Skocz do zawartości

Własny mikro/mini browar


Rekomendowane odpowiedzi

49 minut temu, Hanys93 napisał:

A no tak ;) Ale jesli uzylbys ekstraktu chmielowego to prawilnie musialbys do tego piwa nowe etykiety zamowic ;)

Na etykietach pisze sie tylko rzeczy wymagane prawem, dużo informacji to proszenie sie o kłopoty ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, anteks napisał:

Na etykietach pisze sie tylko rzeczy wymagane prawem, dużo informacji to proszenie sie o kłopoty ;)

 

 

Nie wiem jak w Polsce, ale w Niemczech jak uzywasz ekstraktu chmielowego to musisz na etykiecie miec napisane zamiast "chmiel" - "ekstrakt chmielowy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś  kojarzy jakiegoś producenta generatorów pary do ogrzewania kotłów, ale z palnikami gazowymi lub ew. olejowymi (nie mamy wystarczającej mocy ani możliwości zwiększenie mocy dla generatorów elektrycznych). Na razie czekam na informacje i ofetry od firmy Prometr i Certuss. Ktoś jeszcze się tym zajmuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj w Nepomucenie, z tego co pamiętam oni mają ogrzewane parą. Ale nie pamiętam jak ją wytwarzają.

W dniu 3.04.2019 o 19:40, Hanys93 napisał:

 

Nie wiem jak w Polsce, ale w Niemczech jak uzywasz ekstraktu chmielowego to musisz na etykiecie miec napisane zamiast "chmiel" - "ekstrakt chmielowy"

A u nas musisz mieć napisane "zawiera słód jęczmienny" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.04.2019 o 22:10, bart3q napisał:

Zapytaj w Nepomucenie, z tego co pamiętam oni mają ogrzewane parą. Ale nie pamiętam jak ją wytwarzają.

Dziś dostałem ofertę i dane techniczne z firmy Prometr. Czekam jeszcze na informację z Certussa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Odezwał się do mnie na FB kolo z Jinan Qihui Beer Equipment Co - niejaki Erick Li oferujący kompletny nowy browar. Zapytałem o 5 hl, więc jak ktoś chce się przyjrzeć ofercie prześlę na PW specyfikację. Wychodzi jakieś 37 tyś. $

Z tego co wiem sprzęt chiński (choć nie pomnę czy tej firmy) użytkuje Końska Grzywa oraz bodajże Świętochłowicki ReCraft. Ktoś jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mnie nie okłamali to podobno Czarna Owca też korzysta z chińczyka. Jedna z chińskich firm ma swojego przedstawiciela w Polsce z którym współpracują i serwisy są niby wtedy krajowe i nie trzeba czekać na chińczyków. Tylko nie wiem czy ceny sprzętu są wtedy chińskie :P Ciekawe jaki zestaw podali za tą cenę, bo ostatnio pisali do mnie że ceny poszły w górę po nowym roku, a za 37 tys to jeśli dobrze pamiętam była warzelnia 5 hl i dwa tanki 10 hl plus reszta standardowego sprzętu który podają w ofertach. Kupę zdjęć mam od nich tego sprzętu. Na zdjęciach ładnie wygląda :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 7.07.2019 o 13:19, dan737 napisał:

Chyba jednak okłamali, Czarna Owca ma z Redenu http://www.browarinstal.pl/nasze-realizacje

"Polecamy instalacje od sprawdzonych dostawców z Azji, Polski i z Czech, które są efektywne ekonomicznie, to jest trwałe, bezawaryjne i zdecydowanie tańsze od rozwiązań z Europy Zachodniej." Może jednak nie kłamali, jak sama firma poleca produkty z Azji, więc może akurat Chińczycy przygotowali sprzęt do tego browaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Z tego jak startowały Świętochłowice (browar) to była informacja, że sprzęt jest z Chin. Czy mają już swoich PH, nie wiem, ale całkiem możliwe bo Reden dostarcza sprzęt dla innych startujących browarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 6.12.2018 o 08:49, Browar Soravin napisał:

A coś takiego (plik w załączeniu). Koszt 10 000 $

 

 

20180816_143633.jpg

 

Gdzie coś takiego można kupić za 10 000 $?

 

Poza tym.. No właśnie, jak to jest z tymi plastikowymi fermenterami? W UK czy we Francji jak się orientuję nie ma przeciwwskazań do fermentowania w takich komercyjnie piwa (n.p. zestawy że Speidla). A jak jest z tym w Polsce?

 

Edytowane przez korek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, korek napisał:

 

Gdzie coś takiego można kupić za 10 000 $?

 

Poza tym.. No właśnie, jak to jest z tymi plastikowymi fermenterami? W UK czy we Francji jak się orientuję nie ma przeciwwskazań do fermentowania w takich komercyjnie piwa (n.p. zestawy że Speidla). A jak jest z tym w Polsce?

 

Zależy od UC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Orientujecie się może jaka jest szansa na warzenie piwa w browarze restauracyjnym o wybiciu 2hl na miesiąc na tradycyjnych garnkach? Sprzedaż wyłącznie w restauracji. Jest szansa, że takie coś przejdzie w sanepidzie i ucs? Nie zabijcie mnie tylko śmiechem, ale kto pyta nie błądzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, smola napisał:

Orientujecie się może jaka jest szansa na warzenie piwa w browarze restauracyjnym o wybiciu 2hl na miesiąc na tradycyjnych garnkach? Sprzedaż wyłącznie w restauracji. Jest szansa, że takie coś przejdzie w sanepidzie i ucs? Nie zabijcie mnie tylko śmiechem, ale kto pyta nie błądzi ?

Przejście w urzędach nie zależy od wybicia ( np wczesny Łąkomin) Wszystko zależy od UC, jeden pozwoli warzyć w zwykłych garach a inny wymaga kosmicznych instalacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.