Skocz do zawartości

Styl piwa do czarnej porzeczki


pawel4322

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

chcę uwarzyć jakieś piwo z czarnymi porzeczkami, bardzo smakowało mi chociażby Bloody belfegor z Szałpiw i chciałbym zrobić coś podobnego. Nie mam aktualnie możliwości tworzenia swojej receptury, nie mogę też znaleźć żadnego zestawu surowców do belgian strong dark ale dlatego zastanawiam się jaki styl wybrać. Co belgijskiego może fajnie komponować się z czarnymi porzeczkami? Najbardziej zastanawiam się nad dubblem i triplem.

 
 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. 

Polecam na początek zapoznać się z wpisem Pani Doroty: 

http://blog.homebrewing.pl/category/piwne-style/quadrupelbelgian-dark-strong-ale/

 

Mi osobiście porzeczka podchodzi w piwach kwaśnych. Piłem jakiś czas temu z Maryensztadt-u jakiegoś kwasa, całkiem niezłe. Do każdego belga też będzie spoko z tą porzeczką. 

Możesz zrobić belgian ale, zakwasić lekko kwasem mlekowym, żeby się nie pierdzielić z bakteriami na początek, dodać porzeczek i powinno być smacznie. Jak masz dobry dostęp do tych owoców to pokombinuj, piwo się nie zmarnuje :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z doświadczenia z winem, to czarna porzeczka potrafi przykryć wszystko, daj 10% do wiśniowego to fajnie podbije smak, daj 20% to nie będziesz czuć nic poza nią. Wydaje mi się, że największy problem to nie do czego a ile :) Sorki za dyrdymały, ale podziel się tu potem efektami, ile dałeś, do czego i co z tego wyszło, chętnie się czegoś dowiem jak to w piwie wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, drakon napisał:

a dry stout? Nie piłem takowego ale gdybym nie miał pomysłu mógłbym pójść w tym kierunku

 

Ja też bym poszedł w tą stronę, ale coś bardziej treściwego, np. Foreign Extra Stout.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.