Jump to content

Witbier i drożdze T-58?

Recommended Posts

Cześć!

Z drugiej warki zostanie mi gęstwa którą chcę wykorzystać. Czy myślicie że gęstwa z drożdzy T-58 będzie pasować np do prostego Witbiera?

I teraz pytanie o recepturę. Jako że to moja trzecia warka, natomiast pierwsza z samodzielnym zacieraniem, chciałbym skorzystać z możliwie prostej receptury. Znalazłem coś takiego: http://blog.homebrewing.pl/witbier-receptura/

Czy wg. Was wygląda dobrze? powinienem coś zmodyfikować (oprócz drożdzy których chce użyć?)

Pozdrawiam!

Godzinę temu, pawcio napisał:

A jest jakieś styl piwa do którego pasują T58? 

Belgian blonde? tripel? christmas ale, ginger beer, piwa specjalne, przyprawowe, może gruit bym spróbował. Jak chcesz iść w stronę belgijskich piw to nie baw się w suchary, tylko użyj płynnych.

Tak jak pisze gawron. Do belgijskich nie ma co się bawić z suchymi bo to właśnie drożdże i kontrola temperatury ma największy wpływ efekt końcowy. Słody i chmiele mają drugorzędne znaczenie. Zastanów się czy masz wystarczającą kontrolę temperatury, jak zaczniesz fermentacje zbyt ciepło potrafi wyjść niezła perfumeria. 

W dniu 1.12.2018 o 19:59, Joosto napisał:

Drożdże powinieneś zmodyfikować. Z suchych Mauribrew Weiss. Jednak spróbuj na płynnych Wyeast 3944 lub 3463.

Mauribrew Weiss to są przecież drożdże do weizenów. Do wita się nie nadadzą. 

Z suchych podobno na Brewferm Blanche jako tako wychodzi, ale sam ich nie używałem. 

3 minuty temu, sredstvom napisał:

Potwierdzam - na Brewfermach wychodzi przyzwoicie, z tym ze cuchna jak sam sk... - ale to przy belgach raczej zadna siupryza.

cuchną ale jak dodasz miedzi na cichą to kanaliza znika