Jump to content

[Kraftmagia]Kuźnia Piwowarów – dzień zwycięstwa!


Pierre Celis

Recommended Posts

Tegoroczna Kuźnia Piwowarów dobiegła końca. Były doskonałe piwa, byli świetni piwowarzy i impreza do późnej nocy. Co to był za dzień!

Co się działo w Piotrkowie Trybunalskim

W styczniową sobotę w sercu Piotrkowa Trybunalskiego, tuż przy rynku, wykuwały się piwowarskie kadry w Kuźni Piwowarów 2020. Miasto nie jest przypadkowe – to w Piotrkowie mieści się organizator, czyli browar Jan Olbracht Rzemieślniczy.

W Centrum Edukacji Browarniczej i sali konferencyjnej naprzeciwko zaroiło się od piwowarów domowych. Dwunastu z nich przyjechało wziąć udział w II etapie Kuźni Piwowarów 2020. Stanęli oko w oko z Szanownym Jury w składzie:

 • Krzysztof Josefik Juszczak
 • Małgorzata Węgierska
 • Kacper Włodarczyk
 • Przemysław Iwanek
 • Marcin Kwil

Musieli zaprezentować i siebie, i swoje piwa, by powalczyć o wygraną w swojej kategorii. Nie było lekko, bo poziom był naprawdę wysoki! Po trudnych negocjacjach udało się wybrać zwycięzców Kuźni Piwowarów 2020:

 • Niskoalkoholowe Hazy IPA – Waldemar Mudryk
 • DDH Hazy Double IPA – Bartosz Packo
 • Fruit Gose – Paweł Tokarski
 • Pastry Extra Stout – Bartosz Nagiewicz

Wielkie gratulacje! Teraz każdy z nich uwarzy swoje piwo „na dużych garnkach” w browarze Jan Olbracht rzemieślniczy.

ku%C5%BAniapiwowar%C3%B3w2020-1024x576.j zdjęcie: Aerial Arts Cinematography

Przy okazji tegorocznego finału, Jury wybrało także laureata III etapu, czyli nagrody Grand Prix za 2019 rok. Z czterech uwarzonych piw w 2019 roku za najlepsze uznano piwo Black IPA Gilipa Guilherme.

Jak wygląda przebieg Kuźni Piwowarów 2020?

 • etap I – 11.01.2020r., eliminacje

Wybór finałowych piw: Pierwszym etapem jest wstępna selekcja – jury z nadesłanych piw wybrało 12 finalistów, po 3 osoby w każdej z 4 kategorii. Zakwalifikowani piwowarzy pojawią się w II etapie, by osobiście zaprezentować swoje piwa przed Jury.

 • etap II – 25.01.2020r., finał

Przesłuchania i wybór zwycięzców: Do Piotrkowa Trybunalskiego przybyło 12 śmiałków, których piwa przeszły do finału. Stanęli przed Jury, by przedstawić siebie i pomysł na piwo. We wszystkich 4 kategoriach wyłoniono zwycięzców. Każdy z nich otrzyma nagrodę pieniężną i w 2020 roku uwarzy piwo w browarze Jan Olbracht Rzemieślniczy. Piwa z podpisem autora receptury będą dystrybuowane w całej Polsce.

 • etap III – w przyszłości, wybór grand prix

Wyłonienie Piwowara Olbrachta 2020: Ale to nie jeszcze nie koniec. Po tym, gdy piwa zostaną uwarzone i trafią na rynek, a klienci będą mogli się z nimi zapoznać, przyjdzie czas na wybór najlepszego z nich. Jeden z 4 zwycięzców kategorii będzie miał szansę na wygranie głównej nagrody: 6 tysięcy złotych i tytułu Piwowara Olbrachta 2020. Kto nim zostanie? Pokaże przyszłość.

Jak Kuźnię 2020 widzieli uczestnicy?

Oto garść ich materiałów:

relacja filmowa: Liwko Liwko skocz po piwkoKu%C5%BAnia-Piwowar%C3%B3w-2020-1-1024x7zdjęcie: Jeżycki Browar Piwniczny „Pener” Ku%C5%BAnia-Piwowar%C3%B3w-2020-3-1024x5zdjęcie: Brozaur – Browar Garażowy Ku%C5%BAnia-Piwowar%C3%B3w-2020-2.jpgzdjęcie: Aerial Arts Cinematography Ku%C5%BAnia-Piwowar%C3%B3w-2020-4-1024x5 zdjęcie: Brozaur – Browar Garażowy

The post Kuźnia Piwowarów – dzień zwycięstwa! appeared first on Kraftmagia.

Przeczytaj cały wpis

Link to comment
Share on other sites

Pomimo, że nie udało się wygrać mojej kategorii, warto było przyjechać żeby poznać fajnych ludzi. Wszystkie konkursowe piwa kolegów, które miałem okazję próbować były na bardzo wysokim poziomie, a pastry stouty top poziom. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.