Jump to content

Jak piwo smierdzi to ratunkiem perfumy

Recommended Posts

Sytuacyjny na targach piwnych w Lublinie, nie pamiętam jaki browar (z rabarbarem ponoć i jeszcze czymś tam), ale miał wyjątkowe piwo, o zapachu starego parmezanu, niektórzy doszukiwali się wymiocin (co też nie było trudne), ja jeszcze karmę ze sklepu zoologicznego,

kupiłem z premedytacją i coś tam pożartowałem nawalony lekko, pani nie wiem dlaczego zmieszana  od dołu, z partyzanta kubek spryskała jakaś perfumą, no istna masakra, musiałem do innego przelać :D

Spotkał się ktoś z taką praktyka ?

Ja się spotkałem kiedyś na festiwalu piwa jak lali jakiegoś żółtego gluta do szklanki i na to nalewali piwo, nazywając to extreme hop IPA. Niby ten żółty glut to był ekstrakt chmielowy dodatkowy do piwa, ale o niego nie prosiłem. Ludzie na stanowisku bardzo się dziwili jak prosiłem o wersję bez tego. Okazało się, że piwo bez tego czegoś było niepijalne i automatycznie zasiliło zlew. A teraz ten browar Lwówek kupuje powodzenia im życzę! Ja nigdy więcej nie sięgnę po żadne piwo z tego pseudo browaru. 

Mnie też się kiedyś coś podobnego przytrafiło z browarem EDI na jakichś targach rolniczych. Piwo wywalało z butelki - nie dało się nawet wziąć łyczka. Kolega poszedł zareklamować piwo a uprzejma Pani stwierdziła, że tak ma być bo to prawdziwe piwo. Tutaj nasuwa się pytanie czy browary próbują swoich piw przed degustacją na targach i festiwalach? Bo jednak na takich imprezach wśród Januszy (bez urazy) są też ludzie, którzy coś tematu "liznęli" i nie żłopia tylko Tyskiego czy Harnasia. Trochę wstyd.

Edited by paveu2

Każdy browar, który ma swój sprzęt próbuje przed rozlewem. Gorzej z kontraktowcami zazwyczaj nie pojawiają się na rozlew w browarze i biorą w ciemno butelki/kegi. Odstępstwem nie jest pewnie to piwo co ja próbowałem. 

Co do EDI, zależy jakie piwo brałeś :P Bo niefiltrowane to faktycznie szlam wychodzi z butelki. Zresztą prawie każde piwo EDI co trafia na festiwal jest lekko zakażone, zależy czy świeżynka czy stare. Co ciekawe nie wszystkie piwa na miejscu u nich w browarze posiadają cechy infekcji, piłem nawet dobre egzemplarze o dziwo. Wydaje mi się, że kuleje specyfika rozlewu piwa pewnie przed festiwalem rozlewają z tydzień dwa wcześniej albo pozbywają się starszych egzemplarzy stąd taki syf. Generalnie jest zasada z EDI-ego na festiwalach nie warto brać, tak samo jak omija się Koreba i inne tego typu festiwalowe gnioty.

Edited by Undeath

Edi to przecież legenda jarmarków i do niedawna także Poznańskich Targów Piwnych. Byłem raz kiedyś przejazdem pod Wschową i jak zauważyłem baner na płocie to myk nawrotka i wjazd do kultowego przybytku Pana Edwarda. Otworzył mi prawdopodobnie sympatyczny zięć Pana Edwarda i zaprosił do sklepiku, zaproponował jasne oraz ciemne, gdy zapytałem o to jak robią ciemne to pełen powagi Pan Zięć stwierdził, że w pewnym momencie przerywają fermentację i butelkują żeby było słodkie. Piwerka zdegustowałem ze znajomymi, również takimi dla których Perła to szczyty piwnej ekstrawagancji i nikt nie dopił swojego przydziału. Absolutnie obrzydliwe.

3 godziny temu, majlosz napisał:

Pan Zięć stwierdził, że w pewnym momencie przerywają fermentację i butelkują żeby było słodkie.

Młody przedsiębiorca spod Poznania odkrył jeden prosty trick jak uzyskać słodkie piwo. Kompania Piwowarska i Grupa Żywiec go nienawidzą.

2 godziny temu, LUBIE_GRAC_W_GRY_WIDEO napisał:

Młody przedsiębiorca spod Poznania odkrył jeden prosty trick jak uzyskać słodkie piwo. Kompania Piwowarska i Grupa Żywiec go nienawidzą.

[ZOBACZ JAK!]