Skocz do zawartości

American wheat ze skórką pomarańczy


Mikas86

Rekomendowane odpowiedzi

Planuje w piątek warzyć piwko jak w temacie.

Nie będzie to stylowy AW ale takie mi chodzi po głowie

Zasyp:

Pale ale 50%

Pszeniczny 40%

Płatki pszeniczne 10%

Planuje dodać po 20g suszonych skórek słodkiej pomarańczy i curasao i tu mam pytanie, otóż chlodze w wannie i nie wiem czy dać skórki na koniec gotowania czy poczekać aż ostygnie do 80 stopni w wannie i wtedy dodać. Jeśli po ostygnięciu to sparzyć skórki dla dezynfekcji czy się nie przejmować?

 

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po ostygnięciu tzn? jeśli chcesz je wrzucic w momencie rozpoczęcia fermentacji, to po 2-3 tygodniach spodziewałbym się napitku o smaku porównywalnym z płynem do naczyń. 

 

najlepsze dwa rozwiązania to:

 

- wrzucenie podczas gotowania, np na ostatnie 5-15 minut, ale wtedy stracisz część smaku i zapachu. ja wybieram tę opcję np gdy warzę witbiery albo saisony - tam gdzie cytrusy mają być komplementarne do pozostałych dodatków/efektów pracy drożdży

- na cichą na ostatnie 1-3 dni przed rozlewem. możesz zdezynfekować, ja nigdy infekcji w ten sposób jednak nie złapałem. sugeruję też na bieżąco próbować piwa. tę opcję bym Ci proponował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc "po ostygnięciu" miałem na myśli to kiedy brzeczka w wannie zejdzie poniżej 80st i wtedy dodać skórki. Do fermentacji poszło by bez nich
A co sądzisz żebym zrobił tak:
20g curasao na ostatnie 10 min gotowania
20g słodkich na chłodzenie
20g słodkich na 3 dni przed rozlewem
Będę chmielil na zimno cascade i Amarillo i chciałbym żeby te pomarańcze fajnie uzupełniły smak i aromat

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.