Skocz do zawartości

4Blg po tygodniu burzliwej


Bodziok

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem!

 

Kupiłem zestaw z drozdzami  european lager coopers.Zadałem drożdze do chyba zbyt wysokiej temperatury brzeczki(30*),ale zaczęły pracować. Po 8 dniach blg wynosi 4,bardzo malo piany,brak unoszących się gazów i bulgotania w rurce fermentacyjnej(Według instrukcji powinno być 1Blg lub mniej. Czy jak przeleje brzeczke do butelek z ilością cukru zawartą w instrukcji to nie będzie tzw. granatów? Jak mogę uratować sytuacje? Jutro jeszcze zmierze dla pewności Blg czy się zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Bodziok napisał:

Zadałem drożdze do chyba zbyt wysokiej temperatury brzeczki(30*)

Ło matko i cuuuurko ;)

Poczekaj jeszcze z tydzień i jak Blg nie będzie się zmieniało to teoretycznie można butelkować, ale...... kup dużo alcaprimu bo w piwie dużo, ale to bardzo dużo się dzieje, niekoniecznie dobrze.

 

Już nie oczekiwał bym temperatur lagerowych, ale w kolejnym piwie chociaż schłodź do tych 18-20­°C - jest przecież już prawie zima, więc i na zewnątrz i w kranie temperatury sprzyjają.

 

A tak poważnie to nie oczekuj jakiś "sztosów", a nawet dobrego piwa - będzie estrowe, z dużą ilością fuzli i raczej niedobre - jedyna jego zaleta, to że jest z "własnej hodowli". Następnym razem PILNUJ TEMEPERATUR FERMENTACJI, a reszta jakoś się uda

Edytowane przez korzen16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poważnie to zadałeś drożdże do brzeczki o zdecydowanie za wysokiej temperaturze, tak o  10-15°C - drożdżom w to mi graj, ale piwu to nie służy. Piwo, jeżeli w ogóle będzie pijalne, to będzie bardzo kacogenne, estrowe (bardzo aromatyczne), ale na różne sposoby. Z pewnością je wypijesz i będziesz cmokał jakie dobre ;)

 

W puchach są drożdże pseudolagerowe, ale z pewnością nie na 30°C. Wszystkie inne błędy są wybaczane, ale nie temperatury fermentacji -to całkowicie niszczy piwo. 

Edytowane przez korzen16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.