Skocz do zawartości

Kosz do filtracji młóta/chmielin


xborsuk

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę wybaczyć jeśli powielam temat ale nie udało mi się znaleźć właściwego wątku poruszającego problem poniższego kosza filtracyjnego. Czy ktoś z Was używa/ł takiego bądź podobnego kosza podczas wysładzania bądź gotowania z chmielem bądź chmielenia na zimno? Zastanawiam się nad kupnem a nie chciałbym wyrzucać pieniędzy w błoto. Używam zwykłego 30 litrowego gara emaliowanego i zwykłych fermentatorów z tworzywa sztucznego (wiader). Jakie macie doświadczenia - warto?image.thumb.png.249d068af2eac22e8419700631f010b2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam tego kosza. Z tego co zauważyłem to na ten moment jest kiepska wydajność. Warzę bardzo rzadko (raz na 3-4 miesiące), więc użyłem go tylko jeden raz na warce 100% malt i uzyskałem ok. 60% wydajność. Nie mieszałem zbyt zacieru, więc może to był powód niskiej wydajności. Na warce Dubbla z dodatkiem cukru otrzymałem chyba ok. 90% wydajność, ale wiadomo - cukier.

Z plusów to mega szybka robota. Ostatnio uwinąłem się w 3,5 - 4 godziny z chłodzeniem (warka ok. 10-13 litrów - teraz nie mam notatek przy sobie). Jest to też bardzo wygodne. Po zacieraniu wyciągam kosz i pozwalam jeszcze zlecieć ostatnim kroplom i w tym samym czasie odpalam palnik/grzałki i zaczynam gotować. Nie ma utraty czasu na wysładzanie i ponowne podgrzewanie, gdyż grzanie zaczyna się od ok. 60°C.

Jeśli nie zależy Ci na dużej wydajności a zależy Ci na czasie (tak jak mi) to z czystym sumieniem mogę polecić BIAB. Mój koszyk robił kolega @lewatywa8 - świetny kontakt, zadawał dużo pytań, dzięki którym udało mu się zrobić kosz idealny dla moich zastosowań :) Polecam :)

Edytowane przez markus383
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.