Jump to content

Podłączenie chłodnicy


zegancio

Recommended Posts

4 godziny temu, V4IN napisał:

Wyglada na wylewke z ikei (mam taka sama), ja wgrzałem sobie kolejny zawór 3/4, na rurach pod zlewem, inaczej nie było możliwości. Teraz podlaczam chlodnice odkrecam zawór i tyle ?

Tak jest to Ikea. Także myślę o tym rozwiązaniu bo w casto nic nie znalazłem co by podeszło pod wąż 8mm ?

Link to comment
Share on other sites

A coś takiego?

 https://www.hozelock.de/unsere-produkte/bewaesserung/anschlussstuecke-und-anschluesse/wasserhahnanschluesse-de-2/runde-einhebelmischer-kupplung/

 

Mam podobną przejściówkę - https://www.hozelock.de/unsere-produkte/bewaesserung/anschlussstuecke-und-anschluesse/kuchenwasserhahnanschluss/ 

 

jest ok - nie ma szału, ale działa.

 

Na rury chłodnicy nałożyłem po 3-4 cm czegoś takiego https://www.deptana.pl/pl/p/waz-wezyk-silikonowy-68-1m/1344,

a na to po 1 metrze takiego węża https://www.deptana.pl/pl/p/waz-wezyk-silikonowy-811-1m/197

 

Na małym ciśnieniu zachowuje szczelność

 

Edit: Przejściówki kosztują jakieś 20-30 zł w Castoramie

Edited by Hugemetalfan
Link to comment
Share on other sites

Dwie rurki miedziane, jedna średnicy kranu druga średnicy chłodnicy, plus podkładka 8mm miedziana. Zlutować razem w "redukcję" 22->8. Kawałek "grubego" węża na kran, w niego nasza redukcja, metr węża między redukcją a chłodnicą, całość pospinać opaskami ślimakowymi i spokój. To rowiązanie druciarskie, czasochłonne, ale praktycznie beznarzędziowe.

 

Jak ma być porządnie i nosić znamiona sensu, to tak jak koledzy pisali - włamać się w instalację wodną, zawor kulowy. Na zaworze dac szybkozłączkę ogrodniczą i chłodnicę sobie z taką samą szybkozłączką sprawić. Wszystkie składniki do nabycia nawet w Ciastoramie. Tylko nie dziadować na złączkach, bo o ile na działce samoczynne rozłączenie pod ciśnieniem nie narobi kłopotu, to w domu już będzie niemiłe. Złączka ogrodnicza do chłodnicy sprawdzona, z chłodnicy do wanny i masz gorącą wode do mycia wszystkiego.

Link to comment
Share on other sites

Rozważyłbym montaż trójnika i dodatkowego zaworu pod zlewem, głównie z tej racji że możesz uszkodzić baterię a dokładnie wylewkę, która w nowych bateriach często jest robiona z cienkiej blachy i nakładając na nią wąż z opaską ślimakową można ją po prostu zdeformować lub trwale uszkodzić. 

Gdybyś jednak chciał zamontować coś na baterii i zaryzykować to polecam coś takiego co zrobiłem u siebie i działa bardzo dobrze:

1. 10cm węża 22mm nasuwasz z jednej strony na wylewkę a z drugiej strony na złączkę mosiężną na wąż 1"gz x 25mm

2. Na gwint 1" nakręcasz mufę 1" -> do mufy wkręcasz redukcję 1" na 1/2" -> do redukcji wkręcasz złączkę na wąż 1/2"gz x 8mm

3. Złączkę 8mm podpinasz do chłodnicy.

Sposób dobry i działa ale ja używam go na starej baterii której mi nie szkoda. Nowej troche byłobymi mi szkoda tym bardziej że taki moduł trochę waży i może zniszczyć baterię. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.