Skocz do zawartości

FERMZILLA 27L GEN2


goldi_WRO

Rekomendowane odpowiedzi

Własnie doświadczyłem nieszczelności na górnej pokrywie.  Wszystkie Fermzille wyprodukowane od grudnia 2019 mają nową grubszą wersję - 2,65mm eliminującą wycieki. W Australii wymieniają w ramach gwarancji na szczęście w kommplecie był zestaw zapasowy ale chyba uda się u majfriendów coś dopasować.
Wymiary:

OD: 106mm

CS: 2,65mm

Mała edycja aby nie zaśmiecać: kupiłem , sprawdziłem i pasuje. Test szczelności przy następnym warzeniu. Samo spasowanie jakby ciaśniejsze i dużo lepsze niż na nowym oryginalnym starego typu. Znalazłem u majfriendów gumowe i silikonowe. Kupiłem te drugie:
https://pl.aliexpress.com/item/1005001894255400.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.11.21ef1c24MW9341&gatewayAdapt=glo2pol

Edytowane przez WojtekGaaD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.07.2022 o 14:32, erniczek napisał:

Hej,

czy wymiana plastikowego zbiornika jest wymagana po czasie jaki zaleca producent? Chodzi mi o sam plastik, nie uszczelki etc. Mam możliwość zakupienia w okazyjnej cenie samego zbiornika 55L, jest nowy ale data produkcji jest dwa lata wstecz czyli 2020r. Czy mogą być jakieś negatywne skutki?

 

 

Jeśli masz na myśli tą datę na zbiorniku to tak - wymieniasz albo robisz próbę ciśnienia. W manualu masz opisane co i jak. Ważne żeby próbę robić na wodzie a nie na co2. W skrócie - nalewasz wodę pod korek zakręcasz i podajesz ciśnienie 4 bary na minimum 1 minutę. Moim zdaniem 3-3,5  bara wystarczy - nie ma co przesadzać bo i tak nie będziemy fermentować piw powyżej 2 barów. Przed i po próbie zaleca się dokładnie obejrzeć baniak czy nie ma zadrapań, wgnieceń itp. które mogą być być tzw. zalążkiem pęknięcia.

Jeśli wszystko jest ok to można używać kolejny rok. 

Przed próbą należy jeszcze wymienić zawór bezpieczeństwa (ten czerwony który jest na 2.5 bara) na szary który wytrzymuje 6.9 bara.

 

 

43 minuty temu, Syllabub napisał:

Przy jakich temperaturach dam rade butelkować piwo z fermzilla? Na chwilę obecną nie mam gdzie postawić dodatkowej lodówki. Czy przy temperaturach 15-18 stopni jest szansa zabutelkować piwo? Może jakiś beer gun byłby to tego przystosowany? Jakieś pomysły?

 

Zależy od poziomu nagazowania.

Najlepiej obniżyć temperaturę. Nie masz możliwości aby wynieść piwo na zewnątrz? Np. na balkon na 2-3 dni? Teraz jest idealna temperatura, 2-3C

Jeśli nie, to piwo będzie się pieniło. Pewnie da się, ale będziesz czekał na opadnięcie piany i dolewał w nieskończoność - co odgazuje piwo i wydłuży rozlew.

Najlepsza byłaby nalewarka przeciwciśnieniowa. Te beer-guny średnio się sprawdzają.

 

 

    

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, skybert napisał:

 

 

Zależy od poziomu nagazowania.

Najlepiej obniżyć temperaturę. Nie masz możliwości aby wynieść piwo na zewnątrz? Np. na balkon na 2-3 dni? Teraz jest idealna temperatura, 2-3C

Jeśli nie, to piwo będzie się pieniło. Pewnie da się, ale będziesz czekał na opadnięcie piany i dolewał w nieskończoność - co odgazuje piwo i wydłuży rozlew.

Najlepsza byłaby nalewarka przeciwciśnieniowa. Te beer-guny średnio się sprawdzają.

 

Przy takiej pogodzie nie widzę problemu wynieść na za zewnątrz ale co w lecie?

Jaka nalewarka przeciwciśnieniowa była by dobra? 

Coś takiego warte polecenia?

https://homebrewing.pl/nalewarka-przeciwcisnieniowa-p-1959.html

    

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... w lecie masz przerwę w warzeniu ;) albo spijasz piwo bezpośrednio z fermzilli ale bez lodówki się nie obejdzie bo będzie za ciepłe...

 

Co do tej nalewarki to się nie wypowiem, bo nie wiem. Ja wszystkie piwa keguję, z butelkami dałem sobie spokój już dawno temu.  A jak chcę komuś dać czy wziąć ze sobą to leję schłodzone z kranu do plastikowych butelek takich 1litrowych.   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 15.03.2022 o 06:52, MarcEs napisał(a):

Od dwóch warek mam problem z odkręceniem po fermentacji dolnego zbiornika.

W końcu poprawili, w najnowszej wersji 3.2 zawór i dolny zbiornik są  na klamry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.