Skocz do zawartości

Pokrywa Cornelius bez zaworka, czy??


burczas

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie, Czy idzie dorobić zaworek?? Czy ktoś przerabiał, może masz jakiś tutorial jak to przerobić ??
Ja mam dwa takie kegy bez zaworów. Jak je napełnie piwem, to złącze co2 podłaczam po piwną A tą co podłącza się co2 przy kegu od powietrzam. Robię tak od kilku lat i jest ok.

Wysłane z mojego SM-G390F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się. Gdzieś widziałem zaworek wraz z gniazdem do kupienia.

Trzeba tylko wywiercic otwór o odpowiedniej średnicy i dać do pospawania.

Nie wiem czy nie taniej jest kupić pokrywę już z zaworkiem, bo jak policzysz cene zaworka z gniazdem, przesyłke, usługę spawania to może wyjśc na to samo (lub nawet taniej - spawanie nierdzewki jest dośc drogie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś myślałem że zaworek jest wręcz niezbędny przy kegu.

Trwało to dopóki nie okazało się że piwo w kegu jest całkowicie odgazowane właśnie przez nieszczelny zaworek a ja byłem na wyjeździe i miałem ze sobą 2 12g naboje CO2 do wyszynku.

Od tego czasu myślę że zaworek jest całkowicie zbędny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Krzych132 napisał:

Kiedyś myślałem że zaworek jest wręcz niezbędny przy kegu.

Trwało to dopóki nie okazało się że piwo w kegu jest całkowicie odgazowane właśnie przez nieszczelny zaworek a ja byłem na wyjeździe i miałem ze sobą 2 12g naboje CO2 do wyszynku.

Od tego czasu myślę że zaworek jest całkowicie zbędny.

Zaworek jest przydatny by wypuścić powietrze, odgazować piwo i dla bezpieczeństwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, anteks napisał:

Zaworek jest przydatny by wypuścić powietrze, odgazować piwo i dla bezpieczeństwa

Wypuścić powietrze, odgazować piwo można naciskając czymś zaworek kroćca gazowego. Nie stanowi to najmniejszego problemu.

Dodatkowo można skrócić rurkę gazową.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo to sprawa oczywista.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.