, Gwynbleidd napisał:

ja uzywam brewpiless i tam tyemperatura jest brana pod uwage do odczytu

Czy rozumieć to tak że jest korekcja gęstości w zależności od temperatury ?

23 godziny temu, esen1a napisał:

Fakt, że nie podawałem temperatury. 

Z tego co kiedyś mierzyłem to jak temperatura 1°C w górę to Blg 0.1 w dół. Muszę do tego wrócić.

Niby jak się fermentuje w lodówce z dobrym sterownikiem to wahania temperatury mam ± 0.2 ale...

Drożdże włażą ispindlowi na czapkę (z niższej strony) i go przechylają, bąble CO2  raz się kleją, raz nie.?

Ale już bez ispindla nie fermentuję.  Ma swoje wady ale to świetna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mozna zaznaczyc zeby byla korekcja w zaleznosci od temperatury. 

 

Dla mnie tez swietna sprawa ispindel, widac kiedy sie zaczyna i kiedy konczy, i w sumie wiem jaki mam mniej wiecej blad i widze do ilu zeszlo i raczej to sie zgadza z pewna granica bledu. Bardzo fajne urzadzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gwynbleidd napisał:

tak mozna zaznaczyc zeby byla korekcja w zaleznosci od temperatury.

W ispindel calibration online tool reż jest coś z temperaturą ale niestety nie rozgryzłem tego.

Nieco enigmatyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 27.06.2020 o 13:46, tmk1 napisał:

Wgranie nowego softa pomogło.

 

A jak wgrałeś nowy soft? Poza tym mam pytanie gdzie dostanę peta w którym jest cała elektronika. Niestety obudowa miała mały wypadek i potrzebuje nową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Radek.M napisał:
 

A jak wgrałeś nowy soft? Poza tym mam pytanie gdzie dostanę peta w którym jest cała elektronika. Niestety obudowa miała mały wypadek i potrzebuje nową.

normalnie flashujesz esp od nowa lub z service menu możesz plik wrzucic

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej, czy ktoś z was miał może problem z D1 mini w momencie kiedy jest już umiejscowiony w preformie PET to podczas uruchomienia niebieska dioda na sterowniku nie miga, i wifi się nie załącza. Kiedy wysunę urządzenie o 1 cm wifi załącza się normalnie. Macie pomysł dlaczego tak może się dziać ? Mam skonstruowane 2 takie urządzenia jedno działa bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kodi23 napisał:

Hej, czy ktoś z was miał może problem z D1 mini w momencie kiedy jest już umiejscowiony w preformie PET to podczas uruchomienia niebieska dioda na sterowniku nie miga, i wifi się nie załącza. Kiedy wysunę urządzenie o 1 cm wifi załącza się normalnie. Macie pomysł dlaczego tak może się dziać ? Mam skonstruowane 2 takie urządzenia jedno działa bez zarzutu.

Może coś nie styka na lutach, jak ciasno wciskasz to się napręża i rozłącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Próbuję uruchomić te ustrojstwo ale skutki są mierne. Po zaprogramowaniu Flasherem i ustawieniu sieci ispindel wysyła mi jeden pakiet danych na BrewSpy aby po chwili przełączyć się na swoją sieć ispindel. Próbowałem różnych wsadów i ciągle jest to samo. Dioda sieci ciągle miga słabym natężeniem. Wczoraj wszystko śmigało ale zachciało mi się wgrania najnowszego wsadu. Dodam że wcześniej programowałem gołe ESP bez żyroskopu itd. Może tu jest problem ? Jak programujecie u siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, mario1973 napisał:

Próbuję uruchomić te ustrojstwo ale skutki są mierne. Po zaprogramowaniu Flasherem i ustawieniu sieci ispindel wysyła mi jeden pakiet danych na BrewSpy aby po chwili przełączyć się na swoją sieć ispindel. Próbowałem różnych wsadów i ciągle jest to samo. Dioda sieci ciągle miga słabym natężeniem. Wczoraj wszystko śmigało ale zachciało mi się wgrania najnowszego wsadu. Dodam że wcześniej programowałem gołe ESP bez żyroskopu itd. Może tu jest problem ? Jak programujecie u siebie?

Spróbuj zrobić update z poziomu strony ustawień, wersja 6.3.0 działa u mnie ok, przy poprzednich nie zapisywał np ustawień sieci. Nowszej wersji nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.