Skocz do zawartości

Czy to tak może być?


mich321

Rekomendowane odpowiedzi

hej,

Dawno dawno temu, kupiłem zestaw do warzenia własnego piwa, sam brewkit i ekstrakt tata sam wybrał

https://www.aabratek.pl/produkty/980/Czech_Pilsener_na_23L.html?fbclid=IwAR3bX2KC6Nvs_EhyL0uolnQcX04ynZ6K3oTaFzKl6WqEZVbJn35P27a1t1k

 

https://aabratek.pl/produkty/871/ekstrakt_slodowy_1_5kg.html?fbclid=IwAR16Yj2AAfalRPPBfXMfEHGbQduUWP5oEAzK8Xg6b93QQewpZ_f3C-xZ6IM

 

Fermentory itd kupiłem, z tego sklepu jak coś :) We wtorek zaczęliśmy wszystko przygotowywać i nastawiać. Wieczko( z rurką fermentacyjną) było nieszczelne więc obkleiliśmy taśmą klejącą, i tak czekamy, temperatura koło 17-18 stopni, niby coś bulgocze i pojawia się lekka piana od wczoraj ale tata zauważył, że niby znika :/ 

I tutaj moje pytanie, o co chodzi? Dobrze jest? Jak nie to co zrobić?

Aaaa, Blg początkowe nie zmierzone... taa wiem, gapy jesteśmy :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz przeźroczysty fermentor ? Od wtorku do dziś powinna pokazać się piana i to spora, rurka powinna bulgotać na prawdę MOCNO. Jeśli się to nie dzieje tj. nie ma piany i nie bulgocze to drożdże mogły nie podjąć pracy i wtedy masz już kiepską sytuacje i jak najszybciej dodawałbym nowe. Ale nie umiem Ci powiedzieć tak na odległość po tym opisie czy fermentuje to piwo czy nie bo z tego co napisałeś nie jest to oczywiste że fermentacja ruszyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, drakon napisał:

Masz przeźroczysty fermentor ? Od wtorku do dziś powinna pokazać się piana i to spora, rurka powinna bulgotać na prawdę MOCNO. Jeśli się to nie dzieje tj. nie ma piany i nie bulgocze to drożdże mogły nie podjąć pracy i wtedy masz już kiepską sytuacje i jak najszybciej dodawałbym nowe. Ale nie umiem Ci powiedzieć tak na odległość po tym opisie czy fermentuje to piwo czy nie bo z tego co napisałeś nie jest to oczywiste że fermentacja ruszyła.

Dzieki za odpowiedź, nie mam fermentora na codzień w domu wiec nie wiem, pisze tylko co mi powiedzieli :P Wieczko jest nie szczelne wiec dlatego rurka nie działa, podobno piana była na początku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak była piana to w porządku. Poczekaj jeszcze nawet 2tyg bo użyłeś drożdży z zestawu zamiast normalnych i możesz butelkować. 
Następnym razem fermentuj piwo na dobrych drożdżach, jeśli suche to np Fermentis (s-04, us-05). Temp 14-17C i nie będziesz miał takich zmartwień. Poczytaj też trochę o stylach piwnych technologii produkcji poszczególnych, surowcach wykorzystywanych do ich produkcji, ogólnych informacjach i podstawach. Najlepiej na wiki na tym portalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, drakon napisał:

Jak była piana to w porządku. Poczekaj jeszcze nawet 2tyg bo użyłeś drożdży z zestawu zamiast normalnych i możesz butelkować. 
Następnym razem fermentuj piwo na dobrych drożdżach, jeśli suche to np Fermentis (s-04, us-05). Temp 14-17C i nie będziesz miał takich zmartwień. Poczytaj też trochę o stylach piwnych technologii produkcji poszczególnych, surowcach wykorzystywanych do ich produkcji, ogólnych informacjach i podstawach. Najlepiej na wiki na tym portalu.

