Skocz do zawartości

Gar zacierny - Klarstein Maischfest 25L - kilka pytań


huhur

Rekomendowane odpowiedzi

48 minut temu, bercik09 napisał:

Czyli najłatwiejszym  sposobem jest zacieranie w jednej temperaturze oraz wysładzanie w temp około 80 ?  Prześledziłem  youtube jak to za granicą zacierają  w identycznym kotle o którym mowa w tym wątku to mało kto bawi się w cyrkulację pompką , po prostu podnoszą temperaturę i pobierają brzeczkę kranikiem a później wlewają od góry 

Pytaj praktyków na tym forum lub grupie FB i olej zagraniczne filmiki na YT

ps jak jest różnica w recyrkulacji i pobieraniu kranikiem? ( poza tym że się narobisz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, x1d napisał:

Nie zgodzę się, przy ustaleniu odpowiedniego przepływu (na co wpływ ma stopień ześrutowania, skład zasypu, zastosowane sito i szybkość pompy) temperatura jest podobna w całym kotle. Przy zbitym złożu jest to trudne, pomaga mieszanie podczas zmiany temperatury. Pomocne jest też zacieranie w możliwie dużej ilości wody oraz rozrzedzenie zasypu łuską.

 

Możesz coś więcej powiedzieć na ten temat ? ile więcej wody ? ile łuski i kiedy ją dodać ? rozumiem, że chodzi o łuskę ryżową ? jak najlepiej śrutować słód ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bercik09 napisał:

 

Możesz coś więcej powiedzieć na ten temat ? ile więcej wody ? ile łuski i kiedy ją dodać ? rozumiem, że chodzi o łuskę ryżową ? jak najlepiej śrutować słód ? 

Trudno tu powiedzieć konkretnie, raczej trzeba robić testy. Generalnie zasada jest taka, że im drobniejszy słód i gęstsze sito, tym wolniej przepływa brzeczka przez kosz. Zbyt wolny przepływ to niedogrzanie, zbyt szybki -  przegrzanie. Zacząłbym od grubego śrutowania i podstawowego sita, a potem zmniejszał i obserwował różnice aby dojść do optymalnego poziomu utrzymania temperatury i wydajności. (Sam badałem to bardziej chaotycznie :))

Łuska pozwala nieco rozluźnić gęsty zasyp (płatki, pszenica), możesz dodawać na początku.

Co do ilości wody - skłaniam się do 4:1- 5:1 kosztem mniejszego wysładzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.08.2020 o 01:22, x1d napisał:

Trudno tu powiedzieć konkretnie, raczej trzeba robić testy. Generalnie zasada jest taka, że im drobniejszy słód i gęstsze sito, tym wolniej przepływa brzeczka przez kosz. Zbyt wolny przepływ to niedogrzanie, zbyt szybki -  przegrzanie. Zacząłbym od grubego śrutowania i podstawowego sita, a potem zmniejszał i obserwował różnice aby dojść do optymalnego poziomu utrzymania temperatury i wydajności. (Sam badałem to bardziej chaotycznie :))

Łuska pozwala nieco rozluźnić gęsty zasyp (płatki, pszenica), możesz dodawać na początku.

Co do ilości wody - skłaniam się do 4:1- 5:1 kosztem mniejszego wysładzania.

Dziękuje za wskazówki, przetestuje je przy następnej warce :drinks:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 20.08.2020 o 06:30, Rolnik Sam w Dolinie napisał:

I ja chyba opracowałem swoją koncepcje warzenia w kociołku:

- na kranik wylewowy zakładam filtrator (od środka oczywiście),

- grzeję wodę do 70stC,

- wsadzam wiadro, wsypuję słód i mieszam,

- ustawiam temp. na 65stC, co daje w słodzie około 66-67stC,

- mieszam co 15min,

- po zatarciu podnoszę wiadro, podpieram, dolewam 2-2.5l wody 80stC dla wysłody (warka 10l),

- gotuję, chmielę,

- spuszczam przez filtrator do fermentora,

- resztę która zostaje na dnie przelewam przez sitko z tkaniną filtracyjną.

 

Gotowe - żadnej pompki itd itp, wydajność z wczoraj 82% :)

Witam

Dzięki za ciekawe wskazówki.

Jestem bardzo początkującym w warzeniu i użytkowaniu Klarsteina (bez pompki) i miałem sporo wątpliwości co do sposobu jego użytkowania.

Twoje wskazówki się sprawdziły jednak mam wątpliwość co do tych temperatur bo jak nastawiam  65stC, to w słodzie jest mniej. Dopiero podbieranie przez kranik i wlewanie na górę daje wzrost.

Czy 70stC jest dopuszczalną temperaturą do zasypywania słodu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Łoldi napisał:

Czy 70stC jest dopuszczalną temperaturą do zasypywania słodu?

 

 

Nie. Wsypujesz słód i natychmiast intensywnie mieszasz więc temperatura od razu spada. 

Musisz sobie eksperymentalnie wyćwiczyć jaką musisz mieć temp. wody dla danej ilości

słodu, żeby po zamieszaniu osiągnąć docelową temperaturę. Na początku trzeba przez 

kilka minut mieszać, żeby temp. się ustaliła. 

Ja finalnie przesiadłem się na mieszadło - niestety, żadna inna metoda nie daje tak dobrej

kontroli temperatury jak intensywne mieszanie. Czy to mieszadłem, czy pompą pompującą 

brzeczkę ze słodem to rzecz wtórna. Mieszadło łatwiej i taniej zrobić...

