Skocz do zawartości

COOBRA CRAFTBREWER CB5


Ravage Trzy Baryłki

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Pabllo_Lodz napisał:

To niczego nie zmienia, instalacja jest zamknięta i może rozwinąć się pewna bakteria.

Do spożycia tylko woda zimna.

Jeśli chcemy zmiękczyć wodę to gotujemy i zostawiamy do opadnięcia kamienia.

Nie używajcie wody ciepłej!!

Nie rozumiem co mam złego w ciepłej wodzie? Do zębów i do kąpieli też gotujesz w garnku?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wizi napisał:

Ale chyba nie w kociołku. Podczas zacierania i gotowania większość CaCO3 wróci do wody. Jeśli chcesz zmiękczyć wodę to gotujesz w oddzielnym garnku, pozostawiasz chwilę, aby osad opadł i wężykiem dekantujesz znad osadu.

Nie mam 40l garnka więc gotuję w kociołku, rano zlewam do mniejszych pojemników przez kran, osady zostają poniżej, wylewam to co zostanie na dnie i wlewam z powrotem odpowiednią ilość. Jak mi się chce. Częściej filtruję britą.

Co do ciepłej - w warszawskich wodociągach odradzają użycie spożywcze ciepłej wody, przy podgrzewaniu własnym piecem nie widzę różnicy w zagrożeniach instalacyjnych między ciepłą a zimną, zwłaszcza że i tak idzie do gotowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę podpowiem... Woda ciepła w wodociągach jest podgrzewana w wymiennikach... nie ze stali nierdzewnej czy atestowanej. Jak ktoś widział taki wymiennik, wie jak jest skorodowany wewnątrz i na zewnątrz ma pojecie o tym co jest w cieplej wodzie, jak jest agresywna.  Widać to tez w kaloryferach podłączonych do tej samej wody. Taki wymiennik wymienia sie podczas jego awarii z których większość to właśnie przedziurawienie dwóch linii i wymiana wody czyli spadek ciśnienia wody technicznej po stronie ciepłowni... woda ta ma swoje uszlachetniacze itd... i kiedyś doprowadziła nawet jedno dziecko do śmierci.

Linia wody zimnej jest zupełnie inaczej skonstruowana i co do zasady jest czystsza i mniej ryzykowna.

Co do własnych boilerów czy zasobników. To czy pobierane jest dużo ciepłej wody czy mało i tak powoduje osadzanie się w zbiorniku pewnych pozostałości chemicznych z wody, kamienia itd... do tego bojlery korodują, zużywają się anody (czy katody) odkamieniające (sam ten proces juz zmienia stan wody), grzałki itd wiec jaki sens to pic? Czy ktos z Was kiedyś wymieniał taki bojler, naprawiał grzałkę, zaglądał do środka? Durny ekspres do kawy się odkamienia, czajnik bo zaczyna śmierdzieć ale do bojlera nikt nie zagląda.

Wy macie grzałki w puszkach nierdzewnych z atestem itd... może dlatego warto pic wode z takiego naczynia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, JsKefir napisał:

Trochę podpowiem... Woda ciepła w wodociągach jest podgrzewana w wymiennikach... nie ze stali nierdzewnej czy atestowanej. Jak ktoś widział taki wymiennik, wie jak jest skorodowany wewnątrz i na zewnątrz ma pojecie o tym co jest w cieplej wodzie, jak jest agresywna.  Widać to tez w kaloryferach podłączonych do tej samej wody. Taki wymiennik wymienia sie podczas jego awarii z których większość to właśnie przedziurawienie dwóch linii i wymiana wody czyli spadek ciśnienia wody technicznej po stronie ciepłowni... woda ta ma swoje uszlachetniacze itd... i kiedyś doprowadziła nawet jedno dziecko do śmierci.

Linia wody zimnej jest zupełnie inaczej skonstruowana i co do zasady jest czystsza i mniej ryzykowna.

Co do własnych boilerów czy zasobników. To czy pobierane jest dużo ciepłej wody czy mało i tak powoduje osadzanie się w zbiorniku pewnych pozostałości chemicznych z wody, kamienia itd... do tego bojlery korodują, zużywają się anody (czy katody) odkamieniające (sam ten proces juz zmienia stan wody), grzałki itd wiec jaki sens to pic? Czy ktos z Was kiedyś wymieniał taki bojler, naprawiał grzałkę, zaglądał do środka? Durny ekspres do kawy się odkamienia, czajnik bo zaczyna śmierdzieć ale do bojlera nikt nie zagląda.

Wy macie grzałki w puszkach nierdzewnych z atestem itd... może dlatego warto pic wode z takiego naczynia?