dzięki, a potem zlewać na cichą? przelewać do innego fermentora? Dodawać cukier do fermentora czy do butelek? :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 2 tygodniach przelej do fermentora do rozlewu dodając cukier do refermentacji rozpuszczony w wodzie (tak najdokładniej go zdozujesz- sypanie do butelek niesie za sobą możliowość błędu.)  Tylko pamiętaj by dobrze się to wymieszało, bo też możesz nierównomiernym wymieszaniem nierównomiernie zdozować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.02.2019 o 21:32, drakon napisał:

Po 2 tygodniach przelej do fermentora do rozlewu dodając cukier do refermentacji rozpuszczony w wodzie (tak najdokładniej go zdozujesz- sypanie do butelek niesie za sobą możliowość błędu.)  Tylko pamiętaj by dobrze się to wymieszało, bo też możesz nierównomiernym wymieszaniem nierównomiernie zdozować. 

Zmierzone multimierzem Multiwin

Blg 4-5

18 g/l

ok 1% alkoholu 

tak ma być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minutes ago, mich321 said:

Zmierzone multimierzem Multiwin

Blg 4-5

18 g/l

ok 1% alkoholu 

tak ma być?

Mam nadzieję, że 18g/l to nie ilość cukru jaką zamierzasz to piwo refermentować :D

Edytowane przez ronson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2/1/2019 at 5:02 PM, mich321 said:

Wieczko( z rurką fermentacyjną) było nieszczelne więc obkleiliśmy taśmą klejącą

Po co oklejaliście? Ludzie fermentują z uchyloną pokrywą i piwo wychodzi. Jest nieszczelność to nie bulgota, bulgotanie (lub nie) to nie oznaka fermentacji (lub jej braku). Jak macie wątpliwości to najlepiej zmierzyć BLG (tylko pamiętajcie, żeby zmierzyć BLG początkowe :D)

 

On 2/1/2019 at 9:13 PM, drakon said:

rurka powinna bulgotać na prawdę MOCNO

jw. bulgotanie to nie oznaka fermentacji

 

On 2/1/2019 at 9:23 PM, drakon said:

Poczekaj jeszcze nawet 2tyg bo użyłeś drożdży z zestawu zamiast normalnych i możesz butelkować

Ostatnio mi drożdże zatrzymały fermentację, ponownie ruszyły w butelkach jak podniosłem temperaturę o 3 stopnie, czego rezultatem był jeden granat, a reszta piwa poszła do kega. Polecam pod koniec fermentacji podnieść lekko podnieść temperaturę, zmierzyć BLG, za 3 dni powtórzyć pomiar i butelkować dopiero wtedy jak nie będzie zmiany.

 

On 2/1/2019 at 9:23 PM, drakon said:

Poczytaj też trochę o stylach piwnych technologii produkcji poszczególnych, surowcach wykorzystywanych do ich produkcji, ogólnych informacjach i podstawach. Najlepiej na wiki na tym portalu.

Święte słowa :D

 

On 2/1/2019 at 9:32 PM, drakon said:

Po 2 tygodniach przelej do fermentora do rozlewu dodając cukier do refermentacji rozpuszczony w wodzie (tak najdokładniej go zdozujesz- sypanie do butelek niesie za sobą możliowość błędu.)  Tylko pamiętaj by dobrze się to wymieszało, bo też możesz nierównomiernym wymieszaniem nierównomiernie zdozować. 

Dodam tylko, że warto najpierw wlać roztwór cukru, a potem na to przelać piwo - podczas przelewania piwo ładnie się wymiesza z cukrem.

Edytowane przez ronson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku piwa patrzysz tylko na wartość blg. Reszta mogłaby nie istnieć. Sprawdź w jakiej temperaturze jest wyskalowany bo sprawdzając w innej będzie lekko inny wynik. Można to przeliczyć w niektórych programach.

Warto też sprawdzić co pokazuje na czystej wodzie, bywa że mocno przełamują niektóre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.