Niestety traci się na wygodzie ale coś za coś....

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rolnik Sam w Dolinie napisał:

 

Nie. Wsypujesz słód i natychmiast intensywnie mieszasz więc temperatura od razu spada. 

Musisz sobie eksperymentalnie wyćwiczyć jaką musisz mieć temp. wody dla danej ilości

słodu, żeby po zamieszaniu osiągnąć docelową temperaturę. Na początku trzeba przez 

kilka minut mieszać, żeby temp. się ustaliła. 

Ja finalnie przesiadłem się na mieszadło - niestety, żadna inna metoda nie daje tak dobrej

kontroli temperatury jak intensywne mieszanie. Czy to mieszadłem, czy pompą pompującą 

brzeczkę ze słodem to rzecz wtórna. Mieszadło łatwiej i taniej zrobić...

Niestety traci się na wygodzie ale coś za coś....

 

J.

Dzięki za kolejne wskazówki. Jutro będę testował to mieszadło (jak na tą chwilę mieszadło ręczne ?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czołem! Niedługo będę pierwszy raz używał Klarsteina (wersja 35l). Zastanawiam się czy przy wysładzaniu nie zamontować sracz wężyka żeby jeszcze bardziej pozbyć się syfu z brzeczki (czy takie rozwiązanie ma sens - nie zapcha się wężyk przy takim rozwiązaniu?) Dziurki w koszu zaciernym wydają mi się całkiem spore. Potem i tak planuje filtrować chmieliny przez hop spider, więc też by pomógł wyklarować brzeczkę. 

 

Druga sprawa, czy taka wełna nada się do izolacji kotła? Niestety nie ma czegoś takiego w Leroy Merlin czy Castoramie i trochę drogo wychodzi zamówienie 1m, specjalnie po to. ?

 

https://allegro.pl/oferta/welna-do-kominkow-kominkowa-z-folia-aluminiowa-izo-7605210630?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_DIO_pla_dom_budownictwo&ev_adgr=Drzwi,+kominki+i+akcesoria,+odkurzacze+centralne,+okna+i+parapety+oraz+podłogi&gclid=EAIaIQobChMIhN3fjZnh7AIVCCwYCh3weAQLEAQYASABEgKKd_D_BwE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, krachaa napisał:

czy taka wełna nada się do izolacji kotła? Niestety nie ma czegoś takiego w Leroy Merlin czy Castoramie i trochę drogo wychodzi zamówienie 1m, specjalnie po to

Ja zaizolowałem karimatą z Decathlonu. Tą co ma z jednej strony folię.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, krachaa napisał:

Czołem! Niedługo będę pierwszy raz używał Klarsteina (wersja 35l). Zastanawiam się czy przy wysładzaniu nie zamontować sracz wężyka żeby jeszcze bardziej pozbyć się syfu z brzeczki (czy takie rozwiązanie ma sens - nie zapcha się wężyk przy takim rozwiązaniu?) Dziurki w koszu zaciernym wydają mi się całkiem spore. Potem i tak planuje filtrować chmieliny przez hop spider, więc też by pomógł wyklarować brzeczkę. 

kominki+i+akcesoria,+odkurzacze+centralne,+okna+i+parapety+oraz+podłogi&gclid=EAIaIQobChMIhN3fjZnh7AIVCCwYCh3weAQLEAQYASABEgKKd_D_BwE

Jak chcesz użyć ten sraczwęzyk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, sprzęt jest z podnoszonym koszem, będzie to miało sens? 

 

Patent z matą z decatlonu mega pomysłowy (ona ma jakąś swoją nazwę/cenę? - trochę ich jest do wyboru), sprawdził bym u Siebie. ? edit: Karimata trekkingowa TREK Arpenaz M100

Edytowane przez krachaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, krachaa napisał:

Na co przyklejaliście tą matę do kotła? ?

Nie mam przyklejonej. Musi być zdejmowana do mycia, więc wyciąłem na wymiar i opatulam gar na czas warzenia.

Edytowane przez Gawron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Cześć,

Mam pytanie odnośnie połączenia garnka maischfest i pompy zewnętrznej. Posiadam garnek 35l + pompę : https://allegro.pl/oferta/pompka-dc-12v-bezszczotkowa-fontanna-pompa-12283649200

 

Mój problem polega na tym, że podczas recyrkulacji przy zacieraniu - transfer brzeczki następuje w taki sposób, że praktycznie cała brzeczka ląduję w koszu zaciernym, i po chwili pompa nie ma już czego pompować z pod kosza zaciernego. 

 

Spotkał się już ktoś z takim problemem ? 

Używam wężyków sylikonowych 10mm.  Zacieram w stosunku 1:4.

 

Z góry dziękuje za wszelkie sugestie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Ununul napisał(a):

Na wylocie z pompy (na tloczeniu) zamontuj zaworek i mozesz wtedy regulowac przeplyw pompy. Moja dziala na prawie minimum

 

Czyli nie będzie to recyrkulacja jak w kociołkach z pompą, lecz takie "ciurkanie" ? 

Edytowane przez Patrick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Patrick napisał(a):

 

Czyli nie będzie to recyrkulacja jak w kociołkach z pompą, lecz takie "ciurkanie" ? 

We wszystkich kociołkach w pompą jest zawór, którym można ustawić szybkość recyrkulacji.

A szybkość zależy od śrutowania.

"Ciurkanie" to kwestia zbyt drobnego śrutowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.