A jak mam gazówkę przepływową?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, JsKefir napisał:

gazowy i elektryczny... jak dla mnie to bezpieczniesze rozwiązanie ale czy ekonomicznie ma to sens to juz nie wiem, zapewne rurki miedziane

odnośnie ekonomii, piec gazowy

Mieszkanie o powierzchni 100m2 ogrzewanie,gotowanie, ciepła woda= 1300zł/rok

Edytowane przez anteks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic mi do metod ogrzewania Twojego domu i dlaczego.

rozpatrujemy temat czy warto grzać poza kociołkiem. Mam gaz ale jakbym miał grzać wodę w garach i potem ja przelewać do kociołka to zaczyna tracić sens mieć kociołek :)

Przelicz ile kosztuje grzanie wody w procesie zacierania (bo warzenia jak mniemam robisz w kociołku) a ile podgrzanie wody obok i zalewanie kociołka. Zakładam ze róznica będzie kilku złotych. O tym mówiłem mówiąc o ekonomii.

ps. ja mam ciepła wode z wodociągów a płace ryczałtem wiec kazde inne grzanie kosztuje mnie więcej ale i tak nie korzystam z te wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, JsKefir napisał:

nic mi do metod ogrzewania Twojego domu i dlaczego.

rozpatrujemy temat czy warto grzać poza kociołkiem. Mam gaz ale jakbym miał grzać wodę w garach i potem ja przelewać do kociołka to zaczyna tracić sens mieć kociołek :)

Przelicz ile kosztuje grzanie wody w procesie zacierania (bo warzenia jak mniemam robisz w kociołku) a ile podgrzanie wody obok i zalewanie kociołka. Zakładam ze róznica będzie kilku złotych. O tym mówiłem mówiąc o ekonomii.

ps. ja mam ciepła wode z wodociągów a płace ryczałtem wiec kazde inne grzanie kosztuje mnie więcej ale i tak nie korzystam z te wody

Ja obecnie nie korzystam z ciepłej wody z kranu bo warzę w garażu. Wodę do wysładzania grzeję na palniku zasilanym propanem zacieram/gotuję w automacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.01.2021 o 16:11, sly fox napisał:

zara pacze na dekatlon,

a tak btw to niezłe cacucho razem z tą fermzillą 55,

tylko chyba ciężko znaleśc dostatecznie wysoką lodówkę do niej, co ?

 

Planuję  zrobić chłodnię do której taki fermentor będzie wjeżdżał na wózku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

kiedyś pojawiało się pytanie o gwint przy górnym zaworku.
Chciałem założyć camlock lub coś innego ale wszystko ma gwint 1/2
Napisałem do tokarza o dorobienie redukcji i nakrętki do wylewki z gwintami 1/2 a z drugiej strony gwint drobny jak przy zaworku.

jest szczelnie.

całość z przesyłką 50 zł.

tokarz dorabia różne rzeczy w medycynie.
7554a579143d1605cb779e6124947ada.jpg

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Nie kojarzy ktoś może, jaki gwint ma czujnik temperatury w Coobrze? M4/M6? Odpaliłem właśnie Craftbeerpi na sucho i kompletuje resztę drobnicy (pt100) do podłączenia wszystkiego do kociołka.

Swoją drogą- gdzie optymalnie/bezpieczniej zainstalować sterownik z przekaźnikiem i wyświetlaczem: w kociołku na miejscu oryginalnego, czy wyprowadzić wszystko na zewnątrz?

I jeszcze jedno pytanko: czy ktoś próbował zainstalować Craftbeerpi4 na Raspberry Pi zero? Zastanawia mnie czy dobrze działa taki zestaw.

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Złoty szpadel dla mnie. Jedno głupie pytanie: jak zabezpieczacie sondę silikonem? Zalewacie miejsce, gdzie przewód wchodzi do sondy? Jaki silikon się do tego nada?

 

EDIT: używa ktoś z Was śrutownika Bulldog? Jeśli tak, to jaką szczelinę ustawianie?

Edytowane przez Willow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam, troszkę odkopie temat, mam pytanie co do sprzętu coobra v5 pro stałem się posiadaczem takiego gara a dokładniej wersji 30l cb3, jestem na etapie zapoznawania się jak to w ogóle się je. 😉 Do coobry dokupiłem sobie warnik z myślą o wysładzaniu i tu moje zdziwienie i pytanie zarazem, jak go podpiąć pod pompę w tym modelu, wiem że we wcześniejszej wersji była taka opcja, tu pompa jest zabudowana, czy istnieje jakaś modyfikacja która by to umożliwiła? Jakiś dodatkowy zawór?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.