Skocz do zawartości

Mistrzostwa Polski Piwowarów Domowych 2021 - 27-30 maja


Mateusz Puślecki

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Przyszedł czas na ogłoszenie wyników MPPD 2021. Odbędą się w najbliższą sobotę 12 czerwca o 15:00 w Browarze Zamkowym Cieszyn podczas Cieszyńskiego Święta Piwa Domowego. Zapraszam w im. swoim, jaki i zarządu PSPD :)

Szczegóły: https://pspd.org.pl/swietopiwa/ 

Szczegółowe wyniki zostaną opublikowane w kanałach PSPD i tutaj tuż po oficjalnym ogłoszeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezentujemy pełne wyniki Mistrzostwa Polski Piwowarów Domowych 2021. Jeszcze raz serdeczne gratulacje dla autorów tegorocznych Grand Championów, wszystkich laureatów i finalistów! Metryczki zostaną rozesłane do końca czerwca. W komentarzu tabela z pełnymi statystykami kategorii konkursowych.


PS. Przepraszamy za opóźnienie - wczorajsze Cieszyńskie Święto Piwa Domowego niespodziewanie zakończyło się oberwaniem chmury i jednym wielkim alertem logistycznym ?

 

Grand Champion 2021
Mistrzostwo Polski Piwowarów Domowych 
Wee Heavy 
Paweł Tokarski i Grzegorz Szymecki

 

Best Bitter
I. Michał Majchrzyk i Tomasz Majchrzyk (43,6 pkt)
II. Andrzej Mrowczyk (37,4 pkt)
III. Piotr Andrzejczak (34,6 pkt)
IV. Grzegorz Suchan (33,8 pkt)
V. Mateusz Małż (26,6 pkt)
VI. Mateusz Koczwara (24,8 pkt)
VII. Mariusz Zaborowski (23,2 pkt)
VIII. Mariusz Bystryk (15,8 pkt)
 
Braggot
I. Łukasz Lewczuk (42,2 pkt)
II. Mariusz Zaborowski (38,6 pkt)
III. Nikodem Fajdek (35,6 pkt)
IV. Adam Dymarczyk (31,2 pkt)
V. Kamil Pasierbik i Joanna Wosiak (28 pkt)
 
Cream Ale 
I. Jakub Kluz (39,4 pkt)
II. Tomasz Bieńkowski (38,8 pkt)
III. Rafał Szuplewski (37,8 pkt)
IV. Piotr Nowicki (34,6 pkt)
V. Mateusz Okrój (34,4 pkt)
VI. Ireneusz Misiak (30,8 pkt)
 
Czech Light Pale Lager
I. Adam Halwa (41,4 pkt)
II. Daniel Śledzikowski (38,6 pkt)
III. Daniel Duda (31,4 pkt)
IV. Michał Leszczuk (31,2 pkt)
V. Jarosław Reczek (27,2 pkt)
 
Fruit Milk Stout
I. Kamil Pasierbik i Joanna Wosiak (43,2 pkt)
II. Adrian Gardian (41,4 pkt)
III. Andrzej i Magdalena Poturalscy (33,8 pkt)
IV. Nikodem Fajdek (31 pkt)
V. Filip i Alessia Łozińscy (30,8 pkt)
VI. Krzysztof Krawczyk (30,6 pkt)
VI. Marcin Kamiński (27,8 pkt)
VII. Fabian Wojciech (24,6 pkt)
 
Gotlandsdricke
nie przeprowadzono rundy finałowej - brak zakwalifikowanych piw
 
Koelsch
I. Karol Juros (36,2 pkt)
II. nie przyznano
III. nie przyznano
 
Lichtenhainer 
I. Mateusz Okrój (40,6 pkt)
II. Dawid Pietkiewicz i Kacper Anklewicz (38,6 pkt)
III. Andrzej Wójciak (35,2 pkt)
IV. Jakub Czyżewski (34,6 pkt)
V. Michał Cieślik (31,2 pkt)
VI. Witold Borczyk (29,4 pkt)
 
Niskoalkoholowy Dry Stout (≤2% alk.) 
I. Adam Szmyd (43,8 pkt)
II. Kacper  Myśliński (35 pkt)
III. Marcin Wojdat (34,6 pkt)
IV. Michał Jarosiński (30 pkt)
 
Porter Bałtycki Barrel Aged
I. Adrian Sikora (40 pkt)
II. Michał Pomianowski (38,6 pkt)
III. Piotr Przymusiak (35 pkt)
IV. Mateusz Haberka (34,6 pkt)
V. Maciej  Maciejewski (33,6 pkt)
VI. Piotr Wysota (32 pkt)
VII. Rafał Szuplewski (27 pkt) 

Rauchdoppelbock 
I. Michał Tomaszek (42,5 pkt)
II. Michał Matysiak (41 pkt)
III. Mateusz Haberka (40,75 pkt)
IV. Paweł Tokarski i Grzegorz Szymecki (35,75 pkt)
V. Piotr Przybył (33,75 pkt)
VI. Andrzej Czajkowski (30 pkt)
 
Straight Lambic
I. Jerzy Nowicki (43,4 pkt)
II. Grzegorz Marć (40,6 pkt)
III. nie przyznano 
 
West Coast IPA
I. Paweł Wróbel (39,6 pkt)
II. Paweł Kowalewski (38 pkt)
III. Wojciech Dragan (34,6 pkt)
IV. Szymon Sobieszczyk (34,2 pkt)
V. Karol Juros (31,6 pkt)
VI. Miłosz Siewniak (30,2 pkt)
VII. Jarosław Reczek (25,6 pkt)
 
Wee Heavy
I. Paweł Tokarski i Grzegorz Szymecki (44,8 pkt)
II. Mariusz Bystryk (41,4 pkt)
III. Marcin Chołaściński (35,2 pkt)
IV. Waldemar Wach (34,2 pkt)
V. Rafał Cecotka (32,4 pkt)
 
Weissbier
I. Ireneusz Misiak (39,6 pkt)
II. Jacek Stachowski (39,4 pkt)
III. Michał Kocielnik (37,4 pkt)
IV. Dariusz Lampa (35 pkt)
V. Maciej Żyhałko (33,2 pkt)
VI. Jakub Rotkegel (31,6 pkt)
 
White IPA
I. Mateusz Okrój (39,25 pkt)*
II. Mariusz Bystryk (39,25 pkt)
III. Karol Juros (38,5 pkt)
IV. Tomasz Szczukiewicz i Mateusz Nikodem (38 pkt)
V. Bartosz Ciura (35 pkt)
VI. Jakub Staroń (34,75 pkt)
VII. Paweł Wróbel (33,25 pkt)
VIII. Rafał Szuplewski (29,75 pkt)
IX. Fernando Coppi (25,25 pkt)

 

Nagrody frekwencyjne za największą liczbę kategorii piw skutecznie dostarczonych na konkurs
I. Kamil Pasierbik (16)
II. ex aequo: Mariusz Bystryk i Mateusz Okrój (12)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Tak przeglądam te wyniki i zastanawiam się nad tym  jakimi kryteriami kierują się sędziowie przy ocenie tych wszystkich piw podczas konkursów, jakie kryteria obowiązują przy dopuszczaniu piw do finału i czy zawsze są to te same kryteria. Nie piszę tego posta, żeby się żalić, ponieważ piwne konkursy traktuje bardziej jak zabawę, jednak, żeby dobrze się bawić to trzeba rozumieć reguły gry danej zabawy. Po otrzymaniu metryczek eliminacyjnych z  zakończonych mistrzostw (zwłaszcza chodzi o jedną z nich, z pozostałymi jakoś mogę się zgodzić) zastanawiam się czy jest jakikolwiek sens wysyłania piw na te konkursy, żeby dowiedzieć się jak moje piwo sytuuje się w stosunku do piw innych piwowarów, bo  to co zauważam to brak spójności w ocenie piw pomiędzy różnymi konkursami, a może także i w obrębie tych samych konkursów. Mam taką metryczkę z obecnych mistrzostw, gdzie piwo zostało ocenione jako piwo w stylu, jest zresztą w uwagach dokładnie napisane takie zdanie. Każdy z parametrów mieścił się idealnie w wymaganych widełkach, a oczekiwane w tym stylu walory aromatyczno-smakowe były ocenione jako górne dopuszczalne wartości. Niemniej piwo do finału  nie przeszło ponieważ sędziowe znaleźli w nim dwie wady o intensywności 1. Zaznaczam, ja ani moi znajomi, którzy są w piwie wyrobieni tych wad nie czują, Jednak nie jest to akurat istotne dla treści tego posta. Przyjmijmy, że one faktycznie w moim piwie były obecne i tylko mój brak zdolności sensorycznych sprawił, że nie czułem ich, niech tak będzie. Nie to jest głównym problemem, który tutaj napotykam. Zdarzało mi się wygrać kilka konkursów PSPD, niektóre moje piwa otrzymały ponad 40 punktów, mimo iż także zdarzało się, że miały wadę wycenioną na 1. np. lekkie ściąganie. Patrzę sobie na te wyniki i widzę, że w kategorii o której mówimy są piwa, które mają po 20 kilka punktów? Jak rozumiem te piwa nie miały  żadnych wad, nawet na poziomie 1, tylko ocena została obniżona za to, że poziom natężenia bukietu smakowo- zapachowego był nieodpowiedni , balans był taki sobie i, wygląd nie taki i piany jak rozumiem też nie było. Ciężko to zrozumieć. To tak tylko w nawiązaniu do posta użytkownika anteks.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ciekawostkę napiszę, że mój milk stout z dodatkiem owoców którymi w moim przypadku były MALINY nie zakwalifikował się do finałów z powodu zbyt dużej ilości dodanych owoców które całkowicie zdominowały piwo. CAŁKOWICIE SIĘ ZGADZAM z oceną sędziów i nie mam absolutnie żadnych pretensji, że piwo zostało odrzucone !!!! Nie byłoby nic w tym dziwnego gdyby nie to, że sędziowie napisali w metryczce, że piwo bazowe zostało zdominowane przez aromat i smak WIŚNI :):):) Tak więc wszyscy uczestnicy konkursów pamiętajcie żeby podchodzić z rezerwą do konkursów  :)  Pozdrawiam wszystkich sędziów i uczestników konkursu !!!!!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, AAABBBCCC napisał:

Dzień dobry.

Tak przeglądam te wyniki i zastanawiam się nad tym  jakimi kryteriami kierują się sędziowie przy ocenie tych wszystkich piw podczas konkursów, jakie kryteria obowiązują przy dopuszczaniu piw do finału i czy zawsze są to te same kryteria. Nie piszę tego posta, żeby się żalić, ponieważ piwne konkursy traktuje bardziej jak zabawę, jednak, żeby dobrze się bawić to trzeba rozumieć reguły gry danej zabawy. Po otrzymaniu metryczek eliminacyjnych z  zakończonych mistrzostw (zwłaszcza chodzi o jedną z nich, z pozostałymi jakoś mogę się zgodzić) zastanawiam się czy jest jakikolwiek sens wysyłania piw na te konkursy, żeby dowiedzieć się jak moje piwo sytuuje się w stosunku do piw innych piwowarów, bo  to co zauważam to brak spójności w ocenie piw pomiędzy różnymi konkursami, a może także i w obrębie tych samych konkursów. Mam taką metryczkę z obecnych mistrzostw, gdzie piwo zostało ocenione jako piwo w stylu, jest zresztą w uwagach dokładnie napisane takie zdanie. Każdy z parametrów mieścił się idealnie w wymaganych widełkach, a oczekiwane w tym stylu walory aromatyczno-smakowe były ocenione jako górne dopuszczalne wartości. Niemniej piwo do finału  nie przeszło ponieważ sędziowe znaleźli w nim dwie wady o intensywności 1. Zaznaczam, ja ani moi znajomi, którzy są w piwie wyrobieni tych wad nie czują, Jednak nie jest to akurat istotne dla treści tego posta. Przyjmijmy, że one faktycznie w moim piwie były obecne i tylko mój brak zdolności sensorycznych sprawił, że nie czułem ich, niech tak będzie. Nie to jest głównym problemem, który tutaj napotykam. Zdarzało mi się wygrać kilka konkursów PSPD, niektóre moje piwa otrzymały ponad 40 punktów, mimo iż także zdarzało się, że miały wadę wycenioną na 1. np. lekkie ściąganie. Patrzę sobie na te wyniki i widzę, że w kategorii o której mówimy są piwa, które mają po 20 kilka punktów? Jak rozumiem te piwa nie miały  żadnych wad, nawet na poziomie 1, tylko ocena została obniżona za to, że poziom natężenia bukietu smakowo- zapachowego był nieodpowiedni , balans był taki sobie i, wygląd nie taki i piany jak rozumiem też nie było. Ciężko to zrozumieć. To tak tylko w nawiązaniu do posta użytkownika anteks.

Nie ma sie czego wstydzić i trzeba było napisac pod swoim prawdziwym nickiem

ps do paczki dołączyłeś kopertę?

Edytowane przez anteks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 2.07.2021 o 16:08, BROWAR KWARTA napisał:

Witam,

Mam pytanie kiedy mniej więcej można spodziewać się metryczek piw finałowych ? Pozdrawiam !

W większości kategorii metryczki są już do pobrania w systemie konkursowym po zalogowaniu. Z brakujących kategorii mam nadzieję będą dostępne w przeciągu kilku dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.