Skocz do zawartości

Refermentacja piwa - wpływ na aromat/smak


pyrtkovsky

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Czy dobrym sposobem na podbicie aromatu/smaku wędzonki w piwie jest np. przegotowanie wędzonych śliwek z dodatkiem wody i taki wywar po wyliczeniu ilości dodać do refermentacji?

Czy może lepszą opcją jest zatarcie słodu wędzonego i przy jego pomocy dostarczyć pożywki dla drożdży?

 

Co do piwa, które chciałbym akurat tak wykonać to rauchbock 19 BLG - obecnie lageruje i właśnie przy przelewaniu aromat wędzonki mnie nie satysfakcjonował, chcę trochę poeksperymentować właśnie z w/w pomysłem, ale chciałbym usłyszeć opinie kogoś kto miał z tym do czynienia. Wiadomo piwo się ułoży itp. ale mimo to ciekawość bierze górę i chciałbym chociaż część butelek potraktować w taki sposób.

 

Co do zasypu wędzonych słodów to około 45% co wydawało mi się wystarczającą ilością (z tych 45% 50/50 wędzony weyermann/wędzony steinbach).

 

W sumie to ciekawią mnie też odpowiedzi czy jakikolwiek dodatek do refermentacji inny niż glukoza/cukier, który posiada jakiś smak/aromat oraz cukry dla drożdży jest w stanie znacząco wpłynąć na piwo podczas gazowania w butelkach. Chętnie posłucham osób, które próbowały takich sposobów i mają jakieś doświadczenia z tym związane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.