Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Producent:

 

good top cropper thought to be from a famous Manchester bitter maker, British V’s lingering haze and residual sweetness pairs popularly with the signature look 

and huge, fruity hop profile of the New England IPAs (NEIPA). 

 

Flocculation: High

Attenuation: 71-75%

Temperature Range: 18-23C

Alcohol Tolerance: 10%

 

 

Ja:

 

Bardzo szybki start i bardzo szybka fermentacja prosto z saszetki. Raczej przeszła ona w górnych granicach zalecanych temperatur (zadane były do brzeczki 10 Blg o temperaturze ok. 20 stopni, po czym przeniesione do zimnego pomieszczenia jednak lag był zbyt krótki by się odpowiednio schłodziła). Niesamowity owocowy profil, cała gama, ciężko określić które owoce konkretnie. Piwo jest tzw. "hazy", okrągłe w smaku, bardzo pijalne, mimo wysokiej goryczki zbalansowane. Dla porównania druga połowa tej samej warki na Liberty Ale z Mangroove odfermentowała podobnie (do 2Blg z hakiem), zdecydowanie bardziej klarowna i oczywiście płytsza w odbiorze, z balansem na goryczkę. Moim zdaniem są to genialne drożdże do Vermontów, nawet się śmieję, że niewiele chmielu trzeba dodać by osiagnąć efekt ;) Ja akurat robiłem bittera SH Simcoe (bez chmielenia na zimno) i w tych temperaturach fermentacji to nawet jak na ten styl owoców jest zbyt wiele.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.