Skocz do zawartości

Problem z Pilsem od Widawy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Otworzyłem przed chwilą tego pilsa ze zdjęcia. Ewidentnie jest to w stylu Session IPA, ewentualnie APA. Wyraźna Ameryka niczym po sowitym chmieleniu na zimno, ostra goryczka. Błąd przy rozlewie? Czy to piwo takie jest? Na ratebeer itp. nikt nie wspomina o tego typu doznaniach, a recenzje ewidentnie nie odzwierciedlają tego, co mam w butelce. Więc bardziej obstawiałbym (o zgrozo) błąd browaru...

Ktoś spotkał się z czymś takim?

20191113_204358.jpg

20191113_204434.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, anteks napisał:

Pisałeś do Wojtka w tej "sprawie"

ps dołącz certyfikat BJCP, PSPD

Czy brak certyfikatu oznacza z góry, że jestem nygus i się nie znam na niczym? Ja tu nie piszę o różnicach między witbierem a saisonem, tylko klasycznym pilsem a AIPA. A jakby na butelce było napisane, że "jasne pełne" a byłoby ciemne, to też muszę mieć certyfikat aby stwierdzić niezgodność? :P  To piwo było na prawdę fajne, ale jak kupuję klasycznego pilsa, na ratebeer ludzie piszą recenzje niby zgodne ze stylem, a z butelki bucha ameryką to jest wszystko ok? Coś mi tu nie halo. Może mam wysłać Ci butelkę to ocenisz? Serio pytam ;)
P.S. Pisałem do Widawy na fb. Na razie bez odpowiedzi.

Edytowane przez kamilg20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, kamilg20 napisał:

Czy brak certyfikatu oznacza z góry, że jestem nygus i się nie znam na niczym? Ja tu nie piszę o różnicach między witbierem a saisonem, tylko klasycznym pilsem a AIPA. A jakby na butelce było napisane, że "jasne pełne" a byłoby ciemne, to też muszę mieć certyfikat aby stwierdzić niezgodność? :P  To piwo było na prawdę fajne, ale jak kupuję klasycznego pilsa, na ratebeer ludzie piszą recenzje niby zgodne ze stylem, a z butelki bucha ameryką to jest wszystko ok? Coś mi tu nie halo. Może mam wysłać Ci butelkę to ocenisz? Serio pytam ;)
P.S. Pisałem do Widawy na fb. Na razie bez odpowiedzi.

Musisz i sie nie znasz ? . Pan Wojtek nie odpowiada bo chyba jest obecnie w Banbergu

Edytowane przez anteks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, anteks napisał:

Musisz

To odnośnie wysyłki piwa? Daj adres i wysyłam jutro paczką :D Tylko wcześniej sprawdzę drugi raz tą samą partię.

Trochę mi w twarz dajesz twierdząc, że nie potrafię odróżnić tych dwóch stylów, przecież nie zmyślam, a i nie piję kraftów od wczoraj. Zaraz po otwarciu butelki rzuciłem się do kompa żeby sprawdzić co ja w sumie kupiłem i nigdzie nie znalazłem informacji, że chmielone nowofalowo. Właśnie wącham "dno" butelki i widzę oczami wyobraźni ten zielony amerykański kożuch na powierzchni piwa w fermentorze, tuż przed rozlewem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, kamilg20 napisał:

To odnośnie wysyłki piwa? Daj adres i wysyłam jutro paczką :D Tylko wcześniej sprawdzę drugi raz tą samą partię.

Trochę mi w twarz dajesz twierdząc, że nie potrafię odróżnić tych dwóch stylów, przecież nie zmyślam, a i nie piję kraftów od wczoraj. Zaraz po otwarciu butelki rzuciłem się do kompa żeby sprawdzić co ja w sumie kupiłem i nigdzie nie znalazłem informacji, że chmielone nowofalowo. Właśnie wącham "dno" butelki i widzę oczami wyobraźni ten zielony amerykański kożuch na powierzchni piwa w fermentorze, tuż przed rozlewem :P

Browar WIDAWA Wrocławska 97, 55-003 Chrząstawa Mała. Myślisz że było więcej parti?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, anteks napisał:

Myślisz że było więcej parti?

Nie wiem, bo przecież - nie znam się ? Ale warto sprawdzić przed zakupem. Jest to dla mnie po prostu sytuacja mocno nietypowa i po raz pierwszy się z tym spotykam, stąd moje wybitne zainteresowanie i dzielę się na forum moimi nieprofesjonalnymi spostrzeżeniami ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, kamilg20 napisał:

Nie wiem, bo przecież - nie znam się ? Ale warto sprawdzić przed zakupem. Jest to dla mnie po prostu sytuacja mocno nietypowa i po raz pierwszy się z tym spotykam, stąd moje wybitne zainteresowanie i dzielę się na forum moimi nieprofesjonalnymi spostrzeżeniami ;)

 

Nie znam sie , jak napisałem pisz do właściciela Browaru Widawa ( widziałem na Fb że jest obecnie w Bambergu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś kupiłem apę z Garage Monks, która okazała się Berliner Weissenem, pisali że najprawdopodobniej był błąd przy etykietowaniu, ale raczej problem był z pojedynczymi sztukami, bo gadałem z właścicielem sklepu gdzie kupiłem i mówił, że nikt nie zgłaszał problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek odpowiedział. To piwo zostało uwarzone dla Auchan, ale w wersji z Simcoe, ale nie zmieniono etykiet. Działanie więc celowe i do żadnej pomyłki nie doszło. Mimo wszystko sytuacja jest dość nietypowa, bo żadnych informacji na ten temat nie ma, a piwo jest zupełnie inne niż sugerują opisy w interneccie i etykieta. Także Pilsner z Widawy w Auchan jest z Ameryką ;)

Edytowane przez kamilg20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.