Jump to content

Problem z Pilsem od Widawy

Recommended Posts

Witam. Otworzyłem przed chwilą tego pilsa ze zdjęcia. Ewidentnie jest to w stylu Session IPA, ewentualnie APA. Wyraźna Ameryka niczym po sowitym chmieleniu na zimno, ostra goryczka. Błąd przy rozlewie? Czy to piwo takie jest? Na ratebeer itp. nikt nie wspomina o tego typu doznaniach, a recenzje ewidentnie nie odzwierciedlają tego, co mam w butelce. Więc bardziej obstawiałbym (o zgrozo) błąd browaru...

Ktoś spotkał się z czymś takim?

20191113_204358.jpg

20191113_204434.jpg

42 minuty temu, anteks napisał:

Pisałeś do Wojtka w tej "sprawie"

ps dołącz certyfikat BJCP, PSPD

Czy brak certyfikatu oznacza z góry, że jestem nygus i się nie znam na niczym? Ja tu nie piszę o różnicach między witbierem a saisonem, tylko klasycznym pilsem a AIPA. A jakby na butelce było napisane, że "jasne pełne" a byłoby ciemne, to też muszę mieć certyfikat aby stwierdzić niezgodność? :P  To piwo było na prawdę fajne, ale jak kupuję klasycznego pilsa, na ratebeer ludzie piszą recenzje niby zgodne ze stylem, a z butelki bucha ameryką to jest wszystko ok? Coś mi tu nie halo. Może mam wysłać Ci butelkę to ocenisz? Serio pytam ;)
P.S. Pisałem do Widawy na fb. Na razie bez odpowiedzi.

Edited by kamilg20

10 minut temu, kamilg20 napisał:

Czy brak certyfikatu oznacza z góry, że jestem nygus i się nie znam na niczym? Ja tu nie piszę o różnicach między witbierem a saisonem, tylko klasycznym pilsem a AIPA. A jakby na butelce było napisane, że "jasne pełne" a byłoby ciemne, to też muszę mieć certyfikat aby stwierdzić niezgodność? :P  To piwo było na prawdę fajne, ale jak kupuję klasycznego pilsa, na ratebeer ludzie piszą recenzje niby zgodne ze stylem, a z butelki bucha ameryką to jest wszystko ok? Coś mi tu nie halo. Może mam wysłać Ci butelkę to ocenisz? Serio pytam ;)
P.S. Pisałem do Widawy na fb. Na razie bez odpowiedzi.

Musisz i sie nie znasz ? . Pan Wojtek nie odpowiada bo chyba jest obecnie w Banbergu

Edited by anteks

1 minutę temu, anteks napisał:

Musisz

To odnośnie wysyłki piwa? Daj adres i wysyłam jutro paczką :D Tylko wcześniej sprawdzę drugi raz tą samą partię.

Trochę mi w twarz dajesz twierdząc, że nie potrafię odróżnić tych dwóch stylów, przecież nie zmyślam, a i nie piję kraftów od wczoraj. Zaraz po otwarciu butelki rzuciłem się do kompa żeby sprawdzić co ja w sumie kupiłem i nigdzie nie znalazłem informacji, że chmielone nowofalowo. Właśnie wącham "dno" butelki i widzę oczami wyobraźni ten zielony amerykański kożuch na powierzchni piwa w fermentorze, tuż przed rozlewem :P

6 minut temu, kamilg20 napisał:

To odnośnie wysyłki piwa? Daj adres i wysyłam jutro paczką :D Tylko wcześniej sprawdzę drugi raz tą samą partię.

Trochę mi w twarz dajesz twierdząc, że nie potrafię odróżnić tych dwóch stylów, przecież nie zmyślam, a i nie piję kraftów od wczoraj. Zaraz po otwarciu butelki rzuciłem się do kompa żeby sprawdzić co ja w sumie kupiłem i nigdzie nie znalazłem informacji, że chmielone nowofalowo. Właśnie wącham "dno" butelki i widzę oczami wyobraźni ten zielony amerykański kożuch na powierzchni piwa w fermentorze, tuż przed rozlewem :P

Browar WIDAWA Wrocławska 97, 55-003 Chrząstawa Mała. Myślisz że było więcej parti?

1 minutę temu, anteks napisał:

Myślisz że było więcej parti?

Nie wiem, bo przecież - nie znam się ? Ale warto sprawdzić przed zakupem. Jest to dla mnie po prostu sytuacja mocno nietypowa i po raz pierwszy się z tym spotykam, stąd moje wybitne zainteresowanie i dzielę się na forum moimi nieprofesjonalnymi spostrzeżeniami ;)

6 minut temu, kamilg20 napisał:

Nie wiem, bo przecież - nie znam się ? Ale warto sprawdzić przed zakupem. Jest to dla mnie po prostu sytuacja mocno nietypowa i po raz pierwszy się z tym spotykam, stąd moje wybitne zainteresowanie i dzielę się na forum moimi nieprofesjonalnymi spostrzeżeniami ;)

Nie znam sie , jak napisałem pisz do właściciela Browaru Widawa ( widziałem na Fb że jest obecnie w Bambergu)

Ja kiedyś kupiłem apę z Garage Monks, która okazała się Berliner Weissenem, pisali że najprawdopodobniej był błąd przy etykietowaniu, ale raczej problem był z pojedynczymi sztukami, bo gadałem z właścicielem sklepu gdzie kupiłem i mówił, że nikt nie zgłaszał problemów.

Wojtek odpowiedział. To piwo zostało uwarzone dla Auchan, ale w wersji z Simcoe, ale nie zmieniono etykiet. Działanie więc celowe i do żadnej pomyłki nie doszło. Mimo wszystko sytuacja jest dość nietypowa, bo żadnych informacji na ten temat nie ma, a piwo jest zupełnie inne niż sugerują opisy w interneccie i etykieta. Także Pilsner z Widawy w Auchan jest z Ameryką ;)

Edited by kamilg20