Skocz do zawartości

S-04 odfermentowaly 12 blg w 72h?


Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie.

Taka szybka fermentacja jeszcze mi sie nie trafila. Przewaznie 5-7 dni bulga a tu stop. 

Wrzucilem balingometr do fermentora wiec widze ze juz po 48h stoi w miejscu... gdzies jakos przy 5blg (ciezko stwierdzic bo resztki piany oblepiaja) otworze, sprawdze to uzupelnie.

 

Pytanie: czekac? Mieszac? Czy zlewac na cicha?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Miałem podobnie teraz z Chocolate Milk Stoutem. Testowo zrobiłem na S-04 i po 2-gim dniu burzliwej nie wiele się już działo. Myślałem że trzeba będzie zadać nowe bo te nie dały rady. Nic bardziej mylnego. Po 7-miu dniach spławik potwierdził że fermentowało cały czas i to bardzo sprawnie. Po tygodniu w 18'C zjechało z 14Blg do 6Blg

Pewnie nie wiele się zmieni bo poszło 0,5kg laktozy ale zamierzam trzymać jeszcze tydzień i zleję na cichą jeszcze na tydzień. Myślę że też powinieneś zaczekać i dać im spokojnie robić robotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w 3,5 dnia zjadły 21Blg do 5. Problem z tym, że potrafią później przez miesiąc resztki dojadać. Zauważyłem, że mają tendencję do wznowienia fermentacji po otrzymaniu tlenu (butelkowanie czy przelanie na cichą)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Grzegorz Żukowski napisał:

Mi w 3,5 dnia zjadły 21Blg do 5. Problem z tym, że potrafią później przez miesiąc resztki dojadać. Zauważyłem, że mają tendencję do wznowienia fermentacji po otrzymaniu tlenu (butelkowanie czy przelanie na cichą)

Zawsze cicha

10-14 dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Ja odkąd mam możliwość, podnoszę drożdżom temperaturę fermentacji przykładowo moja ostatnia warka:

Start 10 blg

3 doby - 16,5 °C

2 doby - 18,5 °C - po tym czasie jest 3 blg.

dziś podniosłem na 19,5 °C - przypuszczalnie na 2 doby i do lagerowania.

Piszę oczywiście o S-04.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś, jak pokazał ispindel, w 36 godzin (w tym 12 godz. lag) przefermentowały mi z 12 do 3 Blg.

Temperatura 17, otoczenie również. Ciekawe że temperatura nie skoczyła, może dlatego że użyłem odżywkę .

A może dlatego że podłoga w piwnicy zimna